NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.05.2019 r.
Start Aktualności NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.05.2019 r.
NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.05.2019 r.
czwartek, 06 czerwca 2019 10:49

 

13 maja o godz. 18.30, w 102. rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie i w 38. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II, odprawiliśmy nabożeństwo pokutne ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z pierwszą w tym roku procesją. Odmawiając różaniec, podążaliśmy za figurą naszej Królowej wokół kościoła. Ks. Proboszcz powierzył całą naszą parafię i kościół zagrożony szkodami górniczymi pod opiekę Matki Bożej.

„Objawienia, które miały miejsce w Fatimie, portugalskiej miejscowości odległej około stu kilometrów od Lizbony, noszącej imię córki Mahometa, są – obok objawień z Lourdes – najsłynniejszymi w świecie objawieniami maryjnymi zatwierdzonymi przez Kościół. Maryja ukazała się po raz pierwszy na pastwisku w Cova da Iria 13 maja 1917 roku trojgu pastuszkom: Łucji Dos Santos (10 lat) i jej kuzynom Franciszkowi (9 lat) i Hiacyncie Marto (7 lat).

„Pani, cała ubrana na biało z różańcem w ręce” umówiła się z dziećmi na następne spotkania każdego 13 dnia kolejnych miesięcy. Spotkań było sześć – 13 października 1917 roku to data ostatniego objawienia. Tego dnia tysiące osób było świadkami tak zwanego cudu słońca – gwiazda zaczęła kręcić się dookoła i wyglądała, jakby miała spaść na ludzi. Zdarzenie to potwierdził nawet komentator portugalskiego antyklerykalnego dziennika.

Oprócz prośby o modlitwę i o ofiary za grzeszników, Maryja powierzyła widzącym tajemnicę – podzieloną na trzy części. Pierwsze dwie części zostały ujawnione w latach czterdziestych XX stulecia. Trzecia została ujawniona dopiero w 2000 roku, po beatyfikacji dwojga z trójki pastuszków: Franciszka i Hiacynty.

(…) 13 lipca 1917 roku, w czasie trzeciego objawienia, Maryja powiedziała do pastuszków: „Poświęcajcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza kiedy dokonujecie jakiegoś poświęcenia: <<O Jezu, za Twoją miłość, za nawrócenie grzeszników i jako zadośćuczynienie za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi>>”. Mówiąc te ostatnie słowa, jak pisała siostra Łucja, „Maryja otwarła znów ręce jak w poprzednich dwóch miesiącach. Promień zdawał się przewiercać ziemię i widzieliśmy jakby wielkie morze ognia i zanurzone w tym ogniu demony i dusze, jakby to były przezroczyste ramiona i czarne lub opalone w ludzkiej formie, pływające w morzu płomieni i podnoszone przez płomienie, wychodzące z nich samych z chmurami dymu padającymi na wszystkie strony – podobnie jak spadają iskry przy wielkich pożarach – bez ciężaru i równowagi, pośród krzyków i jęków bólu, i rozpaczy, które przerażały i przyprawiały o drżenie ze strachu. Diabły wyróżniały się okropnym i odpychającym kształtem straszliwych, nieznanych zwierząt, ale przezroczystym jak czarne węgle w żarze”.

(…) Wizja trwa chwilę. Łucja w swoich zapiskach zauważy, że gdyby nie obietnica Maryi, że zaniesie ich do nieba, widzący umarliby ze strachu. Przerażone dzieci, jakby w poszukiwaniu ratunku, podnoszą oczy na Maryję, która potwierdza: „Widzieliście piekło, gdzie idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mojego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobicie to, co wam powiem, wiele dusz zostanie uratowanych i osiągną spokój (…).”

Zachęcamy do udziału w kolejnych nabożeństwach ku czci Matki Bożej Fatimskiej i żarliwej modlitwy o nawrócenie wszystkich grzeszników.

 

Powyższy cytat zaczerpnięto z książki A. Tornielli i S. Gaetae „A.D. 2012. Czy nadchodzi koniec świata?” Wyd. Znak, Kraków 2012, s. 115 – 117.