Pielgrzymki parafialne
Start Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymka do Piekar Śląskich - 13.07.2014
wtorek, 29 lipca 2014 19:04

 

W niedzielę, 13 lipca, pod duchową opieką ks. Marcina nasi Parafianie udali się na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Razem z nimi w drogę udali się pielgrzymi z sąsiedniej parafii w Karbiu wraz z ks. Pawłem. Do Bazyliki dotarł też autokar z wiernymi, którym zdrowie nie pozwala wybrać się w pieszą wędrówkę. Wiele osób przyjechało prywatnie, swoimi samochodami.

Na miejscu ks. Marcin sprawował Eucharystię w intencji naszej parafii. Odprawiono także Drogę Krzyżową. Dziękujemy wszystkim za udział, zaniesione do stóp Matki Bożej modlitwy i wszelkie ofiary w intencji całej wspólnoty Świętego Krzyża.

 
Pielgrzymka do Częstochowy - 05.10.2013
piątek, 01 listopada 2013 01:00

W słoneczną sobotę, 5 października, wyruszyliśmy w dziękczynno – błagalną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Po wspólnej modlitwie w kościele, pielgrzymi w liczbie 104 osób wraz z ks. Jackiem, wsiedli do autokarów, by po godzinie 8.00 wyruszyć w drogę liczącą ok. 80 km. Wśród pielgrzymujących było duże grono Dzieci Maryi, a także kilku ministrantów. Czas podróży wypełniony był modlitwą i rozmowami. Na Jasną Górę dotarliśmy o godz. 9.30. Wspólnie udaliśmy się na Wały Jasnogórskie, by o godz. 10.00 rozpocząć Drogę Krzyżową. Był to czas refleksji nad Męką Pana Jezusa oraz modlitwy za naszych żyjących i zmarłych Parafian.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Święty Krzyż - 21.09.2013
piątek, 01 listopada 2013 01:00

Wczesnym rankiem w sobotę, 21 września, grupa Parafian wraz z ks. Jackiem wyruszyła autokarem na pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego, które jest najstarszym sanktuarium na ziemiach polskich. Ponieważ dzieliła nas spora odległość do celu, bo ponad 200 km, wyruszyliśmy już o 7.00. Czas podróży wyniósł 3,5 godz., które wykorzystaliśmy na dosypianie wczesnego wstawania, modlitwę i wspólne rozmowy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ostatni etap musimy pokonać pieszo, ponieważ klasztor znajduje się na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Czekało nas zatem godzinne wejście pod duże wzniesienie. Część pielgrzymów ruszyła pieszo, a większość wjechała bryczkami. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na Mszę św. Do Sanktuarium Krzyża Świętego, którego gospodarzami są Oblaci Najświętszej Maryi Panny.

 

Więcej…
 
Pielgrzymka na Podlasie

 

Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe FRATER Adam Zielinski

biuro: ul. Dworcowa 19, 85-009 Bydgoszcz,  tel./fax 52 322 48 39, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

konto: Bank Millennium S.A. O/Bydgoszcz Nr: 76 1160 2202 0000 0000 4190 3630

Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych pod nr 16

NIP 967-035-11-14, REGON 093166900                                             www.frater.pl


Zaprasza na pielgrzymkę na Podlasie: SOKÓŁKA – BOHONIKI – SUPRAŚL – BIAŁYSTOK


PROGRAM RAMOWY 2 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd w godzinach rannych. Przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce cud eucharystyczny. Przemieniona hostia w cząstkę Ciała Pańskiego została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele św. Antoniego Padewskiego. Kościół posiada cenną relikwię, którą jest obraz miłosierdzia Bożego, znajdujący się w bocznym ołtarzu. Obraz jest wiązany ze spowiednikiem św. Faustyny Kowalskiej – bł. ks. Michałem Sopoćko. Na jego prośbę zostały namalowane dwa obrazy Miłosierdzia Bożego. Obrazy miały być przekazane Episkopatowi Polski i Ojcu Świętemu. Jednak nie dotarły do miejsca przeznaczenia, zostały umieszczone w Białymstoku i Sokółce. Msza Św. dziękczynna. Krótki spacer po mieście. Zobaczymy m.in. cerkiew św. Aleksandra Newskiego z 1853 roku, oraz zabytkową kapliczkę u zbiegu ulic Grodzkiej i Kresowej z 1906 roku. Przejazd do Bohonik. zobaczymy XIX-wieczny meczet oraz muzułmański cmentarz- mizar. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Białegostoku.

 

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Supraśla. Zachował się tu historyczny układ urbanistyczny z XVI do XIX wieku. O niepowtarzalnym klimacie miasteczka decydują urokliwe domy tkaczy – niskie, drewniane budynki mieszkalne
o bielonych wapnem ścianach i dachach krytych dachówką ceramiczną, XVIII wieczna karczma oraz pałac Buchholtzów. Szczególnie wyróżnia się zespół barokowy klasztoru bazylianów z XVII i XVIII wieku otaczający piękną cerkiew -supraską ławrę. Znajduje się tu Muzeum Ikon – ponad 1200 ikon, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Duża część tego zbioru to ikony zatrzymane przez celników w czasie prób przemytu ich do Polski zza wschodniej granicy. Następnie udamy się do Białegostoku. Spacer po stolicy Podlasia: Rynek Kościuszki, późnobarokowy Ratusz, Pałac Branickich wraz z parkiem pałacowym, Cerkiew pw. św. Mikołaja, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

 

TERMIN:              15-16 czerwca 2013

CENA:                   360 zł przy 43 – 44 osobach

ZAPEWNIAMY:

• przejazd luksusowym autokarem

• 1 nocleg, pokoje 2-4 osobowe

• 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 5000 zł

• bilety wstępu i inne wydatki programowe,

UWAGI:

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• Niezbędny dokument: dowód osobisty

 
Pielgrzymka do Częstochowy

 

6 październik był długo wyczekiwanym dniem przez czcicieli Matki Bożej. W tę sobotę o godz. 8.00 w naszym kościele spotkało się 150 pielgrzymów. Ks. Proboszcz poprowadził modlitwy wstępne, pokropił wiernych wodą święconą, a także udzielił Bożego błogosławieństwa na szczęśliwą podróż. Kilka minut później z placu kościelnego odjechały 3 autokary kierujące się na Jasną Górę. Opiekunem pielgrzymki był tym razem ks. Rafał.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 4 z 7