Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 06.12.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2020

 

 


 • Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzieci po Mszy Świętej o godz. 9.00 będą miały spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy zelatorki, aby rozprowadziły gazety „Różaniec” i wyznaczyły do odmawiania stosowne tajemnice we własnych Różach. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Pamiętajmy, że świątynia, probostwo i dom katechetyczny są naszym wspólnym dobrem. Dziękujemy szczególnie Różom Różańcowym za ofiarę na zakupienie opału.
 • Informujemy, że dla chorych, starszych, osób z objawami infekcji i na kwarantannie istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej transmitowanej z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. Adres jest dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej www.swkrzyz.bytom.pl. Bardzo prosimy, aby informację o tym przekazać zainteresowanym osobom.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach pod hasłem: „Cud nad cudami”, które przybliżą tajemnicę Eucharystii. Msze Św. roratnie z kazaniami są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Szczególnie do uczestnictwa zachęcamy dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich Parafian na dwa pozostałe „Czwartkowe spotkania z Mistrzem”. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 konferencją, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie ma Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne, środki czystości i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty młodzieżowe, które odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 19.00. W sposób szczególny zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się, studiującą oraz pracującą.
 • We wtorek, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.00 na Mszę Św. i Nowennę do MBNP.
 • W środę o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z panią szyjącą stroje.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W sobotę zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00, po niej Msza Św. w języku niemieckim.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają cudowne medaliki. Kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie parafii. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 • Przypominamy, że w dalszym ciągu zawieszone są spotkania dla grup parafialnych. W kościele podczas Mszy Św. może przebywać 50 osób. Należy zajmować tylko i wyłącznie oznaczone kartkami miejsca. Obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w kościele, na placu kościelnym i w kancelarii parafialnej. Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele powstrzymywały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi.
 • Zachęcamy wszystkich wiernych do gorliwej modlitwy o opanowanie i oddalenie epidemii. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej, Koronki do Bożego Miłosierdzia w domach i uczynków pokutnych. W czasie każdej Mszy Świętej przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy suplikacje.
 • W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby nie pozostawiać naszych seniorów bez pomocy. Bądźmy ludźmi o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Jeżeli komuś potrzebna jest pomoc może zwrócić się z prośbą do parafii.
 • W poniedziałek, 21 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Prosimy o zwrot do zakrystii wszystkich strojów wypożyczonych na scenki różańcowe.
 • Do nabycia są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Caritas, małe w cenie 6 zł, a duże w cenie 13 zł.
 • Do nabycia jest nowy numer: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.