Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Półkolonie zimowe 2014
niedziela, 09 lutego 2014 14:57

 

W piątek, 24 stycznia, nasze dzieci z radością wróciły ze szkoły, ponieważ był to ostatni przed feriami dzień w jej murach. Rozpoczynały się bowiem ferie zimowe. Już w poniedziałek rozpoczęły się zatem półkolonie parafialne z mocą atrakcji.

Więcej…
 
Koncert kolęd
niedziela, 09 lutego 2014 14:54

„Czy zamieszkasz w mym sercu, Zbawco mój i Panie,

Gdzie nędzniejsze niż w stajni znajdziesz tam posłanie?

Ulituj się nade mną, nad stworzeniem swoim,

Jakoś stajnią nie wzgradził, nie gardź sercem moim...”

 

Tradycyjne śpiewanie kolęd przy żłóbku jest nieodłącznym elementem okresu bożonarodzeniowego. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bez naszych polskich kolęd i pastorałek. Dlatego też wielu Parafian zebrało się w kościele 19.01. o godz. 17.00, aby wysłuchać koncertu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”, która zaprezentowała utwory polskie, ale także z całego świata. Usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu cąłego zespołu, a także solistów.

Więcej…
 
sobota, 01 lutego 2014 22:16

 

 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2013
poniedziałek, 06 stycznia 2014 15:12

 

Moi Kochani!

Co dla nas jest najcenniejsze? Kiedy zadano takie pytanie jednemu z filozofów greckich, Talesowi, ten bez wahania odpowiedział: „Czas, bo przez czas można zdobyć wszystko inne”. To prawda – bez czasu nie ma działania i twórczości, stawania się pełnym człowiekiem, kształtowania swojego charakteru, stawania się chrześcijaninem, wzrostu w cnotach, nie ma szczęścia i zdrowia. Czas jest aniołem pocieszenia, zwłaszcza w cierpieniu i smutku.

Więcej…
 
Zakończenie Roku Pańskiego 2013
czwartek, 02 stycznia 2014 20:32

Jezus Chrystus wczoraj i dziś

Początek i koniec

Alfa i omega

Do Niego należy czas i wieczność,

Jemu chwałą i panowanie

Przez wszystkie wieki wieków.


31 grudnia o godz. 1700 zebraliśmy się na uroczystej Mszy św. na zakończenie Roku Pańskiego 2013. W trakcie Eucharystii dziękowaliśmy za niezliczone łaski, jakie otrzymaliśmy w ciągu tych 12 miesięcy. Po Mszy św. uczestniczyliśmy w nabożeństwie przepraszając za grzechy nasze i całego świata, dziękując za odebrane łaski i prosząc o Boże błogosławieństwo na przyszły czas.

 

Podsumowanie Roku 2013 autorstwa ks. Proboszcza od 05 stycznia będzie dostępne na naszej stronie internetowej.

 
Boże Narodzenie 2013
czwartek, 02 stycznia 2014 20:28

Chyba niewiele jest osób, które nie lubią Bożego Narodzenia. I trudno się dziwić, bo przecież jest to szczególny czas, w którym Boży pokój gości w sercach. Gdyby tak na co dzień ludzie żyli w łasce uświęcającej, ileż mniej zła byłoby wśród nas… Dlatego najważniejszym elementem przygotowań świątecznych był sakrament pokuty. Nasi Kapłani spowiadali w wyznaczonych terminach, aby nikt nie został w święta bez Jezusa w sercu.

Więcej…
 
Niedziela Świętej Rodziny
czwartek, 02 stycznia 2014 20:23

 

„Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta szkoła mogła pozostawać sobą. Równocześnie zaś rodzina musi być na tyle silna Bogiem – czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą – że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń.” Kościół idzie nam z pomocą, aby cytowane słowa bł. Jana Pawła II mogły stać się rzeczywistości.

Więcej…
 
Opłatkowe spotkanie chorych i starszych parafian
czwartek, 02 stycznia 2014 20:18

 

W sobotę, 14 grudnia na Mszy św. o godz. 1200 zgromadzili się chorzy i starsi Parafianie. Po Eucharystii wszyscy pomodlili się litanią do Serca Jezusowego. Spotkanie przy wspólnym stole eucharystycznym było najważniejszym punktem programu, a zarazem wstępem do dalszej części.

Więcej…
 
Patronalne święto Dzieci Maryi
czwartek, 02 stycznia 2014 20:14

 

W niedzielę, 8 grudnia, obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to bardzo ważny dzień dla Dzieci Maryi. O godz. 900 opiekun wspólnoty – ks. Proboszcz, odprawił Mszę świętą w intencji wszystkich Marianek, a także ich rodzin.

Więcej…
 
Adwent 2013
czwartek, 02 stycznia 2014 20:11

 

Adwent to wspaniały czas przygotowania naszych serc na przyjście Zbawiciela. Niestety trwa bardzo krótko. Nasza adwentowa dekoracja przypominała codziennie o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. Dzisiaj przeżywamy już jego ostatnią niedzielę i możemy zadać sobie pytanie, jak go przeżyliśmy…? Czy wyda w nas owoce nawrócenia, a może jednak „przespaliśmy” go, przemknął pomiędzy palcami…?

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia51525354555657585960następnaostatnia»

Strona 52 z 65