Reklama
Reklama
Reklama
Start
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ CHWALEBNA, 29.10.2017 r.

 

W niedzielę, 29 października o godz. 17.00, ks. Proboszcz rozpoczął ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe połączone ze scenkami teatralnymi. Kanwą do rozważań tajemnic chwalebnych było życie św. brata Alberta. Rok 2017 jest właśnie rokiem założyciela Zgromadzeń albertyńskich, dlatego nie mogło zabraknąć tej wielkiej postaci w naszych scenkach. W rolę brata Alberta wcielił się Mateusz Mnich.

Więcej…
 

 

 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ BOLESNA, 22.10.2017 r.

 

Ani się nie obejrzeliśmy, a już nadeszła czwarta niedziela października i czas na kolejne scenki – część bolesną. Dobrze się złożyło, że była to niedziela misyjna, a rozważania różańcowe oparto tym razem o zakonne życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji i misjonarzy. Scenariusz był kontynuacją opowieści z ubiegłego tygodnia. Wiele motywów ze scenek dotyczyło miłości bliźniego, nawet tego, z którym nam nie po drodze.

Więcej…
 
WIZYTA ZESPOŁU „GŁOSY ANIOŁÓW” Z UKRAINY, 22.10.2017 r.

 

W niedzielę, 22 października, w naszej parafii gościliśmy zespół wokalny „Głosy Aniołów” z Tarnopola. Członkowie zespołu są muzykami tarnopolskiej filharmonii. Pani śpiewająca pięknym sopranem i trzech tenorów dbali o oprawę muzyczną każdej Mszy św., zbliżając nas przez to do nieba. Nasi goście to niezwykle skromni i utalentowani ludzie. Po Eucharystii krótko opowiadali o swojej twórczości i zachęcali do nabycia płyt. Dochodem ze sprzedaży podzielą się z ukraińskimi dziećmi będącymi w potrzebie. Następnie dawali krótki koncert śpiewając kilka utworów. Wierni chętnie zostawali dłużej w kościele, ponieważ zespół śpiewał tak cudownie, że aż chciało się słuchać. Płyty rozeszły się jak świeże bułeczki.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ ŚWIATŁA, 15.10.2017 r.

 

W trzecią niedzielę października nadszedł czas na scenki różańcowe – część światła. Rozważaliśmy ją ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Ściślej mówiąc, scenariusz napisano o dzieciństwie małej Teresy. Rozpoczęliśmy niezwykle ujmującą sceną, kiedy to 4-letnia Teresa życzy mamie śmierci. Następnie towarzyszyliśmy jej w chorobie, z której została uzdrowiona przez Matkę Boską Zwycięską i w misji ratowania przed wiecznym potępieniem wielkiego zbrodniarza. Potem przyszedł czas na nawrócenie Teresy i odrzucenie dziecięcych słabostek oraz na przyjęcie I Komunii św. To urocze dziecko uczy nas jak żyć wiarą każdego dnia, ale pokazuje także jak wielką zasługę w jej dążeniu do świętości miała kochająca się i pobożna rodzina.

Więcej…
 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.

 

Cierpienie jest wyraźnie obecne w życiu ludzi chorych i starszych. Postępujące dolegliwości, choroba, niedołężność, samotność czy problemy rodzinne spędzają sen z ich powiek. Czasem bardzo ciężko je przyjąć, ale złączone z krzyżem Chrystusa jest miłe Bogu. Nasi chorzy, starsi i cierpiący Parafianie spotykają się kilka razy w roku na Mszy św. przeznaczonej dla nich, aby pokrzepić się przy Stole eucharystycznym i mężnie znosić trudy życia.

Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.

 

W piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej odbyło się nabożeństwo fatimskie, w którym uczestniczyło wielu wiernych, Siostry zakonne, Dzieci Maryi, ministranci i górnicy. Przed wyruszeniem na procesję odśpiewaliśmy wezwania do Matki Miłosierdzia, a ks. Proboszcz odczytał akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Następnie, ze śpiewem na ustach, z różańcami i świecami w dłoniach, opuściliśmy świątynię, aby zanieść Matkę Bożą i Jej orędzie tam, gdzie mieszkamy.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI, 08.10.2017 r.

 

„Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II” (https://dzielo.pl/dzien-papieski/idea/). Organizatorzy wskazują na 4 wymiary Dnia Papieskiego: intelektualny, duchowy, artystyczny i charytatywny. Nasza parafia aktywnie włączyła się w przeżycie tego wydarzenia.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY, 7.10.2017 r.

 

W pierwszą sobotę października o godzinie 8.00 ministranci wraz z mariankami oraz innymi Parafianami wyruszyli spod kościoła, aby pod opieką ks. Michała udać się do Częstochowy na parafialną pielgrzymkę. W drodze na pielgrzymkę cały autokar odmówił modlitwę różańcową, w której prosiliśmy o szczęśliwy dojazd i powrót do domu. Tradycyjnie, po przyjeździe odprawiliśmy Drogę Krzyżową, podczas której modliliśmy się za naszych zmarłych.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ I RADOSNA, 01.10.2017 r.

 

Październik – piękny czas, ale dla wszystkich zaangażowanych w scenki różańcowe, bardzo intensywny. Już pierwszego dnia tego miesiąca spotkaliśmy się w naszej świątyni o godz. 17.00, aby rozważać tajemnice radosne różańca świętego. Formuła nabożeństwa pozostała niezmienna – najpierw nasi mali aktorzy z dziecięcej grupy teatralnej przedstawiają scenkę biblijną, a młodzieżowa grupa teatralna scenkę rodzajową, która pokazuje jak tajemnice różańcowe powtarzały się w życiu ludzi świętych i błogosławionych, przez co odkrywamy, że i w naszej codzienności różaniec powtarza się na nowo.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 51