Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - Wigilia Bożego Narodzenia - 24.12.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

24.12.2017

 

 

 • Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, która jednocześnie jest Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00 i 18.30. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • Z głębi serca zapraszamy osoby samotne na wigilię na probostwie. Drzwi będą otwarte dla wszystkich. Wieczerza wigilijna rozpocznie się o godz. 17.00. W tym dniu nikt nie powinien być sam, dlatego z radością czekamy na tych Parafian, którzy nie mają z kim spędzić tego wyjątkowego wieczoru.
 • Zachęcamy do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Dzisiaj spowiedź w czasie każdej Mszy Świętej oraz w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do 16.00.
 • Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Poranną Eucharystię odprawimy o godz. 8.00. Na uroczyste nieszpory kolędowe zapraszamy o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie mebli i konfesjonałów w kościele. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Zapraszamy na spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej o godz. 15.00.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Plan kolędy znajdziemy
  w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda będzie rozpoczynała się od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00.
 • 27 grudnia, w środę, obchodzimy Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na porannej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo wina. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 Eucharystia.
 • W czwartek, 28 grudnia, przypada Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Podczas Mszy Św. wieczornej udzielimy specjalnego błogosławieństwa nowonarodzonym dzieciom i ich rodzicom.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę, która jest ostatnim dniem roku, będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Świętej Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji Święta Świętych Młodzianków Męczenników. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Po każdej Eucharystii będziemy dziękować Bogu za łaski, które otrzymaliśmy w mijającym roku. Zaś po Mszy Św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku cywilnego. Za odmówienie
  w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • Dziękujemy wszystkich Panom za udział w „Męskich wtorkach ze Św. Józefem”. Ufamy, że przyniosą one zbawienne owoce. Dziękujemy także za wszelkie produkty złożone podczas akcji „Dar Serca”.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Informujemy, że 18 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd z naszej parafii na jasełka do Cieszyna. W programie czas wolny na rynku cieszyńskim, a o godz. 17.00 jasełka w teatrze. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 50 zł. Zachęcamy do udziału w tym pięknym przedstawieniu.
 • W soboty okresu kolędowego nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głos Krzyża oraz Informator Parafialny. Z kolei nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny, który może być wspaniałym upominkiem dla rodziny i przyjaciół.