Start Aktualności PATRONALNE ŚWIĘTO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA, 26.11.2017 r.
PATRONALNE ŚWIĘTO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA, 26.11.2017 r.
piątek, 29 grudnia 2017 11:30

26 listopada 2017 r. - w tym dniu obchodzona była Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy dobrze pamiętamy zeszłoroczne obchody w naszej Ojczyźnie związane z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, które miały miejsce najpierw w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Chrystusa Króla oraz odczytanie tekstu Aktu we wszystkich kościołach całej Polski, co miało już miejsce w samą Uroczystość Chrystusa Króla.

To już rok od tego wydarzenia i na jego kanwie przeżyliśmy tegoroczną Uroczystość, będąc napełnieni radosną atmosferą zeszłorocznych obchodów. Jak co roku, w wielu kościołach, także i w naszym, swoje święto patronalne obchodzili ministranci. O godz. 9.00 była sprawowana uroczysta Msza święta w intencji ministrantów i lektorów naszej parafii, a podczas nieszporów o godz. 15.00 do grona ministrantów zostało włączonych trzech kandydatów, którymi byli: Mateusz Rajnike, Michał Kamiński i Robert Kwarciak. Oprócz tego także inni ministranci zostali awansowani na wyższe stopnie, po odbyciu odpowiedniego czasu formacji. Ksiądz Proboszcz na koniec nieszporów zwrócił się z życzliwymi słowami do ministrantów i lektorów oraz ich rodziców, zwracając uwagę na piękno i wartość służby Chrystusowi przy Ołtarzu Pańskim. Powiedział też o wyjątkowym pozdrowieniu ministrantów i lektorów, które brzmi: „Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!”. Słowa szczególnego podziękowania skierował do rodziców i rodzin ministrantów oraz lektorów, a także zachęcił do dalszego wspierania synów w służbie Bogu.

Po nieszporach służba liturgiczna miała spotkanie z rodzicami i księżmi w domu parafialnym przy kawie i cieście. Spotkanie przebiegało bardzo miło i było połączone z wręczeniem nagród za całoroczną służbę. Na tę okazję rodzice upiekli bardzo smaczne ciasta. To radosne spotkanie przyczyniło się do zwiększenia więzi między rodzicami a ministrantami. Na koniec zjedliśmy jeszcze dobrą pizzę.

Jako Wasz opiekun życzę Wam drodzy ministranci, abyście zawsze byli wierni Jezusowi Chrystusowi i Jego Ewangelii, a swoje obowiązki spełniali z największą czcią i szacunkiem.