Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - 19.04.2015
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - 19.04.2015

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.04.2015

 


 • Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną rozpoczynającą VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, podczas której dzieci ze SP nr 33 przedstawią spektakl o Św. Janie Pawle II. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Chcemy zakupić węgiel na przyszły sezon grzewczy.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a o godz. 18.00 na Mszę Św.
 • W czwartek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Świętą szkolną o godz. 17.00. Dzieci z klas III zabierają ze sobą książeczki „Droga do Nieba”.
 • Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek, 23 kwietnia, o godz. 18.30.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie Apostolstwa Bożego Miłosierdzia wraz z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich starszych i samotnych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • W piątek odbędzie się przymiarka i odbiór strojów komunijnych. Chłopcy przychodzą o godz. 17.30, dziewczęta o godz. 18.00.
 • W piątek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie nasze małżeństwa w ramach Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie oazowe dla młodzieży.
 • W sobotę, 25 kwietnia, odbędzie się pierwsza spowiedź dla klas III. Chłopcy przyjdą na godz. 9.00, a dziewczęta na godz. 10.00.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę, 25 kwietnia, przypada święto Św. Marka Ewangelisty. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na procesję błagalną o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
 • W sobotę o godz. 9.00 do salki katechetycznej zapraszamy chłopców z klas II, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać mariankami mogą przyjść o godz. 8.00.
 • W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada światowy dzień modlitw o powołania, który rozpocznie tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W ramach obchodów roku jubileuszowego o godz. 10.30 odbędzie się Msza Św. w intencji wszystkich, którzy kiedykolwiek śpiewali
  w naszym chórze parafialnym. Naszą modlitwą chcemy objąć także zmarłych chórzystów i modlić się o nowych członków chóru. Po Mszy Św. zrobimy pamiątkowe zdjęcie, po czym zapraszamy wszystkich obecnych i byłych członków chóru na kawę i ciasto.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian, 9 maja o godz. 13.00, na kolejny Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. wraz z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.