Reklama
Reklama
Reklama
Start
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ III BOLESNA, 23.10.2016 r.

Czas płynie bardzo szybko. Za nami kolejna niedziela ze scenkami różańcowymi. Część bolesna wymaga od grup teatralnych wyjątkowej mobilizacji. Nasze dzieci i tym razem nie zawiodły. Z powagą i w skupieniu przedstawiały tajemnice bolesne od modlitwy w Ogrójcu do ukrzyżowania Pana Jezusa.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ II ŚWIATŁA, 16.10.2016

Tajemnice światła rozważaliśmy z bł. Edmundem Bojanowskim. Scenki o jego życiu przygotowaliśmy jak zawsze z ks. Proboszczem. Poznaliśmy życie Edmunda przepełnione służbą bliźniemu. Kiedy w jego rodzinnym Gostyniu wybuchła epidemia cholery zobaczył, że wiele dzieci zostało sierotami.

Więcej…
 
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 15.10.2016 r.

W sobotę, 15.10. o godz. 13.00, ks. Proboszcz odprawił Mszę św. W intencji chorych i starszych Parafian. Na zakończenie Kapłani udzielili zebranym Sakramentu namaszczenia chorych.

Więcej…
 
NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ, 13.10.2016 r.

Nabożeństwa ku czci Matki Bożej Fatimskiej od czerwca do września połączone są z procesją wokół kościoła. Zaś w maju i październiku udajemy się z figurą Matki Bożej do kaplicy na Górze Gryca lub pod pomnik Trudu Górniczego. 13 października odbyło się właśnie takie nabożeństwo.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI, 09.10.2016 r.

W drugą niedzielę października obchodziliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji nie było scenek różańcowych, ale spektakl o nauczaniu św. Jana Pawła II. Młodzieżowa grupa teatralna pod okiem ks. Joachima przygotowała kilka scen o drodze jaką przebył Karol Wojtyła zanim został papieżem.

Więcej…
 
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ I RADOSNA, 2.10.2016 r.

O tym, że różaniec jest modlitwą bardzo głęboką i porównać go można do życia człowieka, trzeba przekonać się osobiście. Dobrym momentem do tego, by „zakochać się” w nim jest październik, kiedy to każdego dnia odmawiamy go wspólnie w kościele.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ, 01.10.2016 r.

Październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej, rozpoczęliśmy u Jej stóp. 1.10. był bowiem dniem naszej parafialnej pielgrzymki do Częstochowy – duchowej stolicy Polski. Po ulokowaniu się w autokarach ks. Joachim sprawdził obecność i podał do wiadomości plan dnia, po czym wyruszyliśmy w podróż trwającą ok. 2 godzin.

Więcej…
 
ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚWIĘTEGO KRZYŻA I VII CHARYTATYWNY FESTYN, 11.09.2016 r.

Nasi przodkowie zadecydowali, że miechowicka parafia będzie pod wezwaniem Świętego Krzyża. I tak, trwamy wciąż pod Krzyżem, który jest naszą jedyną nadzieją. 14 września obchodzimy uroczystość Podwyższenia Krzyża. W Liturgii Słowa czytamy wtedy o jadowitych wężach, których Bóg zesłał na szemrzących Izraelitów. Mojżesz sporządził wówczas węża na wysokim palu, a każdy ukąszony jeśli spojrzał na niego, zostawał przy życiu.

Więcej…
 
PIELGRZYMKA NA GÓRĘ ŚW. ANNY – OBCHODY KALWARYJSKIE KU CZCI ŚW. KRZYŻA, 10.09.2016 r.

10 września już o godz. 6.00 rano spod naszego kościoła wyruszył busik, który zmierzał w kierunku Góry Św. Anny. Niestety niewielu Parafian zdecydowało się jechać na tę pielgrzymkę, co jest bardzo smutne. My jednak byliśmy bardzo szczęśliwi, bo niektórzy z nas czekali na ten dzień cały rok. Kiedy ks. Proboszcz zaintonował Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP wszyscy od razu się obudzili, aby wspólnie chwalić Matkę Bożą.

Więcej…
 
Zaproszenie na Nowennę

 

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 45

Ga 5, 6: Albowiem w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani jego brak nie mają żadnego znaczenia, tylko wiara, która działa przez miłość.

Statystyka

Odsłon : 497362

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości