Ogłoszenia - Niedziela Św. Rodziny - 27.12.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚW. RODZINY

27.12.2020

 

 


 • Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to okazja do refleksji o naszych rodzinach, o kształ­towaniu ich na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pamięcią modlitewną obejmujemy wszystkie rodziny z naszej Parafii. Zapraszamy małżeństwa na Msze Św. o godz. 10.30 i 12.00, które będą połączone z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Matki Bożej. Zaś na Euchary­stię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji święta Świętych Młodzianków Męczenników. Na niedzielne nieszpory w intencji wszystkich rodzin zapra­szamy o godz. 15.30.
 • Kierujemy serdeczne podziękowania do tych wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym Księżom za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Panom kościelnym, Paniom sprzątającym kościół, Paniom, które udekorowały ołtarze kwiatami, Panom, którzy budowali szopkę i stawiali choinki, Dzieciom Maryi, ministrantom, orkie­strze, organistom, górnikom, krwiodawcom, chórowi parafialnemu oraz Panu Jackowi za ubogacenie swoją grą Pasterki.
 • Bóg zapłać za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele na tacę, do skarbonki pod chórem czy też przelewy bankowe.
 • Przypominamy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz. 10.30 transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP i Mszę Św.
 • W czwartek, 31 grudnia o godz. 16.00, zapraszamy wszystkich Parafian na Eucharystię dziękczynną z okazji zakończenia Roku Pańskiego 2020. Będzie ona odprawiana m.in. za żywych i zmarłych Parafian oraz o ustanie epidemii. Po Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku cywilnego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • W piątek przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą w porządku niedzielnym.
 • W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzone przez Dzieci Maryi o godz. 8.30.
 • W przyszłą niedzielę, 3 stycznia, kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji.
 • Ze względu na panującą pandemię i zgodnie z wytycznymi Kurii Diecezjalnej w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Zamiast nich zapraszamy Parafian z poszczególnych ulic i domów na Msze Święte kolędowe, podczas których będziemy modlić się dla nich o błogosławieństwo Boże w rodzinach i wszelkie potrzebne im łaski. Każda z rodzin na zakończenie otrzyma pamiątkowy zestaw kolędowy. Plan Mszy Świętych kolędowych znajduje się w gablotkach.
 • Przypominamy, że w kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zachować między sobą dystans. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł oraz Informator Parafialny.