DZIEŃ WSPÓLNOTY DZIECI KOMUNIJNYCH, 25.05.2019 r.
Start Aktualności DZIEŃ WSPÓLNOTY DZIECI KOMUNIJNYCH, 25.05.2019 r.
DZIEŃ WSPÓLNOTY DZIECI KOMUNIJNYCH, 25.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:41

 

Okres przygotowań do I Komunii św., sama uroczystość i biały tydzień minęły bardzo szybko. Aby wspólnie zakończyć ten piękny czas, ks. Proboszcz zaprosił dzieci komunijne wraz z rodzicami w sobotę, 25 maja, na dzień wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu animowanego pt. „Największy z cudów”. Został on nakręcony na podstawie mistycznych objawień Cataliny Rivas, podczas których sama Matka Boża pouczyła wizjonerkę m.in. o tym, jak powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. i czym jest Eucharystia. Niejednokrotnie na łamach naszej gazetki wspominaliśmy o tych objawieniach, a nawet drukowaliśmy ich treść. Kilka lat temu marianki przygotowały nawet spektakl „Miłosierdzie Boże w tajemnicy Eucharystii” na podstawie wizji Cataliny. Ponownie zachęcamy do zapoznania się z nimi, ponieważ pomagają przeżyć Eucharystię bardzo głęboko.

W czasie projekcji filmu dzieci chętnie częstowały się przygotowanym poczęstunkiem. Kolejnym punktem programu było ognisko. Wszyscy przeszli na plac przed stary dom katechetyczny, gdzie piekliśmy kiełbasy. W międzyczasie marianki przy pomocy Michała przeprowadziły zabawę integracyjną. Familiada wyzwoliła u uczestników ducha rywalizacji i przysporzyła nam mnóstwo śmiechu i radości. Na zakończenie odwiedziliśmy nasze Siostry Elżbietanki, które udostępniły nam swoją kaplicę. Odbyło się tam nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii i uroczystość I Komunii św. Na pożegnanie stanęliśmy do wspólnego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie ks. Proboszcza. Sądząc po nastrojach jestem przekonana, że nikt nie żałował poświęconego czasu. Tegorocznym dzieciom komunijnym życzymy, aby ich gorliwość nie była tylko chwilowa, ale trwała i była coraz większa. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc. Niech Duch Święty pomnaża Waszą wiarę umocnioną w czasie przygotowania do I Komunii św. Waszych dzieci.