Reklama
Start
Informacja o śmierci ks. Prałata

 

 
Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 
Kancelaria - wakacje

 
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, 20.06.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:54

 

„Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię świętą”. Przytoczone powyżej słowa św. o. Pio przypominają nam, że Eucharystia jest dowodem ogromnej miłości Boga ku nam. Jezus zostawił samego Siebie jak więźnia miłości w każdym tabernakulum. Mamy Go na wyciągnięcie ręki, żywego, prawdziwego, w Trzech Osobach. W świętej, konsekrowanej Hostii nie zobaczymy Boga oczami, nie odczujemy Go zmysłami. Odczuć Go i zobaczyć możemy tylko oczyma duszy. Uroczystość Bożego Ciała, która już za nami, jest okazją, aby przypomnieć sobie lub uzmysłowić na nowo, że w małym opłatku jest mój Bóg, Stworzyciel całego wszechświata, Król królów i Pan panów.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA NA POMORZE ZACHODNIE, 7-10 CZERWCA 2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:51

 

Atmosfera modlitwy i radości połączona z chwilą relaksu towarzyszyła uczestnikom pielgrzymki z naszej Parafii w dniach od 7 do 10 czerwca 2019 r. W czasie pielgrzymki odwiedziliśmy kościół Cudu Eucharystycznego w Legnicy, byliśmy również pod wielką figurą Chrystusa Króla w Świebodzinie. Figura jest wybudowana na wzór Chrystusa Króla w Rio de Janeiro. Potem udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie, do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie i na Pomorze Zachodnie, gdzie byliśmy w Kołobrzegu, do Sanktuarium Macierzyństwa Maryi w Trzebiatowie, a także do Międzyzdrojów, Świnoujścia i Szczecina. Udaliśmy się również poza granice Polski do miast niemieckich, dawnych małych księstw tuż przy granicy z Polską: Albeck i Heringsdorf.

Więcej…
 
ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH NASZYCH KSIĘŻY, 25-26.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:47

 

W sobotę, 25 maja, Dzieci Maryi zaprosiły naszych duszpasterzy do salki katechetycznej, ponieważ przygotowały prezent z okazji kolejnej rocznicy święceń kapłańskich. Ofiarowałyśmy Księżom trud włożony w realizację przedstawienia o Mszy świętej. Z pomocą przyszli nam nasi koledzy – ministranci, którzy zagrali męskie role. Pozostali chłopcy też chcieli zobaczyć inscenizację, więc byliśmy wszyscy razem – marianki, ministranci i nasi Pasterze.

Więcej…
 
DZIEŃ WSPÓLNOTY DZIECI KOMUNIJNYCH, 25.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:41

 

Okres przygotowań do I Komunii św., sama uroczystość i biały tydzień minęły bardzo szybko. Aby wspólnie zakończyć ten piękny czas, ks. Proboszcz zaprosił dzieci komunijne wraz z rodzicami w sobotę, 25 maja, na dzień wspólnoty. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu animowanego pt. „Największy z cudów”. Został on nakręcony na podstawie mistycznych objawień Cataliny Rivas, podczas których sama Matka Boża pouczyła wizjonerkę m.in. o tym, jak powinniśmy uczestniczyć we Mszy św. i czym jest Eucharystia. Niejednokrotnie na łamach naszej gazetki wspominaliśmy o tych objawieniach, a nawet drukowaliśmy ich treść. Kilka lat temu marianki przygotowały nawet spektakl „Miłosierdzie Boże w tajemnicy Eucharystii” na podstawie wizji Cataliny. Ponownie zachęcamy do zapoznania się z nimi, ponieważ pomagają przeżyć Eucharystię bardzo głęboko.

Więcej…
 
DIECEZJALNY ZJAZD MINISTRANTÓW, 25.05.2019 r.
piątek, 26 lipca 2019 09:37

 

Są takie momenty, kiedy w życiu uczestniczymy w szczególnych wydarzeniach razem nie w małych grupkach, ale w większej wspólnocie. Podkreśla się przez to rangę wydarzenia, ale też wspólne idee, które nas łączą.

Taka okoliczność miała miejsce, podobnie jak w latach ubiegłych, w Rudach Raciborskich 25 maja w uroczej scenerii opactwa pocysterskiego. W serdecznej atmosferze pod opieką Maryi z Dzieciątkiem, której piękny wizerunek czczony jest w tytule Matki Bożej Pokornej lub Matki Bożej Rudzkiej, ministranci i lektorzy z całej diecezji, a więc także i z naszej Parafii wraz z opiekunami grup: księżmi i animatorami, wzięli udział we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Gerarda Kusza, a następnie w różnych nominacjach i wyróżnieniach oraz we wspólnej zabawie, tzn. w zawodach sportowych.

Więcej…
 
Plan pielgrzymek - lato 2019

 

 
I KOMUNIA ŚWIĘTA, 19.05.2019 r.
czwartek, 06 czerwca 2019 10:53

 

Rok intensywnych przygotowań, katechezy, nauka, modlitwa, spowiedź – taką drogę przebyło 30 dzieci z klas III po to, aby w swoich czystych sercach powitać żywego, prawdziwego Jezusa Chrystusa. Rodzice i ks. Proboszcz postarali się o piękny wystrój kościoła. Przez dwa tygodnie dzieci uczestniczyły w próbach, na których ks. Proboszcz szlifował z nimi czytanie, śpiewanie, wszelkie gesty i obrzędy. W końcu nadszedł upragniony dzień I Komunii świętej. Całe niebo cieszyło się z nami, pogoda była przepiękna, wszystko zostało skąpane w majowym słońcu. O godz. 8.45 pod domem katechetycznym zebrały się już wszystkie dzieci, rodzice, Kapłani, ministranci, Dzieci Maryi, górnicy i wielu zaproszonych gości. Przedstawiciele dzieci poprosili rodziców o błogosławieństwo na piękną chwilę przyjęcia Komunii św., a następnie procesja ruszyła do kościoła.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 57