Ogłoszenia - V niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

22.03.2015

 


 • W piątą niedzielę Wielkiego Postu kończymy szczególny i święty czas dla naszej parafii – Rekolekcje Parafialne. Poprowadził je ojciec Andrzej Chorążykiewicz, którego obejmujmy naszą pamięcią modlitewną i dziękujemy za wygłoszenie Słowa Bożego i posługę sakramentalną. W dniu dzisiejszym podczas każdej Mszy Świętej nauki ogólne, a kolekta jest przeznaczona na potrzeby Zakonu Ojców Kamilianów.
 • O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem Relikwii Świętego Krzyża.
 • Przez całą niedzielę odbywa się kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Można na nim nabyć świece oraz inne ozdoby wielkanocne. W przyszłą niedzielę (tj. Niedzielę Palmową) będzie można nabyć także gałązki palmowe. Wszelki dochód będzie przeznaczony na dzieci z naszej parafii.
 • Dzieci klas II mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej, na którą przynoszą książeczkę „Drogę do Nieba”.
 • W poniedziałek zapraszamy młodzież na obowiązkową próbę grupy teatralnej.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru, na którą bardzo serdecznie zapraszamy chórzystów i nowych członków.
 • Kurs gitarowy odbędzie się w środę o godz. 16.30.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W środę, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy naszych Parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. wieczornej podziękujemy za tych, którzy podjęli się do tej pory tego szczytnego dzieła. Na ołtarzu będzie można złożyć nowe, wypełnione formularze, które znajdziemy w Informatorze Parafialnym. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 • W czwartek o godz. 16.00 próba dziecięcej grupy teatralnej, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Dzieci przynoszą ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W czwartek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na przedświąteczne spotkanie na probostwie, zaś młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży będzie miała spotkanie z ks. Jackiem w kościele.
 • W piątek o 15.30 zapraszamy starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 27 marca, o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W ramach roku jubileuszowego chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni. Przejdziemy ulicami ks. Jana Frenzla, Dzierżonia i Francuską, aby zakończyć nabożeństwo przy pomniku trudu górniczego. Prosimy, aby zabrać z sobą świece. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
 • Rekolekcje dla naszych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 odbędą się od 30 marca do 1 kwietnia br. Bardzo prosimy rodziców o przypilnowanie, aby dzieci uczestniczyły w naukach rekolekcyjnych.
 • Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Procesje z palmami odbędą się na Mszy Św. dla dzieci o godz. 9.00 i o godz. 10.30.
 • W Niedzielę Palmową zapraszamy naszą młodzież na wyjazd do Katedry gliwickiej na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Msza Św. i spotkanie z księdzem Biskupem odbędzie się o godz. 14.30. Zgłoszenia kierujemy do ks. Jacka.
 • Przypominamy, że można jeszcze nabyć kalendarz parafialny na 2015 rok oraz publikację związaną ze 150-leciem naszej świątyni.
 • W naszym kościele wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii. Bardzo prosimy, aby nie składać ubrań.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 10 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.