Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
19-21.02 - Dni Eucharystyczne
wtorek, 21 lutego 2012 01:00

 

Kościół przygotowuje się do świętego czasu Wielkiego Postu poprzez nabożeństwo czterdziestogodzinne. Całodzienne adoracje prowadzone przez poszczególne grupy parafialne wprowadziły nas w wielkopostny klimat. Mieliśmy okazję do zrobienia dobrych postanowień i wspólnej modlitwy. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

 
Nabożeństwo ekumeniczne
niedziela, 19 lutego 2012 01:00

 

W styczniu obchodziliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa”. 19 lutego o godz. 1500 do naszej świątyni przybyli wierni z Kościoła Ewangelickiego w Miechowicach, na czele ze swoim Proboszczem, ks. Janem Kurko. Uroczystym nieszporom przewodniczył nasz ks. Proboszcz. Podczas nabożeństwa usłyszeliśmy także kazanie ks. Jana Kurko, w którym przypomniał nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

Spotkania ekumeniczne pielęgnowane w Miechowicach są bardzo ważne, ponieważ dzięki wspólnemu uwielbieniu Boga w modlitwie i pieśni możemy przełamywać stereotypy i wzajemne uprzedzenia powstałe w przeszłości. Tymczasem pragnieniem Chrystusa, którego wspólnie wyznajemy jest to, „aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”. Cieszy fakt, że zarówno nasi Parafianie, jak i wierni ewangeliccy wykazują wielką otwartość na ekumenizm oraz potrafią w pokoju i miłości wspólnie stawać pod Krzyżem Chrystusa. Zgoda pomiędzy ewangelikami a katolikami w naszej dzielnicy musi być pielęgnowana przez nas wszystkich, ponieważ jesteśmy przecież sąsiadami, żyjemy w jednej rzeczywistości, a naszym Bogiem jest Jezus Chrystus, który nakazał nam widzieć bliźniego we wszystkich ludziach, niezależnie od wyznania czy narodowości.

Niech Pan Bóg błogosławi naszym Braciom i Siostrom wyznania Ewangelicko – Augsburskiego, a także nam wszystkim.

 
Parafialna zabawa karnawałowa
sobota, 18 lutego 2012 01:00

 

Karnawał jest czasem, w którym organizuje się wiele zabaw i balów. W naszej parafii nie mogło zabraknąć balu przebierańców dla dzieci, który odbył się tuż przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jednym słowem, uczciliśmy ostatki. Przypomnijmy sobie jak to wszystko wyglądało.

Więcej…
 
Pierwsze nabożeństwo do bł. Jana Pawła II
czwartek, 16 lutego 2012 01:00

 

16 lutego odbyło się pierwsze nabożeństwo do bł. Jana Pawła II. Niedługo potem w naszym kościele pojawił się ołtarz na Jego relikwie, który został poświęcony przez ks. Proboszcza 14.03. podczas nowenny do MBNP. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tych nabożeństwach i do wpisywania się do księgi pamiątkowej.

 
Zimowe półkolonie 2012
wtorek, 07 lutego 2012 08:42

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że półkolonie w naszej parafii cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W związku z tym ks. Proboszcz rozdał nie 50, ale 60 kart kolonijnych. Spójrzmy jak wyglądały poszczególne dni półkolonii.

Więcej…
 
Kolędowy styczeń w Kościele Świętego Krzyża
wtorek, 07 lutego 2012 01:00

 

Tradycja kolędowania przy bożonarodzeniowej szopce jest w naszej parafii bardzo żywa. I tak, już 8 stycznia z koncertem kolęd wystąpił dziecięco – młodzieżowy zespół PICCOLO, działający przy mniejszości niemieckiej.

 

Więcej…
 
Wprowadzenie Relikwii bł. Jana Pawła II

Roraty 2011 przeżywaliśmy z bł. Janem Pawłem II. Ich zwieńczeniem było wprowadzenie do naszej świątyni relikwii bł. papieża. Przypomnijmy sobie, jak to wszystko było…

 

Więcej…
 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2011
sobota, 31 grudnia 2011 16:08


 

 

Jeden z wielkich ludzi tego świata – cesarz rzymski i filozof – Marek Aureliusz w „Rozmyślaniach” napisał między innymi taką gorzką refleksję: „Co dnia zużywa się życie i pozostaje coraz mniejsza jego cząstka, ale i to, że gdyby się miało żyć bardzo długo, to jest niepewne, czy starczy równej na dalszą przyszłość bystrości potrzebnej do zrozumienia wypadków i do zrozumienia nauki mającej na celu badanie spraw boskich i ludzkich…”

 

Więcej…
 
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II w naszej Parafii !
piątek, 23 grudnia 2011 21:22

 

 

Dziś, w przedostatnim dniu Adwentu, w naszej parafii odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II.

Więcej…
 
Spowiedź przedświąteczna
sobota, 17 grudnia 2011 22:48

 

Istotnym elementem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jest Sakrament Pokuty. W ostatnim tygodniu Adwentu będzie możliwość skorzystania z niego w następujących godzinach:

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 79 z 81