UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, 20.06.2019 r.
Start Aktualności UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, 20.06.2019 r.
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, 20.06.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:54

 

„Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię świętą”. Przytoczone powyżej słowa św. o. Pio przypominają nam, że Eucharystia jest dowodem ogromnej miłości Boga ku nam. Jezus zostawił samego Siebie jak więźnia miłości w każdym tabernakulum. Mamy Go na wyciągnięcie ręki, żywego, prawdziwego, w Trzech Osobach. W świętej, konsekrowanej Hostii nie zobaczymy Boga oczami, nie odczujemy Go zmysłami. Odczuć Go i zobaczyć możemy tylko oczyma duszy. Uroczystość Bożego Ciała, która już za nami, jest okazją, aby przypomnieć sobie lub uzmysłowić na nowo, że w małym opłatku jest mój Bóg, Stworzyciel całego wszechświata, Król królów i Pan panów.

Wielu Parafian uczestniczyło w uroczystej Eucharystii o godz. 9.00. Modliliśmy się m.in. w intencji ks. Prałata Jana Plichty z okazji 85 rocznicy urodzin.

We Mszy św. czynnie uczestniczyły też klasy IV, które przeżywały swoją pierwszą rocznicę I Komunii świętej. Dzieci przygotowały liturgię słowa oraz wzięły udział w procesji z darami ofiarnymi, a na końcu podziękowały ks. Proboszczowi i ks. Wikariuszom za modlitwę w ich intencji oraz wręczyły bukiety kolorowych kwiatów. Podczas Eucharystii modliły się także nasze Siostry zakonne, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiatki, Dzieci Maryi, ministranci, górnicy, a uświetnił ją chór parafialny i orkiestra. Po Mszy św. wszyscy wyruszyliśmy na procesję ulicami osiedla przy byłej kopalni. Przy każdym z czterech ołtarzy czekały na Pana Jezusa rodziny, które je przygotowały. Tam odczytywano fragment Ewangelii, modliliśmy się, a Kapłani błogosławili nas Najświętszym Sakramentem. Mieszkańcy ulic, którymi przechodziła procesja udekorowali swoje okna symbolami eucharystycznymi. Pan Bóg podarował nam piękną pogodę, a Policja zadbała o bezpieczeństwo, dlatego wszystko odbyło się bez przeszkód i po powrocie do kościoła zaśpiewaliśmy Bogu dziękczynne Te Deum.

Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała, we Mszach Świętych wieczornych połączonych z procesją wokół kościoła i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa wytrwale uczestniczyły dzieci komunijne, dzieci z klas IV, dzieci sypiące kwiatki, Marianki, ministranci, Siostry Zakonne i nasi Parafianie. Do przemyślenia pozostawiamy stwierdzenie, że mogło nas być więcej.

Na zakończenie oktawy ks. Proboszcz nie zapomniał o naszych maluchach i wszystkich obdarował upominkami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami modlili się i publicznie wyznawali wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Boże Ciało to piękna uroczystość. Pan Jezus idzie wtedy wszędzie tam, (jak powiedział ks. Proboszcz podczas Mszy Świętej), gdzie „często my sami nawet nie chcemy iść – w najciemniejsze zakamarki naszych serc i dzielnicy”.