Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Dekanalny turniej ministrantów w piłce nożnej halowej
czwartek, 02 stycznia 2014 20:08

 

W sobotę, 30 listopada, wczesnym rankiem grupa ministrantów i lektorów wyjechała do Bytomia Bobrka, by wziąć udział w organizowanym dekanalnym etapie Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej.

Więcej…
 
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
czwartek, 02 stycznia 2014 20:04

 

W ostatnią niedzielę kończącego się Roku Liturgicznego, przypadającą 24 listopada, przeżywaliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która była bardzo wyjątkowa dla naszej wspólnoty parafialnej.

Więcej…
 
Życzenia
niedziela, 22 grudnia 2013 18:58

 

 
Zaproszenie na Niedzielę Św. Rodziny
niedziela, 22 grudnia 2013 18:50

 

 
środa, 04 grudnia 2013 18:50

 

 
Grupa Ukrzyżowania
środa, 04 grudnia 2013 18:37

KOCHANI PARAFIANIE – zapewne zauważyliście, że nasz piękny pomnik zwany „Grupą Ukrzyżowania” stojący przed kościołem, znacznym nakładem sił i środków parafialnych jak i przy dofinansowaniu z Urzędu Miasta, został odnowiony.

Więcej…
 

 

 
Bal Wszystkich Świętych - 16.11.2013

 

Kultura zachodu, niekoniecznie niosąca za sobą mądre treści, coraz odważniej wkracza do naszej rzeczywistości. Można powiedzieć, że bez zastanowienia przejmujemy zwyczaje i tradycje zupełnie nam obce, a zdajemy się zapominać o rodzimych. Jednym z przykładów takiego procesu jest hucznie obchodzone u nas od kilku lat święto Halloween. Nie idzie za nim nic dobrego. Wielu z nas nie może nadziwić się, jaki sens jest w przebieraniu dziecka za wampira i smarowanie go sztuczną krwią. Czego dobrego maluchy mają się nauczyć poprzez taki zwyczaj…? Nie wystarczy jednak tylko krytykować Halloween. Trzeba jeszcze zaproponować w zamian coś konkretnego. Dlatego właśnie w naszej parafii organizujemy Bal Wszystkich Świętych. Papież Benedykt XVI powiedział, że „Święci są największymi dobroczyńcami ludzkości”. Potrzeba więc, aby zarówno dorośli, jak i dzieci poznawali ich niezwykle ciekawe życiorysy, a przede wszystkim, naśladowali ich w drodze ku niebu.

Więcej…
 
Nabożeństwo w duchu Taize - 15.11.2013

 

15 listopada ks. Jacek zorganizował pierwsze w naszej parafii nabożeństwo w duchu Taize. Zaprosił scholę z par. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, która uświetniła nabożeństwo. Przy krzyżu z Taize zebrało się wielu młodych Parafian, a także osób dorosłych nie tylko z naszej parafii. Piękne rozważania, muzyka, przygaszone światło i blask świec sprawiły, że można było poczuć Boga bardzo blisko… „Nabożeństwo w duchu Taizé to piękna forma modlitwy skierowana zwłaszcza do młodych, pokazująca piękno kontemplacji Boga, która porusza serce człowieka. Poprzez śpiew i ciszę młodzi odnajdują nowe serce, serce proste w etymologicznym znaczeniu tego słowa, serce bez pofałdowań, serce rozpostarte.”

Czekamy na kolejne nabożeństwo i mamy nadzieję, że wpisze się ono na stałe w nasz kalendarz, zaś ks. Jackowi dziękujemy za tę piękną inicjatywę.

ZAPRASZAMY DO GALERII

 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 53 z 65