I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, 29.04.2017 r.
Start Aktualności I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, 29.04.2017 r.
I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, 29.04.2017 r.
niedziela, 16 lipca 2017 11:53

 

W sobotę, 29 kwietnia, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej po raz pierwszy w swoim życiu przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Chłopcy zgromadzili się w kościele o godzinie 9.00, a dziewczynki o 10.30.

Pierwszym etapem tego sakramentu była wspólna modlitwa do Ducha Świętego o dobrą spowiedź. Następnie ksiądz Proboszcz jeszcze raz przypomniał pięć warunków spowiedzi i pomógł dzieciom w zrobieniu dobrego rachunku sumienia. Przypomniał też maluchom o prośbie Pana Jezusa dotyczącej pierwszych piątków miesiąca i Bożych obietnic związanych z tą praktyką. Później ksiądz Proboszcz uświadomił dzieci i dorosłych, że aby właściwie i owocnie przeżyć ten sakrament, należy nie tylko przeprosić Boga, ale także drugiego człowieka. Dlatego dzieci oraz ich rodzice ustawili się w środkowej nawie kościoła, naprzeciwko siebie i nastąpiło wzajemne podziękowanie oraz przeproszenie się. W tej wzruszającej chwili w oczach wielu rodziców pojawiły się łzy.

Drugim etapem tego dnia była spowiedź. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i każda z nich poszła do poszczególnego konfesjonału, by przez posługę kapłana doświadczyć miłosiernej miłości Boga. Dzieci już podczas katechezy szkolnej i przyparafialnej dowiedziały się, że Tym, który słucha ich spowiedzi jest sam Pan Jezus. Po szczerej spowiedzi, maluchy szły do ławek, by razem ze swymi rodzicami pomodlić się modlitwą dziękczynną za otrzymane Boże przebaczenie i wypełnić zadaną przez kapłana pokutę. Ostatnim etapem tego szczególnego spotkania z kochającym Bogiem jest codzienne dążenie do poprawy oraz zadośćuczynienie dobrem i miłością ludziom, których obraziło się grzechami.

Jako Parafianie chciejmy otoczyć dzieci pierwszokomunijne naszymi codziennymi modlitwami, by jak najczęściej w swoim życiu przychodziły do Boga i mogły w sakramencie pokuty doświadczać Jego miłosierdzia.