Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła - 21.06.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2015

 


 • Przeżywamy XII niedzielę w ciągu roku. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzi dzisiaj ks. Jacek, dlatego życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i sił do dalszej pracy duszpasterskiej. Chciejmy otoczyć ks. Wikarego naszą modlitwą. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na spłacenie ołtarza i ambony w naszej świątyni.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • 22 czerwca o godz. 19.00 do kościoła Ewangelicko - Augsburskiego zapraszamy na kolejny koncert z cyklu: „Muzyka w starych kościołach Miechowic”.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki,
  o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci przed wakacjami. Msza Św. dziękczynna zostanie odprawiona w piątek, 26 czerwca, o godz. 8.00. Zapraszamy na nią Dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33. Obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VI, którzy po Mszy Św. odbiorą świadectwa ukończenia katechizacji w Szkole Podstawowej.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie oazowe.
 • W okresie wakacyjnym (od 29.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. W dn. od 22.06. do 31.08. br. zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartek od 8.30 do 10.00.
 • 25 czerwca o godz. 18.45 odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne w związku z pielgrzymką do Fatimy. Osoby, które zapisały się na tę pielgrzymkę proszone są o przyniesienie końcowej należności czyli 1900 zł od uczestnika.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców na Górę Św. Anny w dniach 27-28 czerwca. Jeżeli będą chętni, wyjedziemy z naszej parafii autokarem w niedzielę, 28 czerwca o godz. 7.00, aby o godz. 8.20 uczestniczyć w Godzinkach, a następnie w różańcu i uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00. Zapisy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia dzisiejszego.
 • Informujemy, że od 29 czerwca do 4 lipca odbędą się w  naszej parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne można odbierać u ks. Proboszcza. W ramach półkolonii udamy się do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, Muzeum w Radzionkowie, Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, dzieci wezmą udział w warsztatach naukowych, pokazie eksperymentów i baniek mydlanych. Przewidziane są także zabawy i ognisko.
 • Informujemy, że 5 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Są dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się parafialny wyjazd wakacyjny dla Ministrantów i Dzieci Maryi.
 • 18 lipca, w sobotę, chcemy zorganizować pielgrzymkę do Krzeszowa, barokowej perły w Europie – Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego, „Głos Krzyża” i Informator Parafialny z wkładką dot. nowego Sanktuarium w naszej diecezji.