Pielgrzymki parafialne
Start Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 21.08. - 29.08.2015 r.

W tym roku wraz z parafią WNMP z Gliwic, udało się zorganizować zagraniczną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. 46 osobowa grupa pielgrzymów wraz księżmi Marcinem Sobotą i Jackiem Liwowskim, pod opieką pilota p. Michała z biura Pielgrzymkowego „Andretour” o 3.00 nad ranem wyruszyła autokarem w kierunku Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Krzeszowa, 18.07.2015 r.
wtorek, 28 lipca 2015 07:36

W słoneczną i upalną sobotę lipca 50-osobowa grupa Parafian wraz z ks. Proboszczem wyjechała do Krzeszowa, aby u stóp Matki Bożej Łaskawej zostawić swoje przeprosiny, podziękowania i prośby.

W drogę wyruszyliśmy o godz. 7.00 i po pokonaniu kilku kilometrów odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Długa, ponad 3-godzinna podróż upłynęła dość szybko, ponieważ śpiewaliśmy, rozważaliśmy różaniec i mieliśmy czas także na to, aby posilić się lub uciąć krótką drzemkę, odsypiając wczesną pobudkę. Na miejscu byliśmy przed godz. 11.00. Po zgłoszeniu naszej grupy pielgrzymkowej ks. Proboszcz ogłosił plan dnia, po czym skierowaliśmy swoje kroki do Sanktuarium, aby przywitać się z Panem Jezusem i Jego Matką, a także wysłuchać krótkiego koncertu organowego.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Górę Św. Anny - 16.08.2014
wtorek, 19 sierpnia 2014 10:58

 

W pochmurną sobotę, 16.08.2014 r., 40-osobowa grupa Parafian na czele z ks. Proboszczem udała się na Górę Świętej Anny. Wyruszyliśmy spod naszego kościoła ok. godz. 7.20. W czasie krótkiej podróży odśpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP i powierzyliśmy się Jej rozważając tajemnice radosne różańca św. Wstąpiliśmy także na cmentarz w Leśniowie, gdzie spoczywa nasz były proboszcz ks. Joachim Szymon. Przy jego grobie pomodliliśmy się o szczęście wieczne dla niego, dziękując jednocześnie Bogu za posługę ks. Szymona w miechowickiej parafii. W dowód pamięci zapaliliśmy znicze. Nie zabrakło wspomnień tych, którzy ks. Joachima doskonale pamiętają.

 

Więcej…
 
Pielgrzymka do Piekar Śląskich - 13.07.2014
wtorek, 29 lipca 2014 19:04

 

W niedzielę, 13 lipca, pod duchową opieką ks. Marcina nasi Parafianie udali się na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Razem z nimi w drogę udali się pielgrzymi z sąsiedniej parafii w Karbiu wraz z ks. Pawłem. Do Bazyliki dotarł też autokar z wiernymi, którym zdrowie nie pozwala wybrać się w pieszą wędrówkę. Wiele osób przyjechało prywatnie, swoimi samochodami.

Na miejscu ks. Marcin sprawował Eucharystię w intencji naszej parafii. Odprawiono także Drogę Krzyżową. Dziękujemy wszystkim za udział, zaniesione do stóp Matki Bożej modlitwy i wszelkie ofiary w intencji całej wspólnoty Świętego Krzyża.

 
Pielgrzymka do Częstochowy - 05.10.2013
piątek, 01 listopada 2013 01:00

W słoneczną sobotę, 5 października, wyruszyliśmy w dziękczynno – błagalną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Po wspólnej modlitwie w kościele, pielgrzymi w liczbie 104 osób wraz z ks. Jackiem, wsiedli do autokarów, by po godzinie 8.00 wyruszyć w drogę liczącą ok. 80 km. Wśród pielgrzymujących było duże grono Dzieci Maryi, a także kilku ministrantów. Czas podróży wypełniony był modlitwą i rozmowami. Na Jasną Górę dotarliśmy o godz. 9.30. Wspólnie udaliśmy się na Wały Jasnogórskie, by o godz. 10.00 rozpocząć Drogę Krzyżową. Był to czas refleksji nad Męką Pana Jezusa oraz modlitwy za naszych żyjących i zmarłych Parafian.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5