Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
BOŻE NARODZENIE 2016

Święta Bożego Narodzenia są dla nas – chrześcijan, nie najważniejsze, ale z pewnością najbardziej rodzinne. Bardzo dobrze pamiętamy jeszcze Adwent i Roraty, a stoimy już u progu Wielkiego Postu. Powróćmy pamięcią na chwilę do wigilijnego stołu...

Więcej…
 
Zaproszenie

 

 

 

 
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 17.12.2016 r.

 

Św. Jan Paweł II na jednej z audiencji generalnych w 1978 r. tymi słowy zwrócił się do chorych: Szczególną uwagę Papież pragnie zachować dla chorych, aby przekazać im serdeczne pozdrowienia oraz słowa pociechy i zachęty. Wy, drodzy chorzy, macie ważne miejsce w Kościele, jeżeli swoją trudną sytuację potraficie rozumieć w świetle wiary i jeżeli w tym świetle potraficie przeżywać  swoją chorobę z wielkodusznym i mężnym sercem. Każdy z was może stwierdzić za św. Pawłem: „W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.” Troska o chorych, cierpiących i samotnych jest częścią misji Kościoła.

Więcej…
 
KONCERT ZESPOŁU MUZYCZNEGO „SANTARELLO”, 11.12.2016 r.

 

W III Niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete, gościliśmy w naszym kościele wspaniałych młodych ludzi, którzy dostarczyli nam cudownych muzycznych wrażeń. Koncert muzyki adwentowej dedykowany był pamięci wielkiego miechowickiego Proboszcza - ks. Jana Kubotha, a poprowadził go oczywiście p. Jacek Woleński. Swoje uznanie publiczność wyraziła wielkimi brawami. Na koniec ks. Proboszcz podziękował artystom za występ.

 
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 08.12.2016 r.

 

„Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ogłosił go uroczyście 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus papież Pius IX w bazylice św. Piotra w Rzymie w obecności 54 kardynałów i 140 arcybiskupów i biskupów. Papież pisał tak: Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć” (http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/12-08a.php3).

Więcej…
 
SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM, BISKUPEM, 06.12.2016 r.

 

We wtorek, 6 grudnia o godz. 17.00, nasz kościół zapełnił się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, którzy przyszli uczestniczyć we Mszy świętej Roratniej. Dzieci tego dnia były szczególnie radosne, bo swoją wizytę zapowiedział ktoś dobrze nam znany – człowiek kochający Boga i ludzi. Na zakończenie Mszy świętej ks. Joachim opowiedział dzieciom o życiu św. Mikołaja – Biskupa Mirry i zachęcał, aby każdy z nas potrafił go naśladować w czynieniu miłości i dobra.

Więcej…
 
„ W domu Królowej Maryi” – Roraty 2016

 

We wrześniu tego roku na Jasnej Górze rozpoczęły się obchody trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dlatego tegoroczne Roraty zostały poświęcone Jasnej Górze, która jest domem naszej Królowej Maryi. Roraty w tym roku trwały 22 dni, podczas których dzieci i dorośli mieli możliwość poznać historię klasztoru i cudownego obrazu, ale też rolę Maryi w historii Polski i konkretnych ludzi, począwszy od przywiezienia wizerunku Maryi i sprowadzenia paulinów do Polski, aż do czasów współczesnych.

Więcej…
 
BARBÓRKA, 03.12.2016 r.

 

Od wielu pokoleń nasza parafia związana jest z górnictwem. Wielu Parafian wciąż pracuje w kopalniach, a cała dzielnica doświadcza skutków eksploatacji w postaci szkód górniczych. Ciężko jest pogodzić ze sobą konieczność utrzymania miejsc pracy z troską o to wszystko, co niszczeje na powierzchni. Jest to jednak niezbędne, bo przecież mieszkańcy Śląska zawsze utrzymywali się z przemysłu. W ostatnich latach wszyscy szczególnie martwimy się o przyszłość naszej kopalni oraz pracę i chleb dla bytomian. Jako ludzie wierzący pomocy szukamy przede wszystkim w Bogu.

Więcej…
 
Rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy ręcznie robiony różaniec, 30.10.2016

 

 

W niedzielę, 30 października, wręczono nagrody dzieciom, które własnoręcznie wykonały różaniec. Wszystkie były piękne i ciekawe. Gratulujemy tym, którzy wzięli udział w konkursie. Nie zapomnijcie odmawiać różańca przez cały rok.

 

Laureatami konkursu na najpiękniejszy ręcznie robiony różaniec zostali:

I miejsce – Alicja Wręczycka

II miejsce – Dagmara Trawińska

III miejsce – Julia Zaborowska

wyróżnienie: Julia Kowalczyk

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 47

Ef 2, 8: Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Statystyka

Odsłon : 535332

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości