Ogłoszenia - Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Święto Ofiarowania Pańskiego - 02.02.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2020

 

 


 • W dzisiejszą niedzielę przeżywmy Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 r. jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowa­nego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, odbywa się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Podczas każdej Eucharystii dokonamy błogosławieństwa świec. O godz. 10.30, z okazji
  155. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz wszystkich zmarłych i żywych Parafian. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji.
 • W związku ze wspomnieniem Św. Błażeja, orędownika wiernych zwłaszcza w chorobach gardła, które obchodzimy 3 lutego, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. będziemy udzielać wiernym błogosławieństwa ku jego czci.
 • Wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej będą miały swoją katechezę 3 lutego o godz. 17.00 w kościele.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę przypada wspomnienie Św. Agaty, dlatego po Mszach Św. odbędzie się błogosławieństwo wody i chleba.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • Rodziny należące do Ruchu Szensztackiego w naszej parafii zapraszają na wieczorną Mszę Świętą w ich intencji i na spotkanie formacyjne w każdą pierwszą środę miesiąca. To okazja, by bliżej poznać czym jest przymierze miłości z Maryją. Chętnych, którzy pragną zaznajomić się z duchowością i włączyć się w to dzieło zapraszamy w środę o godz. 18.00 na Mszę Świętą.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w środę, 5 lutego po Mszy Św. wieczornej.
 • Zajęcia na sali gimnastycznej w każdą środę od godz. 19.30, serdecznie zapraszamy.
 • W czwartek o godz. 16.15 zapraszamy na spotkanie dziecięcego koła teatralnego.
 • W czwartek o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą uczniowie z klas III.
 • Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w czwartek, 6 lutego o godz. 19.00.
 • ·W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek zapraszamy Apostolstwo Modlitw o Powołania „Margaretki” na Mszę Św. wieczorną oraz na Godzinę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy także młodzież klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania. W piątek na wieczorną Mszę Św. przychodzą kandydaci do bierzmowania z klas VIII. Po Mszy Świętej nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Spotkanie KSM-u w piątek o godz. 18.45.
 • W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie małych misjonarzy.
 • 8 lutego u naszych sióstr Elżbietanek odbędzie się dzień skupienia dla chłopców z klas VIII przygotowują­cych się do bierzmowania. Początek o godz. 10.00, zakończenie około godz. 13.00. Obecność obowiązkowa.
 • W przyszłą sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 na Mszę Świętą w języku niemieckim.
 • Zapraszamy chętnych do wspólnoty Żywego Różańca. W niektórych różach brakuje osób. Wszystkich chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii. Mogą to być zarówno Panie jak i Panowie. Osoby, które wpisały lub wpiszą się na listę prosimy o przyjście w dniu dzisiejszym na zmianę tajemnic o godz. 15.00.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 21 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” oraz Informator Parafialny z podsumowaniem 2019 roku.