Start Aktualności Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
wtorek, 22 listopada 2011 08:38

 

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem naszych ministrantów. Dlatego w 20 listopada, wszyscy chłopcy należący do LSO zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00, aby przyjąć do swojego grona nowych członków i ustanowić lektorów.

 

Na Eucharystii nie zabrakło też rodziców, którzy w ten dzień byli wyjątkowo dumni ze swoich synów. Podczas kazania ks. Proboszcz przypomniał ministrantom, że razem tworzą wspaniałą armię Króla wszechświata – Chrystusa, a każdy z nich jest Jego rycerzem. Opiekun wspólnoty – ks. Marcin, zaprosił rodziców ministrantów na poczęstunek do salki katechetycznej na godz. 15.00. Z kolei wieczorem swoje spotkanie mieli wszyscy chłopcy.

 

Wspólnota LSO powiększyła się o sześciu nowych członków. Są nimi:

  1. Patryk Bermes
  2. Mateusz Drzażdżyński
  3. Natan Hus
  4. Mateusz Piotrowski
  5. Kacper Szajor
  6. Michał Wrobel

„Świeżo upieczonym” ministrantom życzymy, aby byli dumni z faktu, że są rycerzami Pana Jezusa, wiernie i gorliwie mu służyli, byli wzorowymi uczniami i synami.

 

Ustanowiono też nowych lektorów:

  1. Piotra Durka
  2. Mateusza Szałapskiego

Z kolei lektorom życzymy, aby chętnie poznawali Słowo Boże i wcielali je w swoje życie. Niech za każdym razem, kiedy otworzą lekcjonarz wiedzą, że ich zadaniem jest głoszenie Chrystusowej Ewangelii. Niech łaska Boża towarzyszy im w każdym dniu.

 

Ta uroczystość była okazją do refleksji na temat służby ministrantów. Wszyscy są przyzwyczajeni do ich obecności, ale czy doceniamy ją? Czy wiemy, że ci chłopcy pełnią bardzo ważne funkcje? Towarzyszą nam przecież na każdej Mszy Świętej, ślubach, weselach, chrztach. Czy modlimy się w ich intencji? Oby w naszej parafii nigdy nie było tak, że nie będzie miał kto czytać Słowa Bożego czy nieść krzyża podczas pogrzebu.

 

Na koniec dziękujemy ks. Marcinowi za całoroczną pracę z naszymi chłopcami. Mamy nadzieję, że przynosić ona będzie wspaniałe owoce. Dziękujemy także wszystkim ministrantom za ich codzienną służbę przy ołtarzu i wszelkie zaangażowanie w życie parafii. Niech Pan bóg wam błogosławi!