Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Bierzmowanie
piątek, 30 marca 2012 01:00

23 marca w naszej parafii odbyło się udzielenie Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjalnych i dorosłym. Inna jego nazwa to Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Podczas niego umacnia się w człowieku to, co zostało zapoczątkowane przy Chrzcie Świętym. Duch Święty umacnia młodego chrześcijanina do „mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad”.

Więcej…
 
Dekanalne spotkanie Dzieci Maryi w Zabrzu-Helence
sobota, 24 marca 2012 01:00

 

W słoneczną sobotę, 24 marca, nasze Marianki udały się wraz z ks. Proboszczem do Zabrza na wspólne spotkanie z Dziećmi Maryi z całego dekanatu. Wszystko rozpoczęło się wspólnym śpiewem, modlitwą i adoracją Najświętszego Sakramentu. Wikariusz z par. NMP Matki Kościoła wygłosił Słowo Boże. Gospodarze zadbali też o poczęstunek, ciepłą herbatę i zorganizowali konkurs wiedzy religijnej. Najbardziej zestresowany konkursem był ks. Proboszcz – bał się, żeby dziewczyny nie przyniosły mu wstydu. Jednak wszystko się udało i nie chwaląc się, nasze Marianki zajęły I miejsce i otrzymały nagrody.

Wszystkie Marianki i Ksiądz wrócili do domu z uśmiechem na twarzy. Stwierdzili też jednogłośnie, iż nie żałują, że pojechali i na pewno wezmą udział w kolejnym dekanalnym spotkaniu.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Wielkopostny Dar Serca
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 01:00

 

Jedną z form jałmużny wielkopostnej był nasz tradycyjny Dar Serca. Parafianie wykazali się chęcią pomocy osobom potrzebującym i złożyli przede wszystkim żywność, z której przygotowaliśmy paczki świąteczne dla 33 rodzin. Wielu jest potrzebujących, a ich braki są duże. Nie ma co ukrywać, że taka paczka nie przyczyni się do trwałej poprawy życia. Jednak wraz z tym darem dajemy coś więcej. Ci ludzie wiedzą, że nie są sami, że ktoś o nich myśli. Polecamy Waszej modlitwie wszystkich, którzy w te święta zostali obdarowani.

 

 
Kiermasz wielkanocny
niedziela, 01 kwietnia 2012 01:00

 

Tradycyjnie już, Dzieci Maryi przygotowały kiermasz świąteczny, na którym Parafianie zakupili ręcznie robione kartki świąteczne, świece i inne ozdoby wielkanocne. Wielu zachwyciło się uroczymi zającami, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Na Niedzielę Palmową Marianki własnoręcznie przygotowały palmy, które Parafianie chętnie kupowali. Z serca dziękujemy za każdy zakup. Niech te wszystkie ozdoby cieszą oczy, a Pan Bóg wynagrodzi Wam każdą ofiarę, którą przeznaczamy na półkolonie dla naszych dzieci.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Rekolekcje parafialne 2012
czwartek, 29 marca 2012 01:00

 

W dniach 25.03. – 28.03. odbyły się rekolekcje parafialne – „czas upragniony, czas zbawienia”. Poprowadził je ks. Adam Spałek. Cieszy fakt, że wielu Parafian wzięło udział w nabożeństwach, Mszach Świętych i naukach stanowych. Z serca dziękujemy ks. Adamowi za piękne kazania, które głęboko wszystkich poruszyły.

 

Więcej…
 

 
Dekanalna Droga Krzyżowa dla młodzieży
piątek, 16 marca 2012 01:00

 

W piątek, 16.03. ks. Marcin zorganizował w naszej parafii Drogę Krzyżową dla młodzieży z całego dekanatu. Uczestniczyła w niej pokaźna grupa młodych z Miechowic, na czele z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwo rozpoczęło się pod Grupą Ukrzyżowania na placu kościelnym, a miejscem ostatniej stacji była Góra Gryca. Młodzież z poszczególnych parafii na zmianę niosła krzyż i czytała głębokie i piękne rozważania. Przygotowaniem śpiewu i pieśni zajęły się nasze Marianki.

Bogu niech będą dzięki za ten pogodny wieczór spędzony przy Jego boku, ks. Marcinowi za organizację, a młodzieży za pobożne uczestnictwo w rozważaniu Męki Pańskiej.

 
Niedziela powołaniowa
poniedziałek, 12 marca 2012 01:00

 

11 marca gościliśmy w naszej parafii s. Esterę, s. Helenę, s. Annę i s. Klarysę ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, które poprowadziły tzw. niedzielę powołaniową. Swoim śpiewem, świadectwem powołania i modlitwą Siostry ubogaciły wszystkie Msze Święte, a także nabożeństwo Gorzkich Żali. Nasze dzieci nauczyły się od Sióstr nowej piosenki „Jedzie pociąg do nieba”, którą chętnie i z radością śpiewały na Mszy Św. o godz. 900.

O godz. 1700 Siostry poświęciły swój czas na spotkanie z ks. Proboszczem i starszymi Mariankami. 1,5 godz. w przyjaznej atmosferze minęło zdecydowanie za szybko.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że mogliśmy spotkać się z Siostrami, które promieniują Bożą radością, entuzjazmem, dobrym przykładem i szalonymi pomysłami.

 

Zapraszamy do galerii.

 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
19-21.02 - Dni Eucharystyczne
wtorek, 21 lutego 2012 01:00

 

Kościół przygotowuje się do świętego czasu Wielkiego Postu poprzez nabożeństwo czterdziestogodzinne. Całodzienne adoracje prowadzone przez poszczególne grupy parafialne wprowadziły nas w wielkopostny klimat. Mieliśmy okazję do zrobienia dobrych postanowień i wspólnej modlitwy. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu.

 
«pierwszapoprzednia51525354następnaostatnia»

Strona 52 z 54

Rz 5, 19: Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi.

Statystyka

Odsłon : 734693

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości