Ogłoszenia - IV niedziela zwykła - 01.02.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV niedziela zwykła - 01.02.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

150 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO KRZYŻA

KONSEKRACJA OŁTARZA I INAUGURACJA AMBONY

01.02.2015

 


 • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako 150 rocznica poświęcenia kościoła Świętego Krzyża. Chciejmy pamiętać w modlitwach o fundatorach, budowniczych, dobrodziejach, kapłanach, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafianach.
 • Witamy w naszej wspólnocie parafialnej długoletniego Proboszcza ks. Prałata Jana Plichtę któremu dziękujemy za wygłoszenie kazań i całą posługę. Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – będzie to Msza Św. celebrowana przez ks. Bpa Jana Kopca, w czasie której odbędzie się inauguracja ambony oraz konsekracja ołtarza. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 16.00, zaś ostatnią Eucharystię odprawimy o godz. 18.30.
 • O godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolędowy zespołu PECTUS. Po koncercie zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych na poczęstunek i radosne świętowanie do domu katechetycznego.
  W związku z rocznicą organizujemy mały festyn jubileuszowy, podczas którego można zakupić pamiątki związane ze 150-leciem – szczególnie zachęcamy do zakupienia najnowszej publikacji związanej z rocznicą naszej świątyni oraz skorzystania z gorących potraw. W dniu dzisiejszym działa także kawiarenka. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy i świętowania.
 • W dniu dzisiejszym bardzo serdecznie zapraszamy do domu katechetycznego na wystawy: pierwsza dotyczy 150-lecia poświęcenia naszej świątyni, a druga 70 rocznicy tragedii miechowickiej.
 • W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 r. jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii dokonamy błogosławieństwa świec. Na Mszach Św. o godz. 17.00 i 18.00 oraz 3 lutego będziemy udzielać błogosławieństwa ku czci Św. Błażeja, orędownika wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę.
 • W czwartek przypada wspomnienie Św. Agaty. Po Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo wody i chleba.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek po Mszy Św. wieczornej Godzina Święta połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Serca Jezusowego, zaś po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Na okres ferii zimowych zmienia się czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. W poniedziałek od 16.00 do 17.30, czwartek od 8.00 do 10.00, piątek od 16.00 do 17.00.
 • Odwiedziny chorych wyjątkowo w lutym będą 14 lutego. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
 • Informujemy, że darmowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 02 do 07 lutego. 2 lutego dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 9.00. Bezpośrednio po Eucharystii udamy się do Bielska, aby zwiedzić Studio Filmów Rysunkowych. W ramach półkolonii odwiedzimy m. in. jednostkę wojskową, palmiarnię w Gliwicach oraz pojedziemy do Multikina.
 • W tym miesiącu zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w II niedzielę, 08.02., o godz. 15.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł, a także Informator Parafialny.