Poniżej przedstawiamy przegląd wydarzeń parafialnych z 2024 roku
STYCZEŃ
- 6.01. Dziecięce Koło Misyjne obchodziło swój patronalny dzień. Jego dotychczasowa opiekunka – s. Karolina – doznała udaru w sierpniu 2023 r., ale właśnie 6.01., pierwszy raz od tamtego wydarzenia, s. Karolina przyjechała do naszej parafii. Mali Misjonarze sami przygotowali Liturgię Słowa. Po Mszy św. koło Misyjne spotkało się z Siostrą na probostwie. Jej postawa i siła ducha była dla nas wszystkich niezwykłą lekcją cierpliwości, wytrwałości, wiary i nadziei.
- 14.01. odbyło się tradycyjne, parafialne kolędowanie z udziałem naszego chóru parafialnego, Dzieci Maryi, p. Jacka i solistów.
- 21.01. wysłuchaliśmy kolęd oraz utworów bożonarodzeniowych z różnych stron świata w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.
- Wspominając kolejną rocznicę tragicznych wydarzeń w Miechowicach ze stycznia 1945 r. modliliśmy się w intencji ofiar i oprawców, a Ziarenko Bożego Miłosierdzia odbyło się przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Tam też miały miejsce uroczystości miejskie.
- 28.01. gościliśmy wolontariuszy z Ukrainy, którzy uraczyli nas przepięknym śpiewem kolęd po każdej Mszy św. Chętni mogli złożyć datki na rzecz Wspólnoty Dzieci Tarnopolszczyzny opiekującej się ukraińskimi sierotami.
LUTY
- 4.02. obchodziliśmy 159. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Podczas Mszy św. nie tylko modliliśmy się w intencji fundatorów, budowniczych, Kapłanów i parafian, ale także o rychły remont i przywrócenie tej pięknej świątyni do stanu pierwotnego.
- W dn. 5-10.02. odbyły się darmowe zimowe półkolonie dla dzieci, w trakcie których wzięły one udział w warsztatach tanecznych w siedzibie zespołu „Śląsk”, przeżyły kulig w Dolinie Białej Wisełki, zwiedziły wystawę klocków Lego, spędziły ciekawy dzień w Edukatorium w Rybniku oraz obejrzały dwa filmy w Multikinie.
- Od 18.02. na prośbę ks. Biskupa, wspólnie i indywidualnie, odmawialiśmy specjalną modlitwę o dobre przeżycie mającego się wkrótce rozpocząć Kongresu Eucharystycznego.
- 22.02. odbyło się pierwsze „Czwartkowe spotkanie z Panem” czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, katecheza i okazja do spowiedzi. Kontynuowaliśmy je przez cały Wielki Post.
- 23.02. miała miejsce pierwsza rozprawa sądowa dot. remontu kaplicy św. Barbary.
- 26.02. w łączności z ks. Biskupem i całą diecezją przeżyliśmy adorację kongresową – każda parafia diecezji miała wyznaczony jeden dzień. W ciągu dnia adorowały poszczególne wspólnoty parafialne, zaś po wieczornej Eucharystii z udziałem Dzieci Maryi, ministrantów i chóru parafialnego młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła scenki różańcowe o życiu bł. Carla Acutisa – jednego z patronów kongresu.
MARZEC
- Przez cały marzec odprawialiśmy nabożeństwa do św. Józefa prosząc szczególnie o dobre przeżycie Kongresu Eucharystycznego, sprawiedliwy wyrok w procesie o naprawę kaplicy św. Barbary i rozpoczęcie procesu sądowego dot. remontu naszej świątyni.
- 9.03. przedstawiciele naszej młodzieży wzięli udział w drugim spotkaniu w ramach Forum Młodych w Gliwicach.
- W dn. 17-20.03. trwały nasze wielkopostne rekolekcje, które poprowadził o. Maciej Baron SVD.
- 18.03. do Sądu Okręgowego w Katowicach złożono pozew sądowy dot. remontu naszej świątyni.
- 19.03., w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Ojciec rekolekcjonista poświęcił nową figurę św. Józefa na placu kościelnym. Ks. Proboszcz polecił wówczas szczególnej opiece św. Józefa nasze rodziny i sprawę remontu kościoła.
- 22.03. wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii wyznając tym samym wiarę w Jezusa Chrystusa i miłość do Jego Krzyża.
- 24.03., w Niedzielę Palmową, w katedrze gliwickiej odbyła się uroczysta inauguracja Kongresu Eucharystycznego.
- 24.03. Dzieci Maryi z rodzicami przeprowadziły kiermasz przedświąteczny, na którym sprzedawały ręcznie robione palmy wielkanocne, świece oraz drobne ozdoby, a cały dochód przeznaczono na dofinansowanie półkolonii dla dzieci.
- 24.03. odbyła się w naszej parafii kolejna noc konfesjonałów z adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi.
- Z darów naszych parafian, które składali przez cały Wielki Post do kosza „Dar serca”, przygotowaliśmy paczki dla potrzebujących rodzin i osób samotnych.
- 28.03., w Wielki Czwartek, rozpoczęliśmy obchody Kongresu Eucharystycznego w naszej parafii.
- 30.03., w Wielką Sobotę, młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła spektakl wielkanocny przygotowany tym razem jako teatr cieni.
KWIECIEŃ
- 4.04. rozpoczęły się czwartkowe adoracje z katechezą w ramach Kongresu Eucharystycznego.
- 6.04. odbyło się piękne nabożeństwo światła przygotowane przez marianki, ministrantów i młodzież.
- 7.04., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wzięliśmy udział w uroczystym nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia wraz ze spektaklem młodzieżowej grupy teatralnej.
- 8.04. obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy to 14 osób podjęło się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- Od 14.04., przez okres trwania Kongresu Eucharystycznego, przed niedzielną sumą, odczytywano katechezy o Eucharystii oraz świadectwa znanych osób, które opisywały czym jest dla nich Msza św.
- 14.04. można było wziąć ze sobą do domu sygnaturkę z Dziejów Apostolskich z racji Niedzieli Biblijnej.
- 14.04. w naszej świątyni została przygotowana wystawa pt. Cuda Eucharystyczne według pomysłu bł. Carla Acutisa. Była tak obszerna, że została podzielona na kilka części i co kilka tygodni prezentowano kolejne odsłony.
- 14.04. chętni parafianie rozpoczęli 54-dniową nowennę pompejańską w intencji pomyślnego dla naszej parafii wyroku i szczęśliwego remontu kościoła. Ok. 30 osób każdego dnia odmawiało trzy lub cztery części różańca – według deklaracji.
- 21.04. ministranci wraz z ks. Pawłem przygotowali nabożeństwo błagalne o nowe powołania do służby w Kościele z racji Niedzieli Dobrego Pasterza.
- 27.04. dzieci komunijne po raz pierwszy w życiu przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
- 27.04. w naszej parafii odbyło się kongresowe dekanalne spotkanie Dzieci Maryi, na które licznie przybyły marianki z okolicznych parafii. Młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła scenki różańcowe o życiu bł. Carla Acutisa, które najwyraźniej spodobały się naszym gościom, ponieważ podczas poczęstunku w domu katechetycznym jedna z dziewczynek podeszła do naszych aktorów i poprosiła ich o… autograf na serwetce.
- 28.04. po Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 15.00 dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna oraz marianki pod przewodnictwem ks. Proboszcza, z racji trwającego Kongresu Eucharystycznego, przedstawiły spektakl teatralny pt. „Tajemnica Mszy św. – najpiękniejszy i największy cud”.
MAJ
- 4.05. w ramach Kongresu Eucharystycznego dla chorych i starszych z całego dekanatu przygotowano dekanalny Dzień Chorego. Po Mszy św. na uczestników spotkania czekał poczęstunek w domu katechetycznym.
- 10.05. gościliśmy ks. Biskupa Ordynariusza Sławomira Odera, który udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i parafii Dobrego Pasterza z Karbia.
- W ciepły, majowy wieczór, 13. dnia miesiąca, wzięliśmy udział w nabożeństwie fatimskim z procesją pod pomnik „Trudu górniczego” na osiedle przy byłej kopalni.
- 19.05. trzydzieścioro jeden dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. Przez cały Biały Tydzień dzieci uczestniczyły we Mszach św. wieczornych.
- 25.05., na zakończenie Białego Tygodnia, ks. Proboszcz zaprosił dzieci komunijne z rodzicami na wspólne ognisko. Tego dnia odbył się także konkurs wiedzy, w którym dzieci walczyły o zwycięstwo z rodzicami oraz tańce integracyjne. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem majowym w grocie.
- 26.05. Dzieci Maryi, w ramach Kongresu Eucharystycznego, przygotowały nabożeństwo pt. „Maryja Niewiastą Eucharystii” z pięknymi rozważaniami, pieśniami maryjnymi i eucharystycznymi oraz adoracją Najświętszego Sakramentu.
- 26.05., po nabożeństwie, Dzieci Maryi z okazji Dnia Matki zaprosiły swoje mamy do domu katechetycznego, gdzie przygotowały występ artystyczny oraz prezentację multimedialną ze zdjęciami dziewcząt z mamami – z dzieciństwa i aktualne. Marianki pamiętały też o ks. Proboszczu, który tego dnia obchodził rocznicę swoich prymicji i zrobiły prezentację ze zdjęciami z tamtego wydarzenia.
- 30.05., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, obchodziliśmy pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesję do czterech ołtarzy, tym razem po starych Miechowicach. Przy każdym z ołtarzy, z racji kończącego się tego dnia Kongresu Eucharystycznego, odczytywano rozważania na temat Eucharystii.
CZERWIEC
- 2.06. odbyła się Msza św. w intencji naszych Kapłanów z okazji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich ofiarowana od Dzieci Maryi z rodzicami. Marianki przygotowały Liturgię Słowa i oprawę muzyczną, a jako pamiątkę Mszy św. ofiarowały księgi liturgiczne. Ks. Proboszcz i ks. Paweł symbolicznie złożyli u stóp Matki Bożej Nieustającej Pomocy tyle róż ile lat są Kapłanami.
- 7.06. ks. Proboszcz poświęcił nową figurę Serca Jezusowego stojącą przed domem katechetycznym.
- 9.06. gościliśmy ks. Łukasza Kniecia, który głosił kazania i prosił o wsparcie finansowe Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.
- 16, 21 i 25.06 w domu katechetycznym zorganizowano strefę kibica, aby wspólnie kibicować polskiej drużynie w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej.
- 21.06. dzieci i młodzież z radością uczestniczyli we Mszy św. z okazji zakończenia roku szkolno-katechetycznego, rozpoczynając tym samym wakacje.
- 22.06. marianki i ministranci spotkali się w domu katechetycznym wraz z ks. Proboszczem i ks. Pawłem, aby wspólnie zakończyć kolejny rok formacyjny. Miało być ognisko i zabawy na świeżym powietrzu, ale pogoda pokrzyżowała nam nieco plany. Okazało się jednak, że kiełbaski z grilla smakowały równie wybornie.
LIPIEC
- Przez całe wakacje w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki mieliśmy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z Sakramentu Pokuty.
- W dn. 1-5.07. odbyły się kolejne darmowe półkolonie. Ich atrakcje to Multikino, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu i opolskie ZOO.
- 7.07. nasi wierni wraz z ks. Pawłem udali się na pieszą pielgrzymkę do Piekar Śląskich.
- Od 7.07., jako owoc Kongresu Eucharystycznego, I niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną w naszej parafii – nie ma kazania, a w zamian wspólnie adorujemy Jezusa Eucharystycznego.
- 21.07. z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbyło się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
- W dn. 29.07.-03.08. odbyła się niezapomniana pielgrzymka Dzieci Maryi i ministrantów do Włoch pod opieką ks. Pawła.
SIERPIEŃ
- W sierpniu nastąpiły zmiany personalne w klasztorze Sióstr Elżbietanek. Decyzją Siostry Prowincjalnej z urzędu Przełożonej odeszła s. Noemi, a nową Przełożoną została s. Zofia. Powitaliśmy także nowicjuszkę Marię i postulantkę Martynę. Miechowicki klasztor stał się jednocześnie domem formacyjnym dla przyszłych Sióstr.
- 15.08. s. Maria złożyła pierwsze roczne śluby zakonne i tym samym rozpoczęła kolejny etap swojej formacji.
- 17.08. wraz z ks. Proboszczem wzięliśmy udział w obchodach kalwaryjskich ku czci Wniebowzięcia NMP na Górze Św. Anny.
WRZESIEŃ
- 1.09. dziękowaliśmy Bogu za chleb na naszych stołach, za to, że żywi nas każdego dnia, za ciężką pracę rolników oraz prosiliśmy o to, żeby na świecie nikt nie cierpiał głodu; przeżywaliśmy bowiem miechowickie dożynki.
- 2.09. dzieci i młodzież powrócili do szkoły. Podczas Mszy św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego pierwszoklasistom poświęcono przybory szkolne.
- 14.09. z powodu ulewnych deszczów i ogromnej powodzi na południu Polski odwołano naszą pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie ku czci św. Krzyża na Górze Św. Anny.
- 14.09. odbyło się nabożeństwo ku czci Krzyża św., które rozpoczęło obchody odpustu parafialnego.
- 15.09. świętowaliśmy nasz odpust parafialny ku czci św. Krzyża. Homilie tego dnia głosił o. Maciej Baron SVD, zaś kazanie podczas uroczystych nieszporów wygłosił nasz parafianin ks. Robert Iskrzycki. Msze św. swoim pięknym śpiewem uświetniły artystki z Ukrainy – Trio Bandurzystek.
- 15.09. krwiodawcy Klubu Honorowych Dawców Krwi „Górnik” w Bytomiu świętowali 55-lecie istnienia klubu. Z tej okazji jedna z intencji sumy odpustowej była odprawiana za wszystkich, którzy dzielą się tym bezcennym darem jakim jest krew.
- 15.09. po raz pierwszy w historii, z dnia na dzień, odwołano nasz festyn parafialny z powodu ulewnego deszczu. Okazało się jednak, że była to okazja do okazania wzajemnej solidarności.
- 22.09. już przy pięknej pogodzie odbył się XII Charytatywny Festyn Parafialny. Na scenie wystąpiła Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”, Szkoła Muzyki LEGATO, zespół muzyczny LIBERI oraz Jolanta i Jacek Kierok. Oprócz tego odbył się konkurs o II Rodzinny Puchar Parafialny, tańce synchroniczne dla dzieci, konkurs plastyczny, zorganizowano Kącik Malucha i przejażdżki kucykiem, działał konkurs charytatywny i kawiarenka oraz gastronomia. Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród głównych, a wszystko po to, by zebrać fundusze na półkolonie dla naszych dzieci.
- 22.09. poświęcono ornaty podarowane przez dzieci komunijne i ich rodziców jako pamiątka I Komunii Świętej.
- 28.09. kolejny raz włączyliśmy się w „Koronkę na ulicach miast świata” i spotkaliśmy się na modlitwie przy pomniku „Trudu górniczego” z okazji rocznicy śmierci bł. ks. Michała Sopoćki.
- We wrześniu swoją posługę ze względów zdrowotnych zakończył nasz kościelny, p. Stanisław Bieniek, któremu dziękujemy za wieloletnią ofiarną służbę. Zastąpił go p. Krystian Jenek, któremu z kolei życzymy wytrwałości, zdrowia i sił do pełnienia tej odpowiedzialnej posługi.
- We wrześniu powitaliśmy też kolejną postulantkę w naszym klasztorze – Magdalenę, która przyjechała do nas z Czech.
- Z racji strasznej powodzi, która we wrześniu nawiedziła południe naszej Ojczyzny, zorganizowaliśmy nie tylko zbiórkę do puszek na rzecz powodzian, ale także zawieźliśmy do Caritasu dary zebrane w domu katechetycznym.
PAŹDZIERNIK
- 5.10. odbyła się pielgrzymka na Jasną Górę. W drodze powrotnej pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium w Leśniowie.
- 6.10. rozpoczęliśmy październikowe scenki różańcowe. Część radosną przeżywaliśmy z kandydatką na ołtarze s. Heleną Majewską ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Główną bohaterkę zagrały: Lenka Kozieł – Helenka, Julia Łuksza – s. Helena.
- 13.10. obchodziliśmy Dzień Papieski. Młodzież przeprowadziła zbiórkę do puszek przeznaczoną na stypendia dla swoich rówieśników z ubogich rodzin oraz sprzedawała tradycyjne papieskie kremówki.
- 13.10. przeżywaliśmy scenki światła, tym razem ze św. Gemmą Galgani. Młodzież wystąpiła w pięknych strojach z XIX w. Małą Gemmę również zagrała Lenka Kozieł, zaś dorosłą Gemmę Julka Łuksza.
- 19.10. odbył się kolejny Dzień Chorego wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. w domu katechetycznym s. Maria oraz postulantki Martyna i Madzia przybliżyły zebranym historię i charyzmat Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety oraz opowiedziały o swoim powołaniu i o wyniesionych do chwały ołtarzy współsiostrach.
- 20.10. członkowie Koła Misyjnego z s. Marią nie tylko przeprowadzili kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na misje, ale także przez całą niedzielę przewodniczyli Liturgii Słowa, na każdej Mszy św.
- 20.10. kontynuowaliśmy historię św. Gemmy Galgani, włoskiej mistyczki, tym razem w świetle tajemnic bolesnych.
- 27.10. zakończyliśmy scenki różańcowe kontynuacją z ubiegłego roku historię niezwykłego życia sł. B. o. Dolindo Ruotolo, w którego genialnie wcielił się Maciej Kalisz. Podczas scenek, przez cztery niedziele, pięknie występowała także dziecięca grupa teatralna.
LISTOPAD
- 1.11. po uroczystych nieszporach w kościele odbyła się procesja na cmentarz, w której uczestniczyliśmy wspólnie z parafią Bożego Ciała.
- 2.11. w kaplicy cmentarnej odprawiono Mszę św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu z okazji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.
- 3.11. dzieci przebrane za Świętych i Błogosławionych wzięły udział w procesji. Najpiękniejsze przebrania zostały nagrodzone.
- 9.11. wraz z naszymi Siostrami i Postulantkami dzieci bawiły się w domu katechetycznym na Balu Wszystkich Świętych.
- 10.11. odbyło się spotkanie ze św. Marcinem, który po Mszy św. rozdawał tradycyjne rogaliki. Z tej okazji młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła okolicznościową inscenizację.
- 19.11. nasz chór parafialny obchodził swoje patronalne święto – wspomnienie św. Cecylii. Po Eucharystii członkowie chóru spotkali się w domu katechetycznym.
- Z kolei Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” świętowała w piątek, 22 listopada. Wszystko rozpoczęło się Mszą św., a skończyło przyjęciem w restauracji.
- 23.11., w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w domu katechetycznym spotkali się ministranci i ich rodzice z ks. Pawłem.
- 23.11. przedstawiciele naszej młodzieży wraz z s. Marią i Postulantkami udali się na kolejne Forum Młodych do Gliwic.
- 24.11. swoje patronalne święto obchodziła Liturgiczna Służba Ołtarza. Podczas uroczystej Mszy św. przyjęto jednego kandydata – Jonatana Jendrzoka, a pozostali ministranci odnowili swoje przyrzeczenia.
- 24.11. nasz parafianin, wieloletni ministrant i członek młodzieżowej grupy teatralnej, Maciej Ochryniuk, przyjął w Krakowie strój zakonny w Towarzystwie Salezjańskim. W tej ważnej chwili towarzyszyła Maćkowi jego rodzina, ks. Proboszcz i przedstawiciele parafii.
- 30.11. w naszej parafii zorganizowano dzień skupienia dla nauczycieli, katechetów i wychowawców z rejonu bytomskiego. W planie była konferencja ks. Proboszcza, Msza św. z kazaniem, różaniec ze scenkami teatralnymi o życiu bł. Carla Acutisa w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej oraz poczęstunek w domu katechetycznym.
GRUDZIEŃ
- 1.12. marianki wraz ze swoimi mamami sprzedawały ręcznie robione wieńce i stroiki adwentowe. Dochód był kolejną cegiełką na zbliżające się półkolonie.
- 4.12. złożono kwiaty przy pomniku tragicznie zmarłych górników, a następnie odprawiono Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych górników, ponieważ tego dnia co roku świętujemy Barbórkę czyli wspomnienie św. Barbary.
- 6.12. odwiedził nas, a szczególnie dzieci biorące udział w Roratach, dostojny biskup, św. Mikołaj, który nie tylko zostawił słodkie upominki, ale przede wszystkim zachęcał, aby tak jak on, patrzyć sercem i dzielić się z drugim człowiekiem wszystkim co mamy.
- 8.12., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nasze Marianki obchodziły swoje patronalne święto. Podczas Mszy św. przyjęto do wspólnoty trzy nowe dziewczęta: Julkę Kozieł, Karolinę Jendrzok i Valeriię Tereshchenko, cztery Marianki otrzymały Cudowny Medalik na zielonej wstążce, zaś pozostałe odnowiły przyrzeczenia życia na wzór Matki Bożej.
- 8.12. ks. Proboszcz poświęcił nową figurę Matki Bożej Niepokalanej stojącą przed probostwem.
- 8.12. po południu odbyło się spotkanie Dzieci Maryi i ich rodziców z ks. Proboszczem. Przygotowano na nie sporo atrakcji: występ rodziców marianek w inscenizacji Rzepki Juliana Tuwima, występ mam marianek w skeczu Babuszki, pokaz zdjęć z mijającego roku oraz występy dziewcząt: pantomimę o Bożym Narodzeniu, taniec Aniołów i tańce synchroniczne do utworów bożonarodzeniowych. Nie zabrakło też akcentu świątecznego – łamania się opłatkiem i barszczu z uszkami.
- 12.12. w naszym kościele spotkała się młodzież całej diecezji wraz z Kapłanami. Nasza młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła scenki różańcowe o życiu bł. Carla Acutisa, a następnie odprawiono Mszę św. roratnią, po której odbyło się radosne spotkanie w domu katechetycznym.
- 13.12. św. Mikołaj zawitał także do grupy naszych seniorów na pogodne spotkanie.
- 14.12. chorzy i starsi parafianie spotkali się na opłatkowym Dniu Chorego, wzięli udział w Eucharystii, a od Stołu Pańskiego przeszli do wspólnego stołu w domu katechetycznym, podzielili się opłatkiem, złożyli sobie wzajemnie życzenia. O świąteczną atmosferę zadbały marianki, które przedstawiły program artystyczny, ten sam co 8.12. Występ został przyjęty wyjątkowo ciepło, a po wielu policzkach spłynęły łzy wzruszenia.
- 15.12. Dzieci Maryi z rodzicami przeprowadziły kiermasz bożonarodzeniowy, na którym największym powodzeniem cieszyły się świąteczne słodkości.
- 22.12. wierni mogli uczestniczyć w kolejnej nocy konfesjonałów i do późnych godzin wieczornych skorzystać z Sakramentu Pokuty.
- 23.12. młodzieżowa grupa teatralna przedstawiła spektakl bożonarodzeniowy. Tym razem scenariusz napisano na podstawie legendy o ludziach, którzy przyszli do stajenki z prezentami dla Dzieciątka, a tylko jeden z nich miał puste ręce i to właśnie jemu, bezdomnemu, Matka Boża włożyła w ramiona Jezusa. Dzieci Maryi przedstawiły także taniec Aniołów.
- Adwent upłynął oczywiście pod znakiem Rorat pod hasłem „Droga sercem malowana”. Wędrowaliśmy do Betlejem wraz ze św. Wincentym a Paulo. Dzieci robiły serduszka z postanowieniami otrzymując w zamian figurkę Matki Bożej, do której modliły się wieczorem oraz odpowiedzi na pytania roratnie. Rozdano w tym czasie mnóstwo nagród naszym maluchom.
- Dzieci wzięły też udział w adwentowych konkursach na najpiękniejszy ręcznie robiony lampion, szopkę betlejemską oraz list do Dzieciątka Jezus. Wszystkie prace zostały nagrodzone w I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.
- Tradycyjnie w Adwencie odbywały się czwartkowe spotkania z Panem, kiedy to można było adorować Jezusa Eucharystycznego i skorzystać z posługi Kapłana w konfesjonale.
- Z produktów złożonych podczas akcji „Dar serca” przygotowano kilkadziesiąt paczek dla potrzebujących rodzin i ludzi samotnych.
- Tegoroczna szopka w naszej świątyni jest inna niż dotychczas. Jej centrum jest na ołtarzu. Gratulujemy i dziękujemy pomysłodawcy i wykonawcom na czele z ks. Proboszczem i p. Januszem Leszczyńskim. Dzięki temu pięknemu wystrojowi można poczuć się w Miechowicach jak w Betlejem.
- 29.12., w Święto św. Rodziny, Krąg Małżeństw Katolickich przygotował Liturgię Słowa, a wszystkie obecne na sumie małżeństwa odnowiły swoje przysięgi sakramentalne.
- 31.12. przeprosiliśmy Pana Boga za grzechy minionego roku, swoje i całego świata, podziękowaliśmy za wszystkie udzielone nam łaski, a radosnym Te Deum pożegnaliśmy Rok Pański 2024 i z nadzieją wkroczyliśmy w Nowy 2025 Rok.