Reklama
Reklama
Reklama
Start
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 16.12.2017 r.

Okres Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas. Wszyscy chcemy być wtedy blisko siebie, cieszyć się swoją obecnością. Nic w tym dziwnego. Pan Jezus także narodził się w rodzinie, był otoczony miłością najbliższych. Każdego roku nasi chorzy i starsi Parafianie otrzymują od Kapłanów i parafialnego koła Caritas zaproszenie na opłatkowe spotkanie dla nich.

Więcej…
 
PATRONALNE ŚWIĘTO DZIECI MARYI, 08.12.2017 r.

Ponad miesiąc przygotowań, prób, ostatnie uwagi, poprawki i wreszcie nadszedł najważniejszy dla każdej marianki dzień w roku – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronalnym świętem Dzieci Maryi. Przed rozpoczęciem Mszy św. animatorki krzątały się jeszcze po kościele przygotowując potrzebne rzeczy, część dziewcząt kroiła ciasta w domu katechetycznym, a zakrystia pękała w szwach od przychodzących co chwilę marianek. W końcu zadzwoniły dzwonki obwieszczające rozpoczęcie Najświętszej Ofiary.

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2017 r.

Komercja na swoje potrzeby stworzyła postać wzorowaną na św. Mikołaju, która jednak nie ma z nim nic wspólnego. Wszyscy znamy uśmiechniętego pana z dużym brzuchem i czapką krasnala na głowie rozdającego prezenty. Bardzo ważne jest to, żeby zapoznawać dzieci z prawdziwą historią św. Mikołaja, który był biskupem, żył naprawdę i dzielił się wszystkim, co miał, ale ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.

Więcej…
 
PATRONALNE ŚWIĘTO LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA, 26.11.2017 r.

26 listopada 2017 r. - w tym dniu obchodzona była Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wszyscy dobrze pamiętamy zeszłoroczne obchody w naszej Ojczyźnie związane z Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, które miały miejsce najpierw w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Chrystusa Króla oraz odczytanie tekstu Aktu we wszystkich kościołach całej Polski, co miało już miejsce w samą Uroczystość Chrystusa Króla.

Więcej…
 
Życzenia

 

 

 

 

 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 18.11.2017 r.

 

Matka Boża, św. Józef, św. Dorota, św. Julia, św. Jadwiga Królowa, św. Dominik Savio, św. Urszula, św. Jan Paweł II, św. Marta, św. Oliver, św. Jerzy, św. Oliwia, św. Kornelia, św. brat Albert, św. Jan Chrzciciel, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Krzysztof, św. Franciszek z Asyżu, św. Franciszek Marto oraz św. Aniołowie Stróżowie na czele ze św. Michałem Archaniołem – oto Święci, którzy bawili się z nami na Balu Wszystkich Świętych w sobotę, 18 listopada, w domu katechetycznym.

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MARCINEM, 12.11.2017 r.

 

11 listopada obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours. W okolicach tej daty św. Marcin gości zazwyczaj w naszej parafii, a w zakrystii zawsze zostawia tradycyjne rogaliki. Podobnie było i w tym roku. W niedzielę, 12 listopada, spotkaliśmy się przed domem katechetycznym o godz. 8.45, aby śpiewem na chwałę Pana Boga przyciągnąć zacnego biskupa Marcina do siebie.

Więcej…
 
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

1 listopada to data, która każdemu wierzącemu powinna kojarzyć się z radością. Wspominamy przecież wtedy tych, którzy są już zbawieni i cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz. Tradycyjnie, tego dnia odbyły się uroczyste nieszpory, podczas których modliliśmy się wspólnie z Kapłanami i wiernymi z sąsiedniej parafii Bożego Ciała. Po nieszporach udaliśmy się na cmentarz, aby prosić Boga o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących. Następnie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłych z obu miechowickich parafii.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 51