Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - 04.10.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - 04.10.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2015

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Na Mszy Św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. O godz. 15.00 zapraszamy Członków Żywego Różańca na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na modlitwę różańcową, która połączona będzie ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy poznać biografie ludzi świętych, którzy pokażą nam jak żyć wiarą każdego dnia.
 • Dziękujemy za modlitwy w intencji naszej parafii wszystkim, którzy udali się na pielgrzymkę do Częstochowy.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona będzie z teatralnymi scenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne ma swoje obowiązkowe spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie chętne dzieci na kurs gitarowy.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00. Natomiast dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy do udziału w Kręgu Biblijnym.
 • W piątek o godz. 17.00 na spotkanie modlitewne zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W piątek, 9 października, o godz. 17.00 młodzież z klas III gimnazjalnych ma swoją obowiązkową katechezę w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież, która chciałaby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Spotkania te odbywają się w piątki w ramach oazy młodzieżowej. Zapraszamy uczniów szkoły średniej oraz studentów.
 • Zapraszamy do grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w naszych gablotkach. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą zostać mariankami zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • W przyszłą niedzielę, 11 października, będziemy przeżywać Dzień Papieski związany z rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera dzieci i młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie rachunków za prąd elektryczny, wodę. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z klas I i II podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża, zaś dzieciom z klas III poświęcimy różańce.
 • Informujemy, że w ostatnie piątki miesiąca w naszym domu parafialnym od godz. 19.00 do godz. 20.00 jest czynna dla narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 i w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Przypominamy, że można zamawiać intencje oraz Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Pamiętajmy o jubileuszach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Informujemy, że 16 października o godz. 18.30 w katowickim Spodku odbędzie się MEGAWIDOWISKO O GÓRNYM ŚLĄSKU - PEREGRINUS, szczegóły znajdują się na plakatach.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 24 października (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Już dziś informujemy, że organizujemy wyjazd na Jarmark Adwentowy do Berlina w terminie 27-29.11.2015 r. Koszt wynosi 280 zł i 15 euro. Szczegóły znajdują się na plakatach i w Informatorze. Zapisy można składać w kancelarii, wpłacając kwotę 280 zł, a także podając Pesel, serię i numer dowodu osobistego. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłego opiekuna. Wyjazd w piątek o godz. 15.00, powrót w nocy z soboty na niedzielę.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny” oraz kalendarz parafialny na rok 2016.