Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego
wtorek, 23 kwietnia 2013 09:54

 

Wielki Czwartek rozpoczął się dla naszych Kapłanów Mszą Świętą Krzyżma w gliwickiej katedrze, pod przewodnictwem Biskupa Jana Kopca. Jest to szczególna Eucharystia, podczas której święci się oleje (chorych i krzyżmo), używane potem przez cały rok przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich i namaszczenia chorych. O godz. 18.00 zebraliśmy się w naszym parafialnym wieczerniku, aby uroczyście wspominać Ostatnią Wieczerzę, którą Chrystus spożył ze swoimi uczniami. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz. Klimat wieczernika stworzyła dodatkowo dekoracja przed ołtarzem soborowym. Były to dwa wielkie kosze bułek. Po zakończeniu Eucharystii Parafianie mogli zabrać je ze sobą, co miało symboliczną wymowę wspólnego łamania chleba.

Więcej…
 
Wielki Post w naszej parafii
czwartek, 04 kwietnia 2013 07:56

 

13 lutego, obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty rozpoczęliśmy święty i zbawienny czas Wielkiego Postu. Jako parafia przeżyliśmy go intensywnie.

Przez trzy dni poprzedzające Wielki Post przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne z całodzienną Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą prowadziły poszczególne grupy parafialne. Modlitwa miała przygotować nasze serca na gotowość podjęcia wielkopostnych wyrzeczeń.

 

Więcej…
 
Półkolonie zimowe 2013, czyli coś miłego dla każdego
czwartek, 04 kwietnia 2013 07:45

 

W tym roku w naszej parafii ksiądz Proboszcz zorganizował po raz kolejny zimowe półkolonie dla najmłodszych. Pierwszy tydzień ferii był wspaniałym czasem dla dzieci.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 09:07

 

 

Wesel się Królowo miła,

Bo ten, któregoś zrodziła,

Zmartwychwstał,

Pan nad panami.

Módl się do Niego za nami.

Alleluja, Alleluja!

 

 

 

Jak co roku przeżywamy Święta Wielkiej Nocy. Niech radość ze Zmartwychwstania naszego Pana stanie się w Was źródłem nadziei, światła i mocy. Niech łaska tych świętych dni promieniuje na całe Wasze życie i nadaje sens Waszym codziennym zmaganiom. Niech moc Krzyża pozwala Wam niezmiernie wierzyć w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad fałszem, miłości nad nienawiścią, światła nad ciemnością – w przestrzeni Waszego życia i w każdym zakątku ziemi.

Niech blask pustego grobu przypomina Wam zawsze, że na Krzyżu nic się nie kończy, wręcz przeciwnie, wszystko się zaczyna!

 

Opiece Chrystusa Zmartwychwstałego

polecam wszystkich drogich memu sercu Parafian

 

Wasz Proboszcz ks. Bartosz Podhajecki

wraz z Księżmi Wikariuszami

 
Odezwa biskupa gliwickiego po wyborze nowego papieża Franciszka I
środa, 20 marca 2013 08:57

 

Drodzy Współbracia w kapłańskim posługiwaniu,

Kochani Diecezjanie!

 

W tej radosnej chwili, gdy ze Wzgórza Watykańskiego doszedł głos o wyborze nowego Następcy św. Piotra, który przyjął imię Franciszek, odnawiamy nasze zawierzenie Bogu w ramach jednego Kościoła Świętego. Po pełnym głębi duchowej i miłości pontyfikacie Benedykta XVI nie pozostajemy osamotnieni, bo Dobry Bóg, Pan dziejów i losów każdego stworzenia, troszczy się o nas, byśmy się nie zagubili i posłał nam kolejnego Pasterza.

 

Więcej…
 
Koncerty kolęd
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

Tak się złożyło, że już dawno nie gościliśmy Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, aż do niedzieli 20.01.2013 r. W ten dzień orkiestra ponownie zawitała w progach naszej świątyni i dała piękny koncert kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Niektóre utwory wykonane zostały przez solistów, a nad tym, żeby muzyka była jak najpiękniejsza czuwała ręka kapelmistrza p. Józefa Słodczyka.

Więcej…
 
Bal przebierańców
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

02.02.2013 r. o godz. 14.00 w domu katechetycznym zgromadziły się nasze dzieci wraz z rodzicami, ks. Proboszcz, ks. Rafał i Marianki, aby przeżyć kolejną zabawę karnawałową. Na zaproszenie ks. Proboszcza ponownie przyjechał do nas DJ, który zadbał o świetną muzykę, bez której nie może obyć się żaden bal przebierańców.

Więcej…
 
Boże Narodzenie
wtorek, 12 lutego 2013 01:00

 

Boże Narodzenie jest czasem niezwykle rodzinnym. Nasze domy pięknieją, przystrajamy je wspaniałymi dekoracjami. Nie inaczej było z naszą świątynią. Już znad głównego wejścia do kościoła spoglądało na nas Dzieciątko Jezus, a widniejący tam napis „Czy wierzysz we Mnie?” zmuszał nas do odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Więcej…
 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.
sobota, 02 lutego 2013 01:00

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2012
niedziela, 06 stycznia 2013 01:00

 

 

Kochani Parafianie, w ostatnim dniu roku zebraliśmy się w naszej świątyni na modlitwie, aby wyrazić przede wszystkim naszą radość i wdzięczność dobremu Bogu za dar życia, za to, że mogliśmy cieszyć się pięknem otaczającego nas świata i radować kolejnymi porami roku. Dziękowaliśmy za to, że istniejemy, ruszamy się, że cieszymy się jako takim zdrowiem, które pozwala na pracę i w miarę spokojne życie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 57 z 65