Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny - 28.12.2014

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

28.12.2014

 

 • Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest ona okazją do refleksji o naszych rodzinach, o kształtowaniu ich na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. W tym dniu obejmujemy pamięcią modlitewną wszystkie rodziny z naszej parafii. Zapraszamy małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30, która będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników. Na niedzielne nieszpory w intencji wszystkich rodzin zapraszamy o godz. 15.30.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym Księżom za posługę w konfesjonale i za zaangażowanie. Panom kościelnym, Paniom dbającym o czystość kościoła, Panom, którzy budowali szopkę i stawiali choinki, Młodzieży za spektakl, Dzieciom Maryi, Ministrantom, Orkiestrze, Chórowi Parafialnemu i Panu Jackowi za ubogacenie swoją grą Pasterki, a także młodzieży za żmudną pracę przy wykonywaniu makiety naszego kościoła znajdującego się w szopce.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę, 31 grudnia o godz. 16.00, zapraszamy na Godzinki, o godz. 16.30 na Nowennę do MBNP, a o godz. 17.00 na Eucharystię dziękczynną z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2014. Będzie ona odprawiana za żywych i zmarłych Parafian. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • W czwartek przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą w porządku niedzielnym, a o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nieszpory kolędowe.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek na poranną Mszę Św. zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa, po niej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu odbędzie się po wieczornej Eucharystii. W sobotę po porannej Mszy Św. powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy III gimnazjalne. Jest to Msza Św. obowiązkowa w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
 • Od 27 grudnia rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Cały plan jest wywieszony w gablotkach. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na spłacenie kamiennego ołtarza, który jest już w naszej świątyni.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. O godz. 15.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca, zaś o godz. 15.30 nieszpory kolędowe.
 • W okresie kolędowym w soboty nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy bardzo dużo wolnych intencji, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co Boga prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich. Można także składać Msze Święte gregoriańskie.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer świątecznego „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.