Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła - 03.07.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.07.2016

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę lipca, żegnamy ks. Andrzeja, któremu dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej i zapewniamy o pamięci modlitewnej. Życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia, sił i łask w dalszej pracy duszpasterskiej. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Seminarium i Diecezji, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na Caritas. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie dla dzieci. Dziękujemy z serca wszystkim tym, dzięki którym mogły się one odbyć. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Piekarni – Cukierni Kwapisz za drożdżówki i bułki dla dzieci oraz młodzieży za opiekę i wspólną zabawę z dziećmi.
 • Mamy nową Parafialną Radę Duszpasterską, jej skład znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Dębowej z ul. 8 Marca.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • 7 lipca przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 modlimy się kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego.
 • 8 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W ramach Roku Miłosierdzia, w okresie wakacyjnym, w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (od 26.06. do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • 10 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Są dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej. Grupa pieszych pielgrzymów wyruszy o godz. 6.30. Autokarowa pielgrzymka, której koszt wyniesie 10 zł, wyjedzie o godz. 9.00. Uroczysta Eucharystia w Piekarach odbędzie się o godz. 10.30. Po Mszy Św. przewidziana jest także Droga Krzyżowa.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • 28 lipca, w czwartek, chcieliśmy się udać się do Częstochowy na spotkanie z Ojcem Św. W związku z brakiem zainteresowania nie odbędzie się wyjazd zorganizowany, zapraszamy jednak do udziału w spotkaniu indywidualnie.
 • Trwają remonty dróg i chodników na posesji parafii, ogrodzenia, a także prace zabezpieczające attykę przez jej rozebranie. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00.
 • Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 11 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z siódmym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, a atrakcją wieczoru będzie kabaret RAK. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.