Reklama
Start
Życzenia świąteczne
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 09:07

 

 

Wesel się Królowo miła,

Bo ten, któregoś zrodziła,

Zmartwychwstał,

Pan nad panami.

Módl się do Niego za nami.

Alleluja, Alleluja!

 

 

 

Jak co roku przeżywamy Święta Wielkiej Nocy. Niech radość ze Zmartwychwstania naszego Pana stanie się w Was źródłem nadziei, światła i mocy. Niech łaska tych świętych dni promieniuje na całe Wasze życie i nadaje sens Waszym codziennym zmaganiom. Niech moc Krzyża pozwala Wam niezmiernie wierzyć w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad fałszem, miłości nad nienawiścią, światła nad ciemnością – w przestrzeni Waszego życia i w każdym zakątku ziemi.

Niech blask pustego grobu przypomina Wam zawsze, że na Krzyżu nic się nie kończy, wręcz przeciwnie, wszystko się zaczyna!

 

Opiece Chrystusa Zmartwychwstałego

polecam wszystkich drogich memu sercu Parafian

 

Wasz Proboszcz ks. Bartosz Podhajecki

wraz z Księżmi Wikariuszami

 
Odezwa biskupa gliwickiego po wyborze nowego papieża Franciszka I
środa, 20 marca 2013 08:57

 

Drodzy Współbracia w kapłańskim posługiwaniu,

Kochani Diecezjanie!

 

W tej radosnej chwili, gdy ze Wzgórza Watykańskiego doszedł głos o wyborze nowego Następcy św. Piotra, który przyjął imię Franciszek, odnawiamy nasze zawierzenie Bogu w ramach jednego Kościoła Świętego. Po pełnym głębi duchowej i miłości pontyfikacie Benedykta XVI nie pozostajemy osamotnieni, bo Dobry Bóg, Pan dziejów i losów każdego stworzenia, troszczy się o nas, byśmy się nie zagubili i posłał nam kolejnego Pasterza.

 

Więcej…
 
Koncerty kolęd
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

Tak się złożyło, że już dawno nie gościliśmy Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, aż do niedzieli 20.01.2013 r. W ten dzień orkiestra ponownie zawitała w progach naszej świątyni i dała piękny koncert kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej z różnych stron świata. Niektóre utwory wykonane zostały przez solistów, a nad tym, żeby muzyka była jak najpiękniejsza czuwała ręka kapelmistrza p. Józefa Słodczyka.

Więcej…
 
Bal przebierańców
środa, 13 lutego 2013 01:00

 

02.02.2013 r. o godz. 14.00 w domu katechetycznym zgromadziły się nasze dzieci wraz z rodzicami, ks. Proboszcz, ks. Rafał i Marianki, aby przeżyć kolejną zabawę karnawałową. Na zaproszenie ks. Proboszcza ponownie przyjechał do nas DJ, który zadbał o świetną muzykę, bez której nie może obyć się żaden bal przebierańców.

Więcej…
 
Boże Narodzenie
wtorek, 12 lutego 2013 01:00

 

Boże Narodzenie jest czasem niezwykle rodzinnym. Nasze domy pięknieją, przystrajamy je wspaniałymi dekoracjami. Nie inaczej było z naszą świątynią. Już znad głównego wejścia do kościoła spoglądało na nas Dzieciątko Jezus, a widniejący tam napis „Czy wierzysz we Mnie?” zmuszał nas do odpowiedzi na zadane pytanie.

 

Więcej…
 
Ogłoszenia dla II klas szkół podstawowych w ramach przygotowania do I Komunii Św.
sobota, 02 lutego 2013 01:00

 

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

 

W zakładce "Eucharystia-ogłoszenia" znajdziecie aktualne informacje na temat terminów obowiązkowych spotkań oraz poszczególnych uroczystości w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.

 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2012
niedziela, 06 stycznia 2013 01:00

 

 

Kochani Parafianie, w ostatnim dniu roku zebraliśmy się w naszej świątyni na modlitwie, aby wyrazić przede wszystkim naszą radość i wdzięczność dobremu Bogu za dar życia, za to, że mogliśmy cieszyć się pięknem otaczającego nas świata i radować kolejnymi porami roku. Dziękowaliśmy za to, że istniejemy, ruszamy się, że cieszymy się jako takim zdrowiem, które pozwala na pracę i w miarę spokojne życie.

Więcej…
 
Adwent 2012

 

Za nami wspaniały czas Rorat, które w tym roku przeżywaliśmy pod hasłem „Poszli w ciemno za Światłem”, poznając ciekawe historie z życia Świętych. Dzieci przychodziły codziennie 15 minut wcześniej, aby wspólnie wychwalać Pana Boga śpiewem i uczyć się nowych piosenek.

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe chorych i starszych parafian

 

15 grudnia o godz. 12.00 na Mszy Świętej spotkali się nasi chorzy i starsi Parafianie. Uczestniczyli także w nabożeństwie do bł. Jana Pawła II. Po modlitwie wraz z Księżmi, Paniami z Koła „Caritas”, a także Mariankami przeszli do salki katechetycznej, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. Dzieci Maryi jako prezent dla naszych starszych samotnych Parafian ofiarowały przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania.

Więcej…
 
Patronalne święto Dzieci Maryi
poniedziałek, 10 grudnia 2012 01:00

 

8 grudnia to wielkie święto dla całej wspólnoty Dzieci Maryi. W tym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 przyjęto nowe Marianki, a pozostałe dziewczęta odnowiły swoje przyrzeczenie życia na wzór Matki Bożej. Obecnie grono Dzieci Maryi naszej parafii liczy 52 osoby, a „maskotkami” wspólnoty są trzy nowo przyjęte pierwszoklasistki.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 52 z 60