Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 01.05.2016

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2016

 

 

 • Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w przypadku słonecznej pogody odprawimy je przy naszej grocie.
 • Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, dlatego wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do piątku nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, w sobotę po Mszy Świętej w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. Tradycyjnie, na nabożeństwa zapraszamy wszystkich Parafian, a także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać Miłosierdzie Boże i potrzebne łaski dla nich i dla całej parafii. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosier­dzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i Wiosny Ludów, koło Cukierni-Piekarni.
 • W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywali dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Procesje odbędą się w ramach nabożeństw majowych.
 • We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę kurs gitarowy o godz. 16.30. O godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.30 na Nowennę połączoną z procesją. W ramach obchodów Roku Miłosierdzia w czasie Mszy Św. wieczornej będziemy rozważać kolejny uczynek miłosierdzia.
 • Obowiązkowa próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 16.00. Dzieci przynoszą ze sobą „Drogi do nieba” i zeszyty z katechez w salce, zaś wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas wieczornej Eucharystii modlimy się za kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, zaś nabożeństwo wynagradzające połączone będzie z nabożeństwem majowym. Wieczorem Msza Św. w intencji czcicieli Serca Jezusowego. W sobotę po porannej Mszy Św. oddamy całą naszą Parafię pod opiekę Niepokalanego Serca NMP.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Od piątku, 6 maja, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego. Za pobożny i publiczny udział można zyskać odpust częściowy.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek na nabożeństwo majowe i Mszę Św. wieczorną obowiązkowo przychodzi młodzież z klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie oazowe dla młodzieży.
 • W maju rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 6 maja, o godz. 19.00
  w domu parafialnym.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać Mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W sobotę, 7 maja od godz. 8.00, odbedą się odwiedziny naszych chorych Parafian, których można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian, 7 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego.
  W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odbędzie się zbiórka na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji i seminarium.
 • 5 maja o godz. 19.00 do kościoła Bożego Ciała zapraszamy na koncert z cyklu: „Muzyka w starych kościołach Miechowic”.
 • 10 maja odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Prosimy, aby zapełnić najpierw puste godziny. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • 13 maja o godz. 18.30 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z procesją na osiedle przy byłej kopalni.
 • W dniach 04.06. – 05.06. dla licealistów i studentów organizowany jest dekanalny wyjazd na Lednicę. Zapisy u ks. Jacka. Koszt 90 zł.
 • Informujemy, że pierwszą rocznicę I Komunii Św. będziemy obchodzić 26 maja o godz. 9.00.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy Informator Parafialny oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.