Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Ogłoszenia dla rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Św.
niedziela, 25 lutego 2018 21:00

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
ZIMOWE PÓŁKOLONIE, 29.01. - 03.02.2018 r.

 

Ferie zimowe są półmetkiem roku szkolnego. Wszyscy uczniowie nabierająwtedy sił do wytężonej pracy i nauki w II semestrze, aby w czerwcu cieszyć się z jak najlepszych ocen na świadectwie. Kiedy zbliża się zimowa przerwa w nauce wielu z nas planuje wyjazdy, aby choć na chwilę zmienić otoczenie, oderwać się od codzienności, spędzić ze sobą więcej czasu i zregenerować organizm. Niestety nie wszyscy mają możliwość wyjazdu. Część dzieci, młodzieży zostaje w domach, a i niektórzy dorośli nie mogą pozwolić sobie na urlop więc w tym czasie pracują. Nasi najmłodsi Parafianie, którzy byli na miejscu w pierwszym tygodniu ferii, mieli okazję skorzystać z kolejnych zimowych darmowych półkolonii organizowanych przez ks. Proboszcza. Już miesiąc przed rozpoczęciem Ksiądz myślał, zastanawiał się, gdzie tym razem zabrać dzieci, żeby mogły poznać nowe miejsca, nauczyć się czegoś mądrego i zebrać garść pięknych wspomnień.

Więcej…
 
PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 28.01.2018 r.

 

Trwamy już w okresie Wielkiego Postu, ale jeszcze na chwilę cofnijmy się pamięcią do Bożego Narodzenia. W niedzielę, 28.01.2018 r. odbył się parafialny wieczór kolęd. To wydarzenie cieszy się uznaniem wśród wiernych, ponieważ wystąpić może każdy chętny i w ten sposób chwalić Pana Boga. Nabożeństwo poprowadził ks. Michał, który nie tylko zapowiadał poszczególnych wykonawców, ale także pięknie opowiadał o historii niektórych utworów i kompozytorach oraz przypominał, że każda zaśpiewana kolęda czy piosenka to modlitwa.

Więcej…
 
PAMIĘTAMY

 

W tym roku przypadła 73. rocznica tragedii miechowickiej. Jako miechowiczanie nie możemy zapomnieć o tamtych tragicznych wydarzeniach i oddajemy je całkowicie Bożemu Miłosierdziu. W związku z upamiętnieniem ofiar zbrodni Armii Czerwonej w kościele Świętego Krzyża odbyły się:

13.01. – Msza Święta w języku niemieckim w intencji pomordowanych miechowiczan, ich rodzin oraz ks. Jana Frenzla.

24.01. – Ofiarowaliśmy Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji ks. Jan Frenzla oraz pomordowanych miechowiczan

28.01. – Odbyła się Msza Św. za pomordowanych, ich rodziny oraz ks. Jana Frenzla. Modliliśmy się także o Boże Miłosierdzie dla sprawców tej okrutnej zbrodni i o to, aby coś podobnego nie wydarzyło się nigdy więcej.

 

Od 24.01. do 31.01. w naszym kościele Świętego Krzyża można było oglądać wystawę poświęconą tragedii miechowickiej.

 

Warto przypomnieć, że w naszym kościele znajduje się pamiątkowa płyta poświęcona temu wydarzeniu, która została wykonana w 1993 roku oraz witraż upamiętniający wspaniałą postać naszej dzielnicy, zmarłą śmiercią męczeńską – ks. Jana Frenzla. Witraż wykonano w 2013 roku.

 

 

 
Nabożeństwa wielkopostne

 

 

 

 
KONCERT KOLĘD GÓRNICZEJ ORKIESTRY DĘTEJ, 21.01.2018 r.

 

Kolejny koncert kolęd zagrała nasza niezawodna Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. 21 stycznia ponownie usłyszeliśmy cudowną muzykę w wykonaniu dobrze znanych nam muzyków. Orkiestra zaprezentowała kolędy i utwory bożonarodzeniowe ze wszystkich stron świata przeplatane komentarzami, które w myślach przenosiły nas do wieczoru wigilijnego. Dzięki orkiestrze – zarówno solistom, jak i całemu zespołowi, mogliśmy odczuć jeszcze raz piękne emocje towarzyszące najbardziej rodzinnym świętom w roku.

Serdecznie dziękujemy orkiestrze za występ i za to, że znowu, choć przez chwilę, mogliśmy poczuć wspaniały klimat Wigilii Bożego Narodzenia.

 
JASEŁKA W CIESZYNIE, 18.01.2018 r.

 

Jasełka to opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawiona w formie teatralnej w różnych miejscach, czy to w pomieszczeniach: teatrach, szkołach i kościołach, lub też na wolnym powietrzu. Jasełka odnoszą się do Biblii i zazwyczaj są przedstawiane w stylu ludowym.

Więcej…
 
KONCERT KOLĘD CHÓRU „WRZOSY JESIENI”, 14.01.2018 r.

 

W niedzielę, 14.01, gościliśmy w naszej parafii słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, którzy należą do chóru „Wrzosy Jesieni”. Dyrygentem grupy jest p. Monika Woleńska. Chór działa już przez 8 lat. Seniorzy nie ograniczają się do piosenek ludowych. Wręcz przeciwnie, ich repertuar jest bardzo różnorodny. Można w nim znaleźć utwory angielskie, francuskie, afrykańskie czy nawet gospel. Pani dyrygent ciągle szlifuje warsztat swoich podopiecznych. Śpiewają oni naprawdę na wysokim poziomie. Chór seniorów jest idealnym przykładem na to, że zapał i szczere chęci w połączeniu z systematycznym doskonaleniem się mogą przynieść wspaniałe rezultaty.

Więcej…
 
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA, 31.12.2017 r.

 

„Święto Świętej Rodziny zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leona XIII, który na prośbę kard. Bausa, arcybiskupa Florencji, 20 listopada 1890 r. wydał dekret aprobujący "kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej". Zatwierdził je papież Leon XIII.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 54