Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2016

 

 

 • Na niedzielne nieszpory o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Decyzją Episkopatu Polski w drzwiach kościoła Caritas prowadzi zbiórkę na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech. Za wszelkie złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 • Z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości Odpustowej: ks. Rudolfowi Badurze oraz ks. Andrzejowi Stańkowi za wygłoszone Słowo Boże i po­sługę w naszej parafii, chórowi, orkiestrze, Służbie Liturgicznej, byłym ministrantom, pocztom sztandarowym górni­ków i harcerzy, Dzieciom Maryi, Panom kościelnym, Panom pomagającym przy probostwie, Pa­niom dbającym o czystość w kościele i Paniom, które udekorowały świątynię kwiatami.
 • Z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i uświetnieniu naszego festynu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Damianowi Bartyli, panu Prezesowi Jakubowi Snochowskiemu, Dyrektorowi KWK Centrum Panu Leonardowi Klabisowi, Górniczej Orkiestrze Dętej "Bytom", Związkowi Zawodowemu NSZZ Solidar­ność w Polsce przy Kopalni KWK „Bobrek” na czele z Przewodniczącym Jarosławem Grzesikiem, Prezesowi firmy KO­RAL Panu Janowi Jelonkowi, Piekarni – Cukierni KWAPISZ, Joannie i Józe­fowi Gaweł – właścicielom restauracji "Desperado", Panu Prezesowi Węglokoksu Kraj Krystianowi Kozakowskiemu, Panu Prezesowi firmy DEXUS Markowi Klementowskiemu, Firmie Interplast Plastic Products, Kamieniarstwu GRANITEX – Panu Dariuszowi Mrukowi, Zakładowi Usług Pogrzebowych – Pani Mirosławie Białas, Zakładowi Kamieniarskiemu – Panu Mariuszowi Nowakowi, Bytomskiej Jednostce Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, Restauracji „La Cantina” - Pani Jolancie Zakordoniec, Stowarzyszeniu Pasjonatów Wojskowości Kompania Bytom, Panu Janowi Wojtasikowi – Artykuły Przemysłowe, Gabinetowi Kosmetycznemu CLEO, Firmie HC Construction – Panu Prokurentowi Krzysztofowi Gregorkowi, 61. Bytomskiej Drużynie Harcerskiej im. Zawiszy Czarnego, VOTUM S. A. - Panu Januszowi Wasilewskiemu, Piekarni Słonkiewicz, Firmie Deichmann, Pani Dyrektor CH Atrium Plejada Joannie Plata, Klubowi Honorowych Dawców Krwi Górnik, Pani Jadwidze Knejskiej i dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 33, Butikowi LOOK FASHION, Salonikowi fryzjerskiemu „POD WŁOS”, GM Ubezpieczenia, Rodzinie Sygidus, Firmie urwisFunn – Pani Magdalenie Polak, Kwiaciarni Souvenir, Kwiaciarni Santini – Pani Aleksandrze Gnatowskiej, Panu Wiesławowi Wójcikowi, Sali Zabaw NIBYLANDIA, Pani Klaudii Krupie, Pani Karolinie Czerner, Kabaretowi RAK, Duetowi KOLA I JULA, Dzieciom Maryi. Pracownikom parafialnym: Panom Władysławowi Dudkowi, Krzysztofowi Wadelskiemu i Januszowi Leszczyńskiemu, Państwu Mireli i Arkadiuszowi Zielonka, Ewie i Karolowi Mnich, Izabeli i Sebastianowi Nocoń, Monice i Marcinowi Wolszczak, Stefanii i Ludwikowi Gródeckim, Monice i Adamowi Rakoczy, Monice i Krystianowi Nieslony oraz Państwu Skowronek, Paniom Beacie Ankiewicz, Sabinie Nowak, Marii Podhajeckiej, Ewie Dziubie, Alinie Gurbiel, Irenie Dudek, Annie Rosińskiej, Marii Sikorze, Joannie Suchanowskiej, Aleksandrze Krych, Elfrydzie Bułce, Panom Janowi Bartosowi i Jackowi Urbańczykowi oraz wszystkim Parafianom za wszelkie fanty na nasz konkurs i ciasta do kawiarenki.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Andersa 11.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na kurs gitarowy.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas gimnazjalnych, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 • Zapraszamy dzieci z klas IV, V i VI na spotkanie parafialnego koła teatralnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie to związane jest z październikowymi scenkami różańcowymi. Młodzieżowe koło teatralne ma swoje spotka­nie w czwartek o godz. 18.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy dorosłych i młodzież, szczególnie gimnazjalistów, na nabożeństwo w duchu Taize.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W piątek, 30 września o godz. 15.30, po Koronce do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie członków kręgu małżeństw katolickich.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 1 października. Zapisy można składać do 28 września w zakrystii, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. W soboty o godz. 17.00 odprawiane są Msze Święte w języku niemieckim. Są jeszcze wolne intencje, dlatego bardzo prosimy osoby uczestniczące w tej Eucharystii o troskę w tym względzie.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głos Krzyża” i „Informator Parafialny”.