Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Uroczystość Odpustowa i Festyn Parafialny

 

 
Zaproszenia

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

 

 

 
niedziela, 09 lipca 2017 13:37

 

 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 06.05.2017 r.

 

W sobotę, 6 maja, świętowaliśmy w naszej wspólnocie XXIV Parafialny Dzień Chorego. O godz. 13.00 nasi chorzy, starsi i samotni Parafianie spotkali się na Mszy św., podczas której kazanie wygłosił ks. Jacek. Każdy Dzień Chorego zaczyna się przy Jezusie Eucharystycznym, bo to właśnie Msza św. jest źródłem, z którego możemy czerpać duchowe siły do stawiania czoła codzienności. Codzienność osób chorych i starszych często wypełniona jest cierpieniem zarówno fizycznym jak i duchowym, stąd potrzeba szczególnej więzi z Bogiem. Choć nie mieści się to w naszych głowach, cierpienie złączone z Chrystusem jest darem, lecz trudnym do przyjęcia. Chorzy mają jednak szczególne możliwości wynagrodzenia za grzechy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Więcej…
 
I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, 29.04.2017 r.

 

W sobotę, 29 kwietnia, dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej po raz pierwszy w swoim życiu przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Chłopcy zgromadzili się w kościele o godzinie 9.00, a dziewczynki o 10.30.

Więcej…
 
NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, 23.04.2017 r.

 

„Miłosierdzie jest kwiatem miłości; Bóg jest miłością, a miłosierdzie jest Jego czynem, w miłości się poczyna, w miłosierdziu się przejawia” (Dz. 651).

Sekretarko Mojego miłosierdzia, pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy, dzień Mojej sprawiedliwości” (Dz. 965). Te słowa Pana Jezusa zapisane w Dzienniczku św. s. Faustyny nie mają budzić w nas trwogi, ale większą gorliwość. Chrześcijanin bowiem ma być ciągle przygotowany do spotkania z Panem i wyczekiwać go czujnie.

Więcej…
 
PRZEDSTAWIENIE DLA KAPŁANÓW Z OKAZJI WIELKIEGO CZWARTKU, 22.04.2017 r.

 

We wspólnocie Dzieci Maryi zrodziła się tradycja przedstawień dedykowanych Kapłanom z okazji Wielkiego Czwartku czyli pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Każdego roku staramy się wymyślić coś innego. Tym razem przedstawiłyśmy inscenizację o adoracji Najświętszego Sakramentu. Scenariusz oparto o teksty boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Pantomima uświadomiła nam na nowo, że kiedy adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, obecna jest cała Trójca Święta, Matka Boża, wszyscy Święci i chóry aniołów. Chrystus skupia się na każdym człowieku z osobna, przysłuchuje się mu i błogosławi. Teksty przedstawienia zachęcały do odpowiedzi na pytanie „Czy naprawdę wierzę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii?”.

Więcej…
 
TRIDUUM I ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2017

 

„Największe misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten słusznie jest określany jako „Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i wskrzeszonego”. Nazywa się go „Triduum Paschalnym”, ponieważ uobecnia się wtedy i uskutecznia misterium Paschy, to jest przejścia Pana z tego świata do Ojca. Przez sprawowanie tego misterium w znakach liturgicznych i sakramentalnych Kościół jednoczy się wewnętrznie z Chrystusem, swoim Oblubieńcem”. Te najważniejsze dni w roku są już za nami. Powróćmy jeszcze raz do tych chwil.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 49