Ogłoszenia - II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 19.04.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19.04.2020

 

 

 • Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym czasie chcemy wspólnie trwać na modlitwie z naszymi kochanymi Parafianami, dlatego dzisiejsze Msze Święte będą transmitowane online o godz. 8.00 i o godz. 10.30, a o godz. 20.30 zapraszamy na transmisję różańca. Link do transmisji:

https://www.facebook.com/Parafia-Świętego-Krzyża-Bytom-Miechowice-107833527517414/ lub

https://www.youtube.com/channel/UCI47gUK85DaYLHDGwoyFazA/

 • Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 15.00 i od 16.00 do 17.00. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego transmitowane online. Dzisiaj rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia.
 • Dziękujemy Parafianom za wszelkie wsparcie materialne Parafii, za ofiary składane w kościele i przelewy bankowe. Wszelkie ofiary przeznaczone są na utrzymanie Parafii.
 • Przypominamy, że zgodnie z dekretem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca do momentu wydania innych decyzji przez władze kościelne odwołane zostają wszystkie Msze Święte z udziałem wiernych. Zgodnie z dokumentem wszystkie zamówione przez Parafian intencje mszalne są codziennie przez nas odprawiane, ale bez udziału wiernych.
 • W związku z powyższym, Biskup Gliwicki udzielił wszystkim diecezjanom oraz osobom przebywającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.
 • Przypominamy, że dyspensa nie oznacza jednak zwolnienia z obowiązku świętowania niedzieli i oddania w tym dniu czci Bogu. Dlatego też osoby wierzące pozostające w domach, winny w niedzielę uczestniczyć we Mszy Św. za pośrednictwem radia lub telewizji. Okres kwarantanny jest też okazją do pogłębionej mo­dlitwy indywidualnej, w rodzinach, lektury Pisma Św., pooglądania wspólnie z rodziną religijnego filmu.
 • Przypominamy, że czas Komunii Świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 • Prosimy naszych Parafian, aby przestrzegali powszechnie nałożonego obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, w tym m.in. w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego (kościołach), na drogach, placach oraz na terenie przykościelnym.
 • Należy ściśle przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania Sakramentu Pokuty oraz podczas przebywania w zakrystii lub kancelarii.
 • Odwiedziny chorych są możliwe tylko w niebezpieczeństwie śmierci.
 • W tygodniu nasz kościół parafialny będzie otwarty w godzinach od 09.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00. W tych godzinach jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 • Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności wierni są uprawnieni do skorzystania z nadzwyczaj­nej drogi pojednania jaką jest wzbudzenie żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie: mocne postanowienie przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, gdy tylko będzie to możliwe; wyznanie grzechów odpuszczonych w sposób nadzwyczajny w sakramentalnej spowiedzi pod sankcją wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek od 17.00 do 18.00, w środę od 17.00 do 18.00 i w czwartek od 9.00 do 10.00. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych. Pamiętajmy, że pomimo naszej fizycznej nieobecności na Mszach Św. ich duchowe owoce, dla nas lub naszych zmarłych, są takie same.
 • W związku z licznymi pytaniami informujemy, że I Komunia Święta prawdopodobnie nie odbędzie się 24 maja. Ciężko jest teraz ustalić konkretny termin, ponieważ zależy to od aktualnej sytuacji epidemicznej, ograniczeń wprowadzanych przez władze państwowe oraz od daty wznowienia zajęć w szkołach. Dekret ks. Biskupa w tej sprawie informuje, że wszelkie instrukcje zostaną wydane w terminie późniejszym.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić świece Caritas, dwutygodniowy numer Gościa Niedzielnego, gazetę Różaniec oraz Informator Parafialny.