Ogłoszenia - XVIII niedziela zwykła - 02.08.2020
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020

 

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę oraz 9 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy. Dzisiaj o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Trudu Górniczego.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W czwartek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego, dlatego opuszcza się liturgiczny obchód I czwartku miesiąca.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 • 7 sierpnia w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Adoracji wypisany jest w Informatorze Parafialnym.
 • Od 14 do 16 sierpnia na Górze Św. Anny odbędą się obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy naszych Parafian do udziału. W tym roku ze względu na pandemię dojazd i uczestnictwo są indywidualne.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wie­czorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedział­ki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia, będziemy gościć neoprezbitera ks. Marcina Maciejczyka, który wygłosi kazania i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Już teraz chciejmy objąć go pamięcią modlitewną. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Do tej pory kupiliśmy zaledwie 30 ton węgla za kwotę prawie 15 000 zł.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 12 sierpnia. Będziemy prosić o oddalenie od nas epidemii, o szczęśliwy przebieg remontu naszego kościoła oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • W niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Planujemy koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej w ramach obchodów 100-lecia jej istnienia.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.