Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza 26.04.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza 26.04.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

DOBREGO PASTERZA

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

26.04.2015

 


 • W dzisiejszą niedzielę przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W ramach obchodów roku jubileuszowego o godz. 10.30 odbędzie się Msza Św. w intencji wszystkich, którzy kiedykolwiek śpiewali w naszym chórze parafialnym. Naszą modlitwą chcemy objąć także zmarłych chórzystów i modlić się o nowych członków chóru. Po Mszy Św. zrobimy pamiątkowe zdjęcie, po czym zapraszamy wszystkich obecnych i byłych członków chóru na kawę i ciasto. Dziękując chórzystom, że wpisują się na trwałe w naszą wspólnotę i w historię Parafii, życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, wszelkiej pomyślności oraz wstawiennictwa Św. Cecylii.
 • O godz. 15.30 odbędą się nieszpory połączone z nabożeństwem o powołania przygotowanym przez ks. Jacka i Służbę Liturgiczną. Zapraszamy na nie wszystkich Parafian, a w szczególności osoby należące do „Margaretek” oraz te, którym powołania kapłańskie, zakonne i misyjne leżą na sercu. Zbiórka dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Seminarium Duchowne i Diecezję.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę o godz. 16.30 kurs gitarowy.
 • W środę zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Dzieci z klas III zabierają ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach kręgu biblijnego.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci wraz z księdzem opiekunem.
 • Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj, dlatego wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W dniach od poniedziałku do piątku nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.30, w sobotę po Mszy Świętej w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 15.30. Tradycyjnie na nabożeństwa zapraszamy wszystkich Parafian, a także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem chcemy wspólnie, przez wstawiennictwo Matki Bożej, wypraszać potrzebne łaski dla nich i dla całej parafii. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo oraz Mszę Św. wieczorną w ich intencji. W sobotę po Mszy Św. porannej powierzymy całą parafię Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek na Mszę Św. wieczorną obowiązkowo przychodzi młodzież z klas I i II gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie oazowe dla młodzieży.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 2 maja, od godz. 8.00. Chorych można zgłosić w kancelarii lub w zakrystii.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II, którzy chcą zostać ministrantami.
 • W sobotę, 2 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się Msza Św. w intencji rodzin Szensztackich połączona z koronacją dwóch obrazów MB Trzykroć Przedziwnej i błogosławieństwem nowego kręgu modlitwy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 • Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, 4 maja, o godz. 17.00.
 • W maju rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 8 maja, o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian, 9 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.