ODPUST I VIII CHARYTATYWNY FESTYN PARAFIALNY, 10.09.2017 r.
Start Aktualności ODPUST I VIII CHARYTATYWNY FESTYN PARAFIALNY, 10.09.2017 r.
ODPUST I VIII CHARYTATYWNY FESTYN PARAFIALNY, 10.09.2017 r.

 

Nasza uroczystość odpustowa była starannie przygotowywana przez wielu ludzi, co zaowocowało jej pięknym przeżyciem. Najważniejszym punktem obchodów Święta Podwyższenia Krzyża Świętego była suma, której przewodniczył ks. Henryk Bardosz – odpustowy kaznodzieja. Przy ołtarzu stanęli także ks. Proboszcz, nasz Parafianin o. Zachariasz oraz o. Hubert Lupa. Chór parafialny przygotował śpiewy podczas liturgii, zagrała też orkiestra. Nie zawiedli ministranci oraz licznie zgromadzone Dzieci Maryi. Ze sztandarami stanęli również górnicy i harcerze. Dzieci w strojach komunijnych przypomniały nam, że powinniśmy mieć serca białe i czyste. S. Faustyna zadbała o dziewczynki sypiące kwiatki przed Panem Jezusem i chłopców, którzy nieśli lilie. Na Mszę św. przybyło wielu Parafian i Gości na czele z naszymi siostrami Elżbietankami. Modlitwę zakończyliśmy procesją wokół kościoła.

Przy ołtarzu zgromadziliśmy się ponownie o godz. 15.00 na nieszporach. Kazanie wygłosił ks. Jacek Liwowski, którego z radością powitaliśmy w naszej parafii pamiętając o wyświadczonym dla nas dobru. Po ucałowaniu relikwii św. Krzyża przeszliśmy na plac przy starym domu katechetycznym, aby rozpocząć VIII charytatywny festyn parafialny. Bardzo obawialiśmy się o pogodę. Przez cały tydzień padało i było zimno. Na szczęście w niedzielę skończyło się na przelotnym deszczyku. Parafianie mogli więc bez przeszkód korzystać z przygotowanych atrakcji. Sercem festynu jest scena, a na niej wystąpiła niezawodna Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”, tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33, Dzieci Maryi i gwiazda wieczoru zespół NasTroje. Wszyscy dobrze się bawili i o to właśnie chodziło. Na odpuście nie może zabraknąć dobrego jedzenia, dlatego na wszystkich czekały wyśmienite potrawy z grilla, pyszna grochówka i wspaniały, wojskowy żurek. Z kolei łasuchom, którzy lubią słodkości oferowaliśmy przepyszne miechowickie ciasto odpustowe przygotowane przez nasze drogie panie. Gospodynie jeszcze nigdy nie zawiodły i tak było i tym razem. Dzieci chętnie zajadały się popcornem. Wzięły także udział w konkursach organizowanych przez harcerzy oraz namawiały rodziców do kupna balonów. Najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchańców, zaś panowie odwiedzali strzelnicę i sprawdzali swoją celność. Na placu kościelnym pojawili się strażacy, pasjonaci wojskowości i po raz pierwszy ratownicy górniczy. Każdy mógł więc znaleźć dla siebie coś miłego.

Po występie zespołu NasTroje nastąpiło losowanie nagród głównych konkursu charytatywnego, który obsługują marianki. Dziewczyny uwijały się, żeby wszystkim chętnym sprzedać fanty. Ks. Proboszcz poprosił ks. Michała o losowanie zwycięskich numerów. Gratulujemy wszystkim, którym udało się wygrać jedną z kilkunastu nagród głównych. Ten piękny dzień zakończył się imponującym pokazem sztucznych ogni.

Bogu niech będą dzięki za to, że pobłogosławił nam we wszelkich przedsięwzięciach tamtego dnia i za wszelkie łaski. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości religijnych i festynu. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wasze trudy. Dziękujemy sponsorom – bez Was nie podołalibyśmy takiemu wyzwaniu. Bóg zapłać ks. Proboszczowi, który jak zwykle dał z siebie wszystko, żeby nadać naszemu odpustowi uroczysty charakter.

Obyśmy, jako wspólnota Świętego Krzyża, każdego dnia z ufnością nosili go w sercu i z niego czerpali siłę do ofiarnego życia.