Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - X Niedziela zwykła - 07.06.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

07.06.2015

 


 • Przeżywamy X niedzielę w ciągu roku. O godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych. Zapraszamy także 17 panów, którzy utworzą pierwszą męską Różę Różańcową. Wielka to radość dla całej naszej parafii, że są panowie, którzy nie wstydzą się wziąć różańca do ręki i modlić się w intencjach kościoła i naszej parafii. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne wraz z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 • Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Diecezję i Seminarium Duchowne. Przed Kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 • Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Z głębi serca dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w jej przygotowaniu: Parafianom za przygotowanie ołtarzy, Siostrom zakonnym na czele z s. Beatą, dzieciom z klas I, II i III, dzieciom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej, panom niosącym baldachim, Dzieciom Maryi, Harcerzom, Górnikom, Orkiestrze, Organistom, Chórowi, Parafianom, którzy przyozdobili swoje okna oraz tym, którzy słowa Jezusa Chrystusa: „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” potraktowali poważnie i wyznali publicznie wiarę, uczestnicząc w procesji. Podziękowania kierujemy także w stronę Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas procesji.
 • Przez całą dawną oktawę Bożego Ciała nabożeństwa do Serca Jezusowego będą przeniesione po Mszy Św. wieczornej o godz.18.00 i połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy, aby brały w nich udział dzieci sypiące kwiaty oraz dzieci z klas I i II oraz klasy III w strojach komunijnych. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała odbędzie się błogosławieństwo wianków oraz ziół, a każde dziecko otrzyma nagrodę.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W środę o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspólnie z księżmi zorganizować kolejny festyn w ramach Odpustu Parafialnego.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 17.00 odbędzie się obowiązkowa katecheza dla klas I gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Na nabożeństwo i Mszę Św. wieczorną zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności osoby, które należą do „Margaretek” czyli Apostolstwa Modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W czasie nabożeństwa odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 • W piątek o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie oazowe.
 • W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać Mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w wieczornej Eucharystii, a po niej w nabożeństwie i procesji ku czci Matki Boskiej Fatimskiej połączonej z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W związku z tym nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.45.
 • Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach czerwcowych do Serca Pana Jezusa.
 • W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, zapraszamy wszystkich obecnych i byłych Ministrantów oraz Lektorów na jubileuszowe, pokoleniowe spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 10.30, a po niej zapraszamy na spotkanie przy kawie i cieście do domu katechetycznego. Przewidziany jest także m. in. wspólny mecz piłki nożnej oraz grill lub ognisko. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii, zakupienie opału na przyszły sezon grzewczy. Zebraliśmy do tej pory 4000 zł.
 • Niebawem rozpoczynamy prace związane z renowacją portalu głównego naszego kościoła. Prace te są dofinansowane przez Urząd Miasta Bytom.
 • 25 czerwca o godz. 18.45 odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne w związku z pielgrzymką do Fatimy. Osoby, które zapisały się na tę pielgrzymkę proszone są o przyniesienie końcowej należności czyli 1900 zł od uczestnika.
 • Informujemy, że 5 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Informator Parafialny.