Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Rekolekcje

 

 
Ogłoszenia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
niedziela, 25 lutego 2018 21:00

 

Droga Młodzieży, Drodzy Rodzice,

 

W zakładce "Bierzmowanie-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów waszych obowiązkowych spotkań w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 
Ogłoszenia dla rodziców dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Św.
niedziela, 25 lutego 2018 21:00

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
ZIMOWE PÓŁKOLONIE, 29.01. - 03.02.2018 r.

 

Ferie zimowe są półmetkiem roku szkolnego. Wszyscy uczniowie nabierająwtedy sił do wytężonej pracy i nauki w II semestrze, aby w czerwcu cieszyć się z jak najlepszych ocen na świadectwie. Kiedy zbliża się zimowa przerwa w nauce wielu z nas planuje wyjazdy, aby choć na chwilę zmienić otoczenie, oderwać się od codzienności, spędzić ze sobą więcej czasu i zregenerować organizm. Niestety nie wszyscy mają możliwość wyjazdu. Część dzieci, młodzieży zostaje w domach, a i niektórzy dorośli nie mogą pozwolić sobie na urlop więc w tym czasie pracują. Nasi najmłodsi Parafianie, którzy byli na miejscu w pierwszym tygodniu ferii, mieli okazję skorzystać z kolejnych zimowych darmowych półkolonii organizowanych przez ks. Proboszcza. Już miesiąc przed rozpoczęciem Ksiądz myślał, zastanawiał się, gdzie tym razem zabrać dzieci, żeby mogły poznać nowe miejsca, nauczyć się czegoś mądrego i zebrać garść pięknych wspomnień.

Więcej…
 
PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 28.01.2018 r.

 

Trwamy już w okresie Wielkiego Postu, ale jeszcze na chwilę cofnijmy się pamięcią do Bożego Narodzenia. W niedzielę, 28.01.2018 r. odbył się parafialny wieczór kolęd. To wydarzenie cieszy się uznaniem wśród wiernych, ponieważ wystąpić może każdy chętny i w ten sposób chwalić Pana Boga. Nabożeństwo poprowadził ks. Michał, który nie tylko zapowiadał poszczególnych wykonawców, ale także pięknie opowiadał o historii niektórych utworów i kompozytorach oraz przypominał, że każda zaśpiewana kolęda czy piosenka to modlitwa.

Więcej…
 
PAMIĘTAMY

 

W tym roku przypadła 73. rocznica tragedii miechowickiej. Jako miechowiczanie nie możemy zapomnieć o tamtych tragicznych wydarzeniach i oddajemy je całkowicie Bożemu Miłosierdziu. W związku z upamiętnieniem ofiar zbrodni Armii Czerwonej w kościele Świętego Krzyża odbyły się:

13.01. – Msza Święta w języku niemieckim w intencji pomordowanych miechowiczan, ich rodzin oraz ks. Jana Frenzla.

24.01. – Ofiarowaliśmy Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji ks. Jan Frenzla oraz pomordowanych miechowiczan

28.01. – Odbyła się Msza Św. za pomordowanych, ich rodziny oraz ks. Jana Frenzla. Modliliśmy się także o Boże Miłosierdzie dla sprawców tej okrutnej zbrodni i o to, aby coś podobnego nie wydarzyło się nigdy więcej.

 

Od 24.01. do 31.01. w naszym kościele Świętego Krzyża można było oglądać wystawę poświęconą tragedii miechowickiej.

 

Warto przypomnieć, że w naszym kościele znajduje się pamiątkowa płyta poświęcona temu wydarzeniu, która została wykonana w 1993 roku oraz witraż upamiętniający wspaniałą postać naszej dzielnicy, zmarłą śmiercią męczeńską – ks. Jana Frenzla. Witraż wykonano w 2013 roku.

 

 

 
Nabożeństwa wielkopostne

 

 

 

 
KONCERT KOLĘD GÓRNICZEJ ORKIESTRY DĘTEJ, 21.01.2018 r.

 

Kolejny koncert kolęd zagrała nasza niezawodna Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. 21 stycznia ponownie usłyszeliśmy cudowną muzykę w wykonaniu dobrze znanych nam muzyków. Orkiestra zaprezentowała kolędy i utwory bożonarodzeniowe ze wszystkich stron świata przeplatane komentarzami, które w myślach przenosiły nas do wieczoru wigilijnego. Dzięki orkiestrze – zarówno solistom, jak i całemu zespołowi, mogliśmy odczuć jeszcze raz piękne emocje towarzyszące najbardziej rodzinnym świętom w roku.

Serdecznie dziękujemy orkiestrze za występ i za to, że znowu, choć przez chwilę, mogliśmy poczuć wspaniały klimat Wigilii Bożego Narodzenia.

 
JASEŁKA W CIESZYNIE, 18.01.2018 r.

 

Jasełka to opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawiona w formie teatralnej w różnych miejscach, czy to w pomieszczeniach: teatrach, szkołach i kościołach, lub też na wolnym powietrzu. Jasełka odnoszą się do Biblii i zazwyczaj są przedstawiane w stylu ludowym.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 54