Ogłoszenia - XX Niedziela zwykła 20.08.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XX Niedziela zwykła 20.08.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017

 

 

  • Przeżywamy XX niedzielę zwykłą, która jest dniem pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – ubezpieczenie wszystkich obiektów parafialnych. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
  • Tradycyjnie, w środę, wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
  • W sobotę, 26 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Bóg zapłać za wspólną modlitwę oraz za wszelkie ofiary i trudy poniesione na rzecz naszej parafii.
  • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
  • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
  • Przypominamy, że w wakacje Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00, zaś Biblioteka Parafialna jest czynna w środę od godz. 16.00 do 18.00.
  • Przypominamy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z ósmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Nastroje. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
  • W naszej parafii nastąpią zmiany personalne. Na mocy dekretu ks. Biskupa, z dniem 28 sierpnia 2017 roku, nowym wikariuszem w naszej parafii zostanie ks. Michał Wąs. Chciejmy objąć go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną. Życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, łask i sił w pracy duszpasterskiej.
  • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego.