Start Aktualności Kolędnicy misyjni dzieciom Amazonii
Kolędnicy misyjni dzieciom Amazonii
środa, 05 lutego 2020 08:53

 

Miłość można wyrazić na wiele sposobów poprzez uśmiech czy dobre słowo… Długo by wymieniać, ale jednym z nich jest pomaganie innym. Dlatego nasza grupa małych misjonarzy pomimo różnych obowiązków już po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję kolędników misyjnych. Tym razem chcieliśmy nieść pomoc swoim rówieśnikom zza oceanu, z Amazonii.

W zimne grudniowe popołudnie nieśliśmy innym iskierkę naszej miłości, radości a zarazem bożonarodzeniowe przesłanie wszystkim, którzy zechcieli otworzyć swój skrawek zacisza domowego. Chcieliśmy w ten sposób wnieść w każdą rodzinę trochę naszej radości z narodzin Bożej Dzieciny. Kolędowaliśmy przez trzy dni pomimo zmęczenia, które na koniec można było już odczuć. Jednak byliśmy szczęśliwi  i usatysfakcjonowani, że możemy choć w małym stopniu pomóc tym, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach. Zwieńczeniem naszego kolędowania był 6 stycznia – Misyjny Dzień Dzieci, kiedy podczas Eucharystii mogliśmy podziękować Bogu i wszystkim parafianom za ten wspaniały czas. Drugim powodem naszej szczególnej radości było to, że nasi koledzy i koleżanki Daria, Gosia, Paulina, Oliwia, Grzegorz i Henryk z kółka misyjnego odnowili swoje przyrzeczenia, czego wyrazem było otrzymanie już legitymacji Papieskich Dzieł Misyjnych, a także przyjęcie nowych członków do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci: Alicji, Kornelii i Alicji. Wszyscy otrzymali również misyjne krzyże na znak misyjnego posłania.

Tak zakończyło się nasze misyjne kolędowanie. Pełni entuzjazmu, z nową siłą wróciliśmy do swoich domów. Jednak nasze misyjne posłanie się nie skończyło i trwa dalej, ponieważ tak jak każdy misjonarz codziennie niesie innym swą miłość, czas i przede wszystkim Jezusa, tak i my to czynimy.