- Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej jest to niedziela adoracyjna. Po każdej Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem powierzamy sprawy Kościoła, intencje zlecone nam przez Papieża oraz modlimy się o remont naszej świątyni i kaplicy Św. Barbary. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej Parafii – zapłacenie bieżących rachunków. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
- Rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać codziennie w ramach nabożeństw popołudniowych. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
- Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 18 maja o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i świece.
- We wtorek o godz. 18.00 próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowe osoby.
- We wtorek o godz. 18.30 klasy VIII Szkoły Podstawowej mają obowiązkowe spotkanie przygotowawcze do bierzmowania.
- W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
- Wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą szkolną w czwartek o godz. 17.00. Dzieci z klas III i starsze przynoszą ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
- 22 maja odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
- W maju rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Trzecia nauka odbędzie się w piątek, 22 maja o godz. 19.00, w domu parafialnym.
- Chłopców z klas III, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczęta, które chciałyby zostać mariankami zapraszamy na sobotnie spotkania – o godz. 8.00 dla ministrantów, o godz. 8.30 dla marianek.
- W sobotę odbędzie się spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. Chłopcy przyjdą o godz. 9.00, a dziewczęta o godz. 10.00. Spowiedź dla rodziców dzieci komunijnych przed każdą Mszą Św., w czwartek od godz. 17.00 oraz w sobotę od godz. 17.00.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
- W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 9.00 w naszej Parafii będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy stałych bywalców tej Mszy Św., aby wybrali inne godziny uczestnictwa w Eucharystii. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej Parafii.
- Przez cały Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami uczestniczą w nabożeństwach majowych i wieczornej Eucharystii. Przychodzą w strojach komunijnych przed dom katechetyczny o godz. 17.15. Pamiątki I Komunii Św. rozdamy w piątek po Mszy Św. wieczornej.
- Serdecznie zapraszamy na jubileuszową XX pielgrzymkę Apostolstwa Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 13 czerwca o godz. 9.00. Głównym celem jest modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Koszt jest uzależniony od liczby chętnych. Do wyjazdu zachęcamy także osoby, które nie należą do Margaretek. Wszelkich informacji udziela ks. Łukasz.
- Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach majowych. Spotykamy się codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30.
- Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w związku z czym bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy. W tym roku procesja przejdzie ulicami starej części Miechowic: ul. Andersa, ul. Karbowską, ul. Warszawską, ul. Lema (I ołtarz – ul. Lema 3), ul. Drobczyka, ul. Karbowską (II ołtarz – ul. Karbowska 22), ul. Warszawską, na skrzyżowaniu z ul. Zamkową (III ołtarz – ul. Zamkowa 24), pl. Słonecznym (IV ołtarz – pl. Słoneczny 1), ul. Bończyka i ul. Frenzla wrócimy do kościoła. Prosimy, aby chętne rodziny potwierdziły w najbliższych dniach, że przygotują ołtarze na Boże Ciało. Prosimy także o przyniesienie kwiatów, które dzieci będą sypać podczas procesji eucharystycznej. Już dzisiaj zachęcamy, aby w procesji uczestniczyły dzieci komunijne z klas III i IV w strojach komunijnych, młodsze dziewczynki sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem, a chłopcy nieśli lilie. Przypominamy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić w Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, 4 czerwca o godz. 9.00.
- W Kościele przeżywamy Jubileuszowy Rok Św. Franciszka. W związku z tym, zachęcamy do zapoznania się z okolicznościową wystawą w naszej świątyni, a nade wszystko, do modlitwy przed figurą Świętego. Można skorzystać z modlitw, które zostały przygotowane. Prosimy o niezabieranie tych modlitw do domu. Mają one służyć wszystkim chętnym w kościele. Zachęcamy także do zabrania ze sobą franciszkowego „wyzwania do wypełnienia”, które może być drogowskazem na kolejny tydzień.
- Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „Informator Parafialny”.
|