Ogłoszenia - II niedziela zwykła - 18.01.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II niedziela zwykła - 18.01.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

18.01.2015

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

 

 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dzień dzisiejszy to także Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tych intencjach. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na spłacenie naszego ołtarza i ambony. W dniu dzisiejszym o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności starsze pokolenie, na jasełka w wykonaniu Seniorów z Ostoi Pokoju.
 • Dobiegły końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć, życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie uwagi i złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na spłacenie ambony i ołtarza. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, dnia 25 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia.
 • Dorośli, którzy chcieliby przyjąć Sakrament Bierzmowania, proszeni są o spotkanie z ks. Proboszczem w poniedziałek o godz. 17.00.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla klas II gimnazjalnych.
 • We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla klas I gimnazjalnych.
 • We wtorek odbędzie się obowiązkowa próba chóru przed uroczystością konsekracji ołtarza.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa czcicieli MBNP.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się obowiązkowa próba przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych.
 • W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w związku z jubileuszem naszej świątyni.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Obowiązkowa próba dla całej służby liturgicznej, Dzieci Maryi oraz dla osób biorących udział w liturgii konsekracji ołtarza odbędzie się w sobotę, 24 stycznia o godz. 9.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na 2015 rok. Przypominamy, że wszelki dochód z kalendarza jest przeznaczony na spłatę ołtarza i ambony.
 • Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 25 stycznia o godz. 17.00, odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz Chór Parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. Dzieci, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z księdzem Jackiem.
 • Przed nami obchody 70 rocznicy tragedii miechowickiej i 150–lecia poświęcenia naszej świątyni. W związku z tym: 30 stycznia od godz. 16.30 do godz. 18.00 odbędzie się peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży – zapraszamy na nią wszystkich Parafian, szczególnie młodzież i poszczególne grupy parafialne na czele z Żywym Różańcem. 31 stycznia o godz. 15.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia, o godz. 15.45 złożenie kwiatów pod Krzyżem, o godz. 16.00 prelekcja o tragedii miechowickiej, o godz. 17.00 Msza Święta w języku niemieckim – po Mszy Św. poczęstunek okolicznościowy, o godz. 18.00 Eucharystia w języku polskim z kazaniem, a o godz. 19.00 koncert kolęd Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”. Chcemy umożliwić Parafianom przyjazd na koncert naszej orkiestry, dlatego o godz. 18.30 przy byłej kopalni (obok kiosku) będzie podstawiony autobus, który po koncercie odwiezie mieszkańców na osiedle. 1 lutego (niedziela) Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – będzie to Msza Św. celebrowana przez ks. Bp Jana Kopca, w czasie której odbędzie się inauguracja ambony oraz konsekracja ołtarza. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 16.00, zaś ostatnią Eucharystię odprawimy o godz. 18.30. O godz. 15.00 zapraszamy na koncert kolędowy zespołu PECTUS. W związku z rocznicą będzie zorganizowany mały festyn jubileuszowy, podczas którego będzie można zakupić pamiątki związane ze 150-leciem oraz gorące potrawy. W ten dzień będzie działała także kawiarenka. Zwracamy się więc do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wypieki będzie można przynosić w sobotę, 31 stycznia od godz. 16.00 – 18.00. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy i świętowania.
 • Adoracja Krzyża Światowych Dni Młodzieży będzie miała następujący przebieg: godz. 16.30 wprowadzenie Krzyża do kościoła. Od godz. 16.45 do godz. 17.15 modlitwa różańcowa członków Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Miłosierdzia Bożego. Od godz. 17.15 do godz. 18.00 adoracja Krzyża będzie prowadzona przez młodzież i ks. Jacka. W tej modlitwie uczestniczą obowiązkowo klasy I, II i III gimnazjalne.
 • Informujemy, że półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 02 do 07 lutego. Karty zgłoszeniowe można odebrać u ks. Proboszcza. Uzupełnione karty należy przynieść do 25 stycznia. Przypominamy, że potwierdzenie przez lekarza, że dziecko może wziąć udział w pólkoloniach jest warunkiem uczestnictwa.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł, a także Informator Parafialny.