Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Ogłoszenia - Sakramenty
niedziela, 30 sierpnia 2020 13:46

 
Zalecenia COVID
niedziela, 30 sierpnia 2020 13:45

 
Czas do szkoły
niedziela, 30 sierpnia 2020 13:43

 
Apel przewodniczącego KEP - WAŻNE
niedziela, 16 sierpnia 2020 20:41

 
Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego - WAŻNE
niedziela, 16 sierpnia 2020 20:37

 
Edykt Biskupa Gliwickiego
niedziela, 16 sierpnia 2020 20:28

 
Apel
poniedziałek, 20 lipca 2020 14:10

Drodzy użytkownicy dróg.

 

Przemieszczanie się towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Rosnąca w zawrotnym tempie mobilność to także efekt rozwoju kulturowego i technologicznego. Samochód i droga to narzędzia mające ułatwiać życie i służyć integralnemu rozwojowi naszego społeczeństwa. Ciągły wzrost natężenia ruchu na naszych drogach jest pochodną postępu gospodarczego, społecznego i turystycznego. Transport jednoczy ludzi, ułatwia dialog i kontakt społeczny, oraz ubogaca poprzez nowe odkrycia i spotkania. W zasadzie codziennie jako kierujący, piesi, pasażerowie, jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Nie bądźmy egoistami, nie myślmy jedynie o sobie aby w wielkim pośpiechu dotrzeć jak najszybciej do celu. Zauważajmy bliźnich, przecież każdy z nich ma swoje własne życie, marzenia, cele do zrealizowania. Każdy z nich ma bliskich dla których żyje. Nie niszczmy planów innych, nie wywołujmy niepotrzebnych łez, strasznej traumy rodzin, którą codziennie my policjanci obserwujemy na drogach naszego województwa. Jestem przekonany, że właśnie taka postawa charakteryzuje chrześcijańskiego kierowcę. Rodzi się ona z zachowania, które szanuje życie drugiego człowieka, a także zasady ustanowione w celu jego ochrony na drodze.

 

Dziś zwracam się do Państwa:

  • pieszych uczestników ruchu drogowego

- korzystajcie z chodników a jeśli ich nie ma przemieszczajcie się lewą stroną drogi;

- bądźcie ostrożni, również na przejściach dla pieszych;

- używajcie elementów odblaskowych.

 

  • kierujących rowerami

- poruszajcie się na sprawnych, dobrze oświetlonych rowerach;

 

  • kierowców samochodów

- pamiętajcie, że wasza nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią, a zbyt wielu “spóźnionych” nie dojechało do celu;

- niech zdolności psychofizyczne, tak ważne podczas poruszania się po drogach nie będą zaburzone alkoholem lub innymi niedozwolonymi środkami, prowadząc do tragicznych zdarzeń, o których chociażby ostatnio było „głośno” w środkach publicznego przekazu.

 

Niech moja prośba skłoni wszystkich do zastanowienia się nad naszym zachowaniem i uchroni chociaż przed jedną tragedią na drodze, a jej przesłanie się spełni.

W dniu kiedy wspominamy patrona kierowców Św. Krzysztofa życzę wszystkim z głębi serca „aby liczba powrotów była zawsze równa liczbie wyjazdów”.

 
Kancelaria latem
niedziela, 05 lipca 2020 11:50

 
Informacja Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ
niedziela, 28 czerwca 2020 11:07

Na prośbę Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach przekazujemy: "Informację dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają
z Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanie na leczenie uzdrowiskowe".

 

"Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować się z sanatorium, do którego zostali Państwo skierowani i podać aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu. Informacje o wyniku testu i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymają Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymają Państwo listownie razem ze skierowaniem.”

 

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach - Piotr Nowak

 
W obronie krzyża
niedziela, 28 czerwca 2020 11:05

Na prośbę Muzeum w Gliwicach podajemy informację dotyczącą publikacji "W obronie krzyża. Protest w Gliwicach w 1960 roku", która powstała z inicjatywy Muzeum w Gliwicach oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Poniżej link do informacji na stronie Muzeum w Gliwicach: http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/w-obronie-krzyza-protest-w-gliwicach-w-1960-roku

Publikacja w sprzedaży dostępna będzie od 24 czerwca.

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 74