PREZENTACJA NASZEJ PARAFII W RADIU SILESIA, 12.03.2018 r.
Start Aktualności PREZENTACJA NASZEJ PARAFII W RADIU SILESIA, 12.03.2018 r.
PREZENTACJA NASZEJ PARAFII W RADIU SILESIA, 12.03.2018 r.
wtorek, 27 marca 2018 10:35

 

Jednym z punktów ramówki Radia Silesia 96,2 FM jest poniedziałkowa audycja „Boska Silesia”, w trakcie której prezentuje się poszczególne parafie diecezji gliwickiej. Nasza wspólnota otrzymała zaproszenie do audycji na 12 marca.

Ks. Proboszcz poprosił p. Jacka Siemka, p. Artura Ochryniuka i Karolinę Dziubę, aby wraz z nim udali się do studia i opowiedzieli słuchaczom o naszej parafii. Nie było to łatwe zadanie. Żadne z nas nie ma doświadczenia i oprócz p. Artura nikt nie był nawet w radiu. Postanowiliśmy jednak stawić czoła nowemu wyzwaniu. Ks. Proboszcz napisał teksty do całej audycji. Na spotkaniu przygotowawczym zapoznaliśmy się z nim i podzieliliśmy się kwestiami W wolnych chwilach w ciągu tygodnia ćwiczyliśmy, aby wypaść jak najlepiej. 12 marca o godz. 20.00 byliśmy już w studio – bardzo zestresowani. Cała trudność polegała na tym, że mieliśmy do dyspozycji godzinę i byliśmy zdani na siebie, tzn. nie było z nami żadnego redaktora, profesjonalisty, który prowadziłby i kierował rozmową. W tę rolę wcielił się ks. Proboszcz. Kiedy wybiła 21.00 nie było już odwrotu – trzeba było opanować nerwy i zacząć mówić. Nie wiem jak słuchaczom, ale nam godzina upłynęła niewiarygodnie szybko! Jak wyszło? Też nie wiem – ocena należy do słuchaczy. Po drugiej stronie radioodbiornika wszystko wygląda inaczej. Mogę jednak zapewnić, że zrobiliśmy co w naszej mocy, aby przedstawić naszą parafię jak najlepiej i opowiedzieć o niej jak najwięcej. We wspólnocie Świętego Krzyża dużo się dzieje więc godzina to zbyt mało.

Dziękujemy operatorowi Radia Silesia za pomoc techniczną, wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą, dobrym słowem i stresowali się z nami, Radiu Silesia za zaproszenie oraz ks. Proboszczowi za napisanie tekstów i umożliwienie nam sprawdzenia się w nowej sytuacji. Dla nas wszystkich był to zaszczyt opowiadać szerszemu gronu słuchaczy o naszej kochanej parafii.