Reklama
Reklama
Start
TRIDUUM I ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2017

 

„Największe misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten słusznie jest określany jako „Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i wskrzeszonego”. Nazywa się go „Triduum Paschalnym”, ponieważ uobecnia się wtedy i uskutecznia misterium Paschy, to jest przejścia Pana z tego świata do Ojca. Przez sprawowanie tego misterium w znakach liturgicznych i sakramentalnych Kościół jednoczy się wewnętrznie z Chrystusem, swoim Oblubieńcem”. Te najważniejsze dni w roku są już za nami. Powróćmy jeszcze raz do tych chwil.

Więcej…
 
NIEDZIELA PALMOWA, 09.04.2017 r.

 

Niedziela Palmowa zwiastuje najważniejsze dni w roku. Obchodzimy ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Siostra Faustyna tak opisywała swoje duchowe przeżycia związane z tym dniem: „Niedziela Palmowa. W tę niedzielę przeżywałam w szczególny sposób uczucia najsłodszego Serca Jezusowego; duch mój był tam, gdzie był Jezus.

Więcej…
 
NOWI LEKTORZY W NASZEJ PARAFII

 

Posługa lektora

Słowo lektor pochodzi z języka łacińskiego: "legere" – czytać i oznacza osobę czytającą na głos teksty biblijne lub liturgiczne w zgromadzeniu liturgicznym, tzn. podczas Mszy Świętej, liturgii sakramentów, sakramentaliów, Liturgii Godzin i innych nabożeństw.

Więcej…
 
DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII, 07.04.2017 r.

 

Rozważanie Męki Pańskiej przynosi naszym duszom wielki pożytek. Pan Jezus wiele razy przypominał o tym św. s. Faustynie, która w Dzienniczku zapisała: „Pragnę, abyś głębiej poznała Moją miłość, jaką pała Moje serce ku duszom, a zrozumiesz to, kiedy będziesz rozważać Moją mękę(Dz. 186). W innym miejscu czytamy: „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).

Więcej…
 
WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

 

Od 2 do 5 kwietnia nasza parafia przeżywała święty czas rekolekcji wielkopostnych. W tym roku rekolekcje głosił ks. Henryk Bardosz związany z Katolickim Stowarzyszeniem Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Modlitwa i czyn”. Jak co roku oprócz nauk ogólnych, był też czas na nauki stanowe dla mężczyzn, kobiet, młodzieży, małżeństw i rodzin. Ks. Henryk w rozważaniach rekolekcyjnych zapraszał nas, byśmy stawali w prawdzie wobec naszego życia wraz z postaciami z Pisma świętego.

Więcej…
 
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO, 26.03.2017 r.

 

25.03. obchodzimy Święto Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w niedzielę, 26.03. podczas Mszy św. o godz. 10.30, chętni Parafianie podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po wygłoszonym kazaniu ks. Proboszcz zaprosił te osoby do stóp ołtarza, aby mogły złożyć swoje przyrzeczenie:

Więcej…
 
niedziela, 25 czerwca 2017 11:54

 

 
Nabożeństwa czerwcowe
niedziela, 25 czerwca 2017 11:49

 

 

 

 
niedziela, 07 maja 2017 21:16

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 42