Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XVI Niedziela zwykła 23.07.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017

 

 • W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. modlimy się za kierowców i święcimy pojazdy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na rzecz naszej Parafii.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00, zaś nasza Biblioteka Parafialna jest czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Przygotowanie tej imprezy staje się coraz trudniejsze, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 5 sierpnia, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 9 sierpnia. Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać I Synod Diecezji Gliwickiej oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
 • 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz: 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą (30 lipca), albo w niedzielę (6 sierpnia). Warunki uzyskania odpustu: spowiedź i Komunia Święta; nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę; dowolna modlitwa w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Trwają remonty dróg i chodników na cmentarzu. Ogrodzenie jest prawie ukończone, czekamy na metalowe przęsła. W dalszym ciągu trwają prace nad częścią elewacji zewnętrznej kościoła. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego.