Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XI Niedziela zwykła - 14.06.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2015

 


 • Przeżywamy XI niedzielę zwykłą, która w naszej parafii jest dniem jubileuszowego pokoleniowego spotkania obecnych i byłych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy Św. o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich Ministrantów na spotkanie przy kawie i cieście do domu katechetycznego. Przewidziany jest także wspólny mecz piłki nożnej oraz grill lub ognisko. Kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii, zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy.
 • Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, Panom, którzy nosili baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom z klas III, Dzieciom Maryi, osobom, które przynosiły kwiaty i wszystkim uczestnikom za wyznanie wiary i wspólne oddawanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30.
 • W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W środę, 17 czerwca, o godz. 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Św., która będzie sprawowana w intencji ks. Prałata Jana Plichty z okazji Jego 81 rocznicy urodzin. Wspólnie chcemy podziękować Bogu za pracę duszpasterską ks. Prałata w naszej parafii oraz prosić o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną. Obowiązkowo przychodzą dzieci z klas I, II i III.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież, gimnazjalistów i dorosłych na nabożeństwo w duchu Taizé, a po nim na spotkanie oazowe dla młodzieży.
 • W sobotę nie będzie spotkania dla Ministrantów i Marianek bowiem wspólnie udajemy się na wycieczkę do Krasiejowa. Zbiórka o godz. 8.00.
 • W tą sobotę wyjątkowo NIE BĘDZIE Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • 25 czerwca o godz. 18.45 odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne w związku z pielgrzymką do Fatimy. Osoby, które zapisały się na tę pielgrzymkę proszone są o przyniesienie końcowej należności czyli 1900 zł od uczestnika.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców na Górę Św. Anny w dniach 27-28 czerwca. Jeżeli będą chętni z naszej parafii, wyjedziemy autokarem w niedzielę, 28 czerwca o godz. 7.00, aby o godz. 8.20 uczestniczyć w Godzinkach, a następnie w różańcu i uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00. Zapisy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 21 czerwca włącznie.
 • Informujemy, że 5 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • Już dziś informujemy, że od 29 czerwca do 4 lipca odbędą się w  naszej parafii darmowe półkolonie dla dzieci. Karty kolonijne będzie można odbierać w przyszłą niedzielę.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się Msza Św. w intencji ks. Jacka z okazji rocznicy urodzin, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Wspólnie chcemy podziękować Panu Bogu za dar życia  ks. Wikarego i prosić o potrzebne dla niego łaski. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłacenie ołtarza i ambony w naszej świątyni.
 • W dniach od 6 do 11 lipca odbędzie się parafialny wyjazd wakacyjny dla Ministrantów i Dzieci Maryi.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.