Reklama
Reklama
Start
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 08.12.2016 r.

 

„Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież pisał tak: Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć” (http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-08a.php3).

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2016 r.

 

We wtorek, 6 grudnia o godz. 17.00, nasz kościół zapełnił się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy przyszli uczestniczyć we Mszy świętej Roratniej. Dzieci tego dnia były szczególnie radosne, bo swoją wizytę zapowiedział ktoś dobrze nam znany – człowiek kochający Boga i ludzi. Na zakończenie Mszy świętej ks. Joachim opowiedział dzieciom o życiu św. Mikołaja – Biskupa Mirry i zachęcał, aby każdy z nas potrafił go naśladować w czynieniu miłości i dobra.

Więcej…
 
„ W domu Królowej Maryi” – Roraty 2016

 

We wrześniu tego roku na Jasnej Górze rozpoczęły się obchody trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dlatego tegoroczne Roraty zostały poświęcone Jasnej Górze, która jest domem naszej Królowej Maryi. Roraty w tym roku trwały 22 dni, podczas których dzieci i dorośli mieli możliwość poznać historię klasztoru i cudownego obrazu, ale też rolę Maryi w historii Polski i konkretnych ludzi, począwszy od przywiezienia wizerunku Maryi i sprowadzenia paulinów do Polski, aż do czasów współczesnych.

Więcej…
 
BARBÓRKA, 03.12.2016 r.

 

Od wielu pokoleń nasza parafia związana jest z górnictwem. Wielu Parafian wciąż pracuje w kopalniach, a cała dzielnica doświadcza skutków eksploatacji w postaci szkód górniczych. Ciężko jest pogodzić ze sobą konieczność utrzymania miejsc pracy z troską o to wszystko, co niszczeje na powierzchni. Jest to jednak niezbędne, bo przecież mieszkańcy Śląska zawsze utrzymywali się z przemysłu. W ostatnich latach wszyscy szczególnie martwimy się o przyszłość naszej kopalni oraz pracę i chleb dla bytomian. Jako ludzie wierzący pomocy szukamy przede wszystkim w Bogu.

Więcej…
 
Rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy ręcznie robiony różaniec, 30.10.2016

 

 

W niedzielę, 30 października, wręczono nagrody dzieciom, które własnoręcznie wykonały różaniec. Wszystkie były piękne i ciekawe. Gratulujemy tym, którzy wzięli udział w konkursie. Nie zapomnijcie odmawiać różańca przez cały rok.

 

Laureatami konkursu na najpiękniejszy ręcznie robiony różaniec zostali:

I miejsce – Alicja Wręczycka

II miejsce – Dagmara Trawińska

III miejsce – Julia Zaborowska

wyróżnienie: Julia Kowalczyk

 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 12.11.2016 r.

 

Od kilku już lat w okolicach uroczystości Wszystkich Świętych w naszej parafii organizowany jest Bal Wszystkich Świętych. Tym razem bawiliśmy się w sobotę, 12 listopada. O godz. 14.00 do domu katechetycznego zaczęli schodzić się najwspanialsi ludzie.

Więcej…
 
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 01.11. i 06.11.2016 r.

1 listopada czcimy zasługi wszystkich Świętych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba. Oni wszyscy pokazują nam, że świętość nie jest dla wybranych, ale jest – jak mawiała św. Matka Teresa – obowiązkiem moim i Twoim.

Więcej…
 
CZĘŚĆ CHWALEBNA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO, 30.10.2016 r.

 

W ostatnią niedzielę października zakończyliśmy scenki różańcowe. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się o bogactwie modlitwy różańcowej. Część chwalebną rozważaliśmy ze św. s. Faustyną Kowalską. W ubiegłych latach powstały scenariusze o jej życiu do części radosnej, światła i bolesnej. Jednak życie tej prostej zakonnicy obfitowało w bardzo wiele wydarzeń zwykłych i niezwykłych, dlatego bez większych problemów udało się napisać scenariusze do scenek chwalebnych.

Więcej…
 
Życzenia

 

 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 42