Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 24.01.2021
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 24.01.2021

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

24.01.2021

 

 


 • Ze względu na skutki tragicznego trzęsienia ziemi z końca grudnia 2020 roku, odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji oraz przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Gliwicki Jan Kopiec ogłosił dzisiejszą niedzielę „Dniem solidarności z Chorwacją”. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach diecezji modlimy się za poszkodowanych, a przed kościołami prowadzona jest na ten cel zbiórka do puszek. Za wszelkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo kolędowe wraz z Martyną Zygadło, dlatego nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W związku z rocznicą tragedii miechowickiej ze stycznia 1945 roku zapraszamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00 przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Chcemy objąć pamięcią modlitewną wszystkich, którzy zginęli podczas tych tragicznych wydarzeń.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, a o 17.30 na Nowennę, którą ofiarujemy za pomordowanych w 1945 roku mieszkańców Miechowic. Po Nowennie, z okazji kolejnej rocznicy wydarzeń styczniowych w Miechowicach, zapraszamy na Eucharystię, podczas której będziemy modlić się za wszystkie ofiary. W tej samej intencji odprawimy Mszę Św. w niedzielę, 31 stycznia o godz. 12.00.
 • W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Obowiązkowo przychodzą wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których modlimy się o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • Informujemy, że od lutego dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej powracają do swojej katechezy przyparafialnej. W zakrystii rodzice dzieci mogą zakupić książeczki „Droga do Nieba”.
 • Zapraszamy osoby chętne do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie.
 • 7 lutego o godz. 10.30, z okazji 156. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafian.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.