Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 05.01.2020

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

05.01.2020

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. O godz. 15.00 w ramach zmiany tajemnic różańcowych zapraszamy na jasełka pt. Wigilijna ulica w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33, a o godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • W poniedziałek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00 i 18.00. Kolekta, zgodnie z Instruk­cją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada 27. rocznica święceń biskupich Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, a we wtorek 2. rocznica sakry biskupiej Biskupa Pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księżach Biskupach.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • Zapraszamy do modlitwy różańcowej na antenie Radia Silesia w środę o godz. 22.00. Tym razem modlitwie przewodniczyć będzie Parafialna Rada Duszpasterska.
 • Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Cały plan znajduje się w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i nie­dziele od godz. 14.00. Przypominamy, że w tym roku kolędę zaczynamy zawsze od numerów końcowych danych ulic. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na remont plebanii.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W piątki o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W miesiącach styczniu i lutym mamy jeszcze wolne intencje, szczególnie w godzinach rannych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy Świętych. Pamiętajmy, że zawsze mamy za co Bogu dziękować i o co prosić. Pamiętajmy także o zmarłych z naszych rodzin. Jest to najpiękniejszy dar, jaki można im ofiarować, a zarazem forma spłaty naszej wdzięczności wobec nich.
 • W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, w Święto Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej Parafii.
 • W dniach od 20 do 25 stycznia w naszej Parafii odbędą się darmowe zimowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można odebrać dzisiaj u ks. Proboszcza. Wypełnione oddajemy do 15 stycznia.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 24 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 19 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne miechowickie kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem.
 • 26 stycznia o godz. 17.00 planowany jest koncert naszej Górniczej Orkiestry Dętej.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.