DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, 23.03.2018 r.
Start Aktualności DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, 23.03.2018 r.
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII, 23.03.2018 r.
wtorek, 27 marca 2018 11:27

Rozważanie Męki Pańskiej przynosi naszym duszom wielki pożytek. Pan Jezus wiele razy przypominał o tym św. s. Faustynie, która w Dzienniczku zapisała: „Pragnę, abyś głębiej poznała Moją miłość, jaką pała Moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją mękę” (Dz. 186). W innym miejscu czytamy: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

Oczywiście Drogę Krzyżową można odprawiać cały rok, jednak Wielki Post jest okresem, kiedy częściej rozważamy Mękę Pana Jezusa. Przez ostatnie tygodnie w każdy piątek spotykaliśmy się na tym nabożeństwie w kościele o godz. 17.00.

Ostatnia Droga Krzyżowa odbyła się 23 marca po Mszy św. wieczornej. W przeciwieństwie do ubiegłego roku pogoda dopisała. Na czele procesji ruszyli chłopcy z pochodniami, panowie z dużym Krzyżem wraz z asystą młodszych ministrantów, później Dzieci Maryi i górnicy ze sztandarami, nasi Kapłani, chór i Parafianie. Wspólnie modliliśmy się i śpiewaliśmy, a nad naszym bezpieczeństwem czuwała Policja. Przy każdej z czternastu stacji wsłuchiwaliśmy się w tekst rozważań odczytywanych przez chórzystów, rozmyślając nad własnym życiem. W końcu wraz z Panem Jezusem cierpiącym dotarliśmy na Golgotę czyli na miejsce zakończenia naszej procesji. Na koniec przyjęliśmy jeszcze Boże błogosławieństwo i rozeszliśmy się do domów.

Dziękujemy Panu Bogu za to, że mogliśmy dać o Nim świadectwo w społeczności, w której żyjemy. Bóg zapłać wszystkim Parafianom za liczny udział w nabożeństwie i wspólną modlitwę. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę Kapłanów, panów, którzy nieśli Krzyż przez całą procesję, a także w stronę chóru parafialnego, Dzieci Maryi, górników, Policji oraz ministrantów, szczególnie tych, którzy dzielnie dźwigali radiofonizację.