Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.02.2021

 

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i błogosławieństwem relikwiami Świętego Krzyża. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce, a kolekta przeznaczona jest na cele naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom poświęcimy książeczki „Drogi do Nieba”.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. W związku z tym, że nie możemy się gromadzić prosimy, aby mieszkańcy poszczególnych bloków w swoich domach indywidualnie modlili się za całą naszą Parafię. W najbliższy poniedziałek o godz. 15.00 o modlitwę prosimy mieszkańców ul. Dzierżonia 2 i 4.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy miesiąc marzec, który poświęcony jest Św. Józefowi. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach ku jego czci po porannej i wieczornej Mszy Św.
 • W tym tygodniu dzieci komunijne mają swoje spotkania. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy chłopców, zaś dziewczęta w środę o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy dziewczęta, zaś we wtorek o godz. 16.00 chłopców.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na trzecie wielkopostne spotkanie ze Świętym Józefem w czwartek od godz. 18.30 do godz. 19.30. Będzie się ono składać z konferencji na temat AKCEPTACJI oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Chcemy poznać i zgłębiać duchowość oraz piękne życie Św. Józefa, patrona na nasze czasy. Na spotkanie szczególnie zapraszamy grupy parafialne.
 • W czwartek o godz. 16.15 spotkanie dziecięcego koła teatralnego. Zapraszamy również nowe osoby.
 • W czwartek o godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci ze szkoły podstawowej przed pierwszym piątkiem miesiąca, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna, która będzie połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione krzyże.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek podczas wieczornej Mszy Św. będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po Eucharystii odprawimy Godzinę Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną oraz na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • Zapraszamy na Mszę Św. dla młodzieży w piątek o godz. 19.00. Będziemy gościć ks. Grzegorza Więckowicza, kapelana hospicjum w Jaworznie, który wygłosi Słowo Boże.
 • W marcu rozpoczniemy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 5 marca o godz. 19.00,  w domu katechetycznym.
 • W sobotę o godz. 8.30 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca prowadzone przez Dzieci Maryi.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy ręcznie robione krzyże.
 • W naszym kościele jest wystawiony kosz – Wielkopostny Dar Serca – do którego można składać produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 27 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie w domach modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia i uczynków pokutnych.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny.