Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
OBCHODY KALWARYJSKIE KU CZCI ŚWIĘTEGO KRZYŻA NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY, 16.09.2017 r.

 

W dniach od 14 do 17 września 2017 r. na Górze Świętej Anny odbył się Wielki Odpust Kalwaryjski Podwyższenia Świętego Krzyża. Centralne uroczystości odbywają się w sobotę i to właśnie w nich wzięliśmy udział. Tym razem pogoda nie dopisała. Prawie cały czas padał deszcz. Ale przecież nie to jest najważniejsze.

Ciepło ubrani, zaopatrzeni w prowiant wyjechaliśmy spod naszego kościoła na czele z ks. Proboszczem o godz. 6.00. O godz. 7.30 ks. bp Andrzej Czaja rozpoczął obchody kalwaryjskie Drogi Krzyżowej.

Więcej…
 
ODPUST I VIII CHARYTATYWNY FESTYN PARAFIALNY, 10.09.2017 r.

 

Nasza uroczystość odpustowa była starannie przygotowywana przez wielu ludzi, co zaowocowało jej pięknym przeżyciem. Najważniejszym punktem obchodów Święta Podwyższenia Krzyża Świętego była suma, której przewodniczył ks. Henryk Bardosz – odpustowy kaznodzieja. Przy ołtarzu stanęli także ks. Proboszcz, nasz Parafianin o. Zachariasz oraz o. Hubert Lupa. Chór parafialny przygotował śpiewy podczas liturgii, zagrała też orkiestra. Nie zawiedli ministranci oraz licznie zgromadzone Dzieci Maryi. Ze sztandarami stanęli również górnicy i harcerze. Dzieci w strojach komunijnych przypomniały nam, że powinniśmy mieć serca białe i czyste. S. Faustyna zadbała o dziewczynki sypiące kwiatki przed Panem Jezusem i chłopców, którzy nieśli lilie. Na Mszę św. przybyło wielu Parafian i Gości na czele z naszymi siostrami Elżbietankami. Modlitwę zakończyliśmy procesją wokół kościoła.

Więcej…
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Publikacje

 

Zapraszamy serdecznie do zakupu poniższych publikacji:

1. Ks. Jan Frenzel  - w cenie 25 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Kalendarz Parafialny na 2018 rok w cenie 15 zł.

 
Zaproszenie

 

 
Zaproszenie

 

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 53