Ogłoszenia - XIV Niedziela zwykła - 05.07.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIV Niedziela zwykła - 05.07.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2015

 


 • Dzisiejsza niedziela to dzień parafialnej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Łączymy się z naszymi pielgrzymami dziękując Bogu za wszystkie otrzymane łaski i prosząc o dalsze przed obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Niedzielna kolekta jest przeznaczona na potrzeby Seminarium i Diecezji, zaś zbiórka na Caritas została przeniesiona na przyszły tydzień. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • W naszym kościele trwa renowacja portalu głównego – prace dofinansowane są przez Urząd Miasta.
 • Zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie dla dzieci. Dziękujemy z serca wszystkim tym, dzięki którym mogły się one odbyć. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Piekarni – Cukierni Kwapisz za drożdżówki i bułki dla dzieci oraz młodzieży za opiekę i wspólną zabawę z dziećmi.
 • W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się parafialny wyjazd wakacyjny dla Ministrantów i Dzieci Maryi.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W okresie wakacyjnym Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • W okresie wakacyjnym (od 29.06. do 31.08.) nie ma Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • 18 lipca, w sobotę, chcemy zorganizować pielgrzymkę do Krzeszowa, barokowej perły Europy – Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej. Całkowity koszt pielgrzymki dla autobusu 50 – osobowego wynosi 70 zł, zaś dla autobusu 25 – osobowego 140 zł. W tej cenie jest zwiedzanie oraz przewodnik. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 20 zł.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00.
 • Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 13 września, przypada nasz Odpust Parafialny połączony z szóstym charytatywnym Festynem Parafialnym. W tym dniu odbędą się występy: dzieci, Dzieci Maryi, harcerzy, konkursy, zabawy dla dzieci, pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta. Odbędzie się także konkurs loterii fantowej. Bardzo prosimy chętnych Parafian, aby przynieśli rzeczy, które będą nagrodami w loterii. Szukamy także sponsorów. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.