Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Start
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
niedziela, 18 grudnia 2011 16:19

 

8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak wiadomo, jest to patronalne święto Dzieci Maryi. Wszystkie dziewczęta zgromadziły się na Mszy Świętej o godz. 17.00, która została odprawiona w intencji Marianek, ich rodziców i Opiekuna – ks. Proboszcza.

 

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe w ramach Parafialnego Dnia Chorego
niedziela, 18 grudnia 2011 01:00

10 grudnia o godz. 12.00 nasi chorzy i starsi Parafianie spotkali się na Mszy Świętej w swojej intencji. Po posileniu ducha Słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem, ks. Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym zapewniając, że dla wszystkich wystarczy miejsca.

Więcej…
 
Zabawa Wszystkich Świętych
piątek, 02 grudnia 2011 21:08

 

19 listopada do domu katechetycznego zjechały się wielkie osobistości. Gościliśmy m.in. św. Katarzynę Aleksandryjską, św. Maksymiliana Marię Kolbego, św. Bernadetę, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, a nawet samego Archanioła Michała! Wszystko z racji ZABAWY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze maluchy przebrały się w rewelacyjne stroje. Poznaliśmy historie wielu „nowych” Świętych, dotąd nieznanych.

 

 

Więcej…
 
Koncert muzyki sakralnej
wtorek, 22 listopada 2011 08:44

 

W niedzielę Chrystusa Króla o godz. 17.00 w naszej świątyni zabrzmiał wspaniały koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.

Więcej…
 
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
wtorek, 22 listopada 2011 08:38

 

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem naszych ministrantów. Dlatego w 20 listopada, wszyscy chłopcy należący do LSO zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00, aby przyjąć do swojego grona nowych członków i ustanowić lektorów.

 

Więcej…
 
Kolejny koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 19 listopada 2011 22:20

 

W miniony piątek, 18 listopada, nasi Parafianie mieli okazję wysłuchać kolejnego cudownego koncertu z cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic” pamięci ks. Norberta Bonczyka i Matki Ewy. Tym razem, przy organowym akompaniamencie p. Krzysztofa Karcza, zaśpiewała p. Ewa Wąsik. Całość ubarwił p. Jacek Woleński, który przepięknie potrafi opowiadać o historii muzyki.

Nasza świątynia wypełniła się muzyką, która jest prawdziwą ucztą dla ducha. Usłyszeliśmy utwory m.in. J.S Bacha, F. Chopina, W.A. Mozarta, C.M. von Webera. Wysoka frekwencja na każdym z koncertów świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu wydarzenia kulturalne. Cieszymy się, że nasza parafia jest jednym z trzech miejsc, w których dwa razy w roku gromadzą się miłośnicy muzyki sakralnej i wspaniali artyści. Z niecierpliwością czekamy na wiosenny cykl koncertów.

 

 

 
niedziela, 13 listopada 2011 14:48

 

List pasterski Episkopatu Polski

o szacunku dla ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu (w przypadku kremacji)

 

 

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

 

1. Listopad jest miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych. Liczniej uczestniczymy we Mszach Świętych sprawowanych za zmarłych i odwiedzamy cmentarze, zatrzymując się w miejscach, gdzie spoczywają nasi bliscy. Zapalamy znicze i kierujemy do Boga prośby o wieczne szczęście dla nich.

 

Więcej…
 
Spotkanie ze Świętym Marcinem
sobota, 12 listopada 2011 02:00

 

 

11 listopada, zgodnie z obietnicą, naszą parafię odwiedził św. Marcin. Dzieci, które chciały się z nim spotkać przyszły wraz ze swoimi rodzicami o godz. 16.00 pod dom katechetyczny, gdzie powitał ich ks. Proboszcz.

 

Popołudnie było bardzo zimne, dlatego w ramach rozgrzewki maluchy śpiewały piosenki, aby tym samym zachęcić gościa do przybycia. Następnie, ze śpiewem na ustach, z lampionami w dłoni, wszyscy wyruszyli w procesję dookoła kościoła, która zakończyła się na placu przed starymi salkami.

 

Więcej…
 
Parafialny Dzień Chorego
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

29 października o godz. 13.00 rozpoczęła się Msza Święta, a tym samym kolejny parafialny Dzień Chorego. Chorzy i starsi Parafianie spotkali się przy wspólnym stole eucharystycznym. Nasi Księża udzielili też wszystkim obecnym sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończeniu Mszy Świętej kilkadziesiąt osób wraz z Księżmi przeszło do domu katechetycznego, gdzie Dzieci Maryi czekały już z ciastem, kawą i herbatą, a dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna szykowała się do występu.

 

Więcej…
 
Koncert Trąbek Jerycha
piątek, 11 listopada 2011 02:00

 

21 października o godz. 18.30 w naszej świątyni odbył się koncert Trąbek Jerycha. Występ zespołu był jednym z punktów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Szkoda, że tak niewielu Parafian odpowiedziało na zaproszenie. Jednak ci, którzy przyszli, nie żałują poświęconego czasu. Mieliśmy okazję usłyszeć kilka przyjemnych dla ucha chrześcijańskich piosenek. Po koncercie chętne osoby mogły kupić płytę.

 

Mamy nadzieję, że Trąbki Jerycha zagrają jeszcze kiedyś w naszym kościele przed dużo szerszą publicznością.

 

Zdjęcia z koncertu znajdują się TUTAJ.

 

 

 

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia»

Strona 80 z 81