Ogłoszenia -I Niedziela Adwentu - 27.11.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia -I Niedziela Adwentu - 27.11.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2016

 

 

 • Rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Parafianom życzymy duchowego i owocnego przeżycia Adwentu. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • W dniu dzisiejszym o godz. 9.00 odbędzie się Msza Św. w intencji Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”. Wszystkim członkom orkiestry życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask z okazji wspomnienia Św. Cecylii.
 • Przed kościołem Dzieci Maryi sprzedają ręcznie robione WIEŃCE ADWENTOWE w cenie 25 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 20 zł, które stanowić mogą piękną dekorację na stół w całym okresie adwentowym. Wszelki dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zimowe półkolonie dla naszych dzieci. Do nabycia są także świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w Roratach, które w naszej parafii będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że w okresie adwentowym nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00, za wyjątkiem sobót.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św., po Eucharystii odbędzie się Nowenna.
 • W czwartek o godz. 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 • W czwartek na Roraty o godz. 17.00 obowiązkowo przychodzą klasy I i II gimnazjalne w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Od godz. 16.30 okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek Godzina Św. połączona z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne odbędzie się po Roratach. W piątek po rannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś po wieczornej Eucharystii odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego wraz z Apostolstwem Bożego Miłosierdzia i ks. opiekunem.
 • W piątek na Roraty o godz. 17.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy III gimnazjalne. Jest to Msza Św. obowiązkowa w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od godz. 16.30.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W imieniu Dyrekcji KWK Bobrek informujemy, że w ramach obchodów ku czci Św. Barbary w sobotę, 3 grudnia o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, żyjących i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Świętą, o godz. 17.45, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników. Zaś 4 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się Msza Św. za wszystkich górników z naszej parafii i ich rodziny.
 • 8 grudnia będziemy przeżywali Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych Marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi.
 • W niedzielę, 11 grudnia o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na adwentowy koncert Zespołu Wokalnego „Santarello” pod dyrekcją p. Iwony Bańskiej, który poprowadzi p. Jacek Woleński.
 • Odwiedziny chorych odbędą się 17 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 17 grudnia (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W IV niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Głosu Krzyża oraz Informatora Parafialnego.
 • Oferta pielgrzymki do Fatimy, na prośbę osób, które wzięły udział w spotkaniu informacyjnym, została poszerzona o transport na lotnisko w Pradze i z powrotem. Oprócz dodatkowej opłaty za ten przejazd pozostałe koszty nie uległy zmianie. Osoby, które są zdecydowane na wyjazd do Portugalii prosimy o kontakt z ks. Joachimem. Pierwsze spotkanie z uczestnikami pielgrzymki odbędzie się w niedzielę, 4 grudnia o godz. 17.00, w domu katechetycznym.